Dramatyczne, szokujące tytuły "click baits" wspierają żenujące dziennikarstwo, dlatego czytasz "sh*t", a wystarczy tylko spojrzeć tutaj…

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Rumunia góry karpaty kot Novaci

 

 

 

Czy jesteś bohaterką / bohaterem? Zaraz się przekonasz, że bardzo możliwe!


Social Media jest pełne szokujących informacji o okrucieństwie, agresji, itp., lecz publikowanie tego nie zmienia świata na lepsze. Wręcz przeciwnie, buduje negatywną stronę.

Dziś więc, chcę się podzielić historią o tym jak ludzie są wspaniali.

Ta kociaczka urodziła się w kiepskich warunkach i zachorowała. Moi przyjaciele przygarnęli ją, dali najlepszą opiekę i tonę miłości. Po długiej rekonwalescencji była zdrowa i szczęśliwa, lecz kolejny wypadek się wydarzył. Krótko mówiąc, w środku nocy wydzwaniali po weterynarzach i jeździli do miasta setki kilometrów od nich, aby ją uratować. Niektórzy ludzie mówili im, że są stuknięci. Ja uważam, ze są bohaterami. 


Ilu mamy takich bohaterów wśród nas💪 ale nie słyszymy za często bo Internet woli szokować. Zmienimy to?
 
To może się wydawać mało ważne, ale jeśli zrobiłoby tak 7,5 miliarda ludzi, to świat byłby pięknym miejscem…
 
To właśnie małe kroki prowadzą do wielkich zmian i dlatego, gdyby każdy z nas przestał klikać \”click baits\”, szokujące wiadomości, drastyczne tytuły w mediach, które służą TYLKO wzbudzaniu negatywnej sensacji i często kłamstw, to przestałyby istnieć, a poziom dziennikarstwa byłby dużo wyższy. Jestem pewna, że żyłoby nam się o wiele lepiej…
 
Studiowałam dziennikarstwo i PR i niestety ciepię, gdy patrzę na media społecznościowe oraz popularne strony internetowe, tytuły jakie tam widnieją. Kto to czyta i kto chce napełniać swój umysł takimi śmieciami? Napisałam pracę o na temat manipulacji i sztucznego tworzenia wizerunków, ponieważ ciekawiło mnie to, jak to jest w ogóle możliwe… Dlaczego jeszcze są osoby, które dają się na to nabierać… To przypomina nieco podejście starej generacji, która robi to, co powie ksiądz i lekarz 🙂 Jest taki film, na którym bardzo się uśmiałam \”God mothered\” (nie wiem jaki tytuł po polsku) idealnie odzwierciedla dzisiejsze masowe dziennikarstwo.
 
Malvina Dunder rozwój osobisty podróże
 
z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s