Czy Twoje ciało to piękna świątynia, czy śmietnik? Kiedyś prawie zasnęłam na jodze, aż trafiłam w niezwykłe miejsce i odkryłam ją na nowo.

Joga yoga Malvina Dunder powody dlaczego warto ćwiczyć

 

JOGA – CZY TWOJE CIAŁO TO PIĘKNA ŚWIĄTYNIA?

Po latach profesjonalnego baletu szukałam dla siebie rodzaju ruchu, który byłby przyjazny dla mojego ciała. Wybrałam się na zajęcia yogi na siłowni i prawie zasnęłam z nudów. Spróbowałam jeszcze inne zajęcia, po czym stwierdziłam, że to nie dla mnie.

Pewnego dnia w moje urodziny, które spędzałam na maleńkiej Indonezyjskiej wyspie, wstałam o 4 rano, poszłam na plażę, a potem na zajęcia yogi w specjalnym hotelu, które się w tym specjalizuje (yoga retreats), ponieważ chciałam o siebie zadbać, dać coś wartościowego i spędzić czas próbując coś nowego. Było to już inne i ciekawe doświadczenie, po którym naprawdę dobrze się czułam. 

Jeszcze później odkryłam kanał na YouTube Boho Beautiful, które najbardziej mi odpowiadają, ponieważ są ciekawe, w pięknych miejscach, pełne miłej i pozytywnej energii. Dzięki temu odkryłam jogę i jej benefity. Ćwicząc czuję jakby każda komórka mojego ciała rozkwitała i blokady ustępowały. Na nowo przypomniałam sobie jak ważne jest rozciągać ciało i jak wielką różnicę w samopoczuciu mi to daje. 

Joga jest dla każdego, wystarczy ją dopasować do swojego poziomu, możliwości, czasu i ochoty. Jest dla tych, którzy kochają i chcą dbać o siebie i swe ciało, nie dla tych, którzy lubią tkwić w miejscu. Przypomina, że nasze ciało jest piękną świątyniom. 

Jeśli szukasz ruchu dla siebie i joga cię ciekawi, spróbuj nawet 5-10 minut dziennie, czekając aż woda się zagotuje na herbatę. Nie rób wielkiego planu, którego nie jesteś w stanie utrzymać i tylko cię to zniechęci. Karteczka przypominająca i kilka minut rozciągania lub jogi może zdziałać cuda i znacznie poprawić nastrój. W końcu, w zdrowym ciele zdrowy duch 🙂

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Tajlandia Koh Samui ogród Buddha

z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s