Jakie typ podróży i wakacji jest najlepszy dla Ciebie? Tutaj znajdziesz porady i uświadomisz sobie, gdzie istniej dla Ciebie idealne miejsce!

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, turkusowa woda

JAK TYP WAKACJI JEST NAJLEPSZY DLA CIEBIE? Porady podróżnicze✅

Podróżowanie nadal jest możliwe i bezpieczne jeśli dobrze się rozeznamy, a jeśli myślisz, że nie jest możliwe – to podróżuj razem ze mną tutaj lub na moim Instagram @malvinadunder

Zbliża się czas twoich wakacji, planujesz podróż i zastanawiasz się jak to zrobić najlepiej. Jest wiele opcji: 
– wycieczka z biurem podróży objazdowa; 
– wycieczka z biurem podróży do hotelu z opcją “all inclusive”; 
– to samo lecz pomijając biuro podróży; 
– na własną rękę; “road trip”, czyli podróż samochodem; 
– podróż wielkim promem wycieczkowym, który zatrzymuje się w różnych portach;
– wynajęcie prywatnej łodzi i “island hopping”, czyli podróż po wielu wyspach; 
– wycieczka z twoim ulubionym podróżnikiem lub podróżniczką, które stają się coraz popularniejsze; 
– wakacje w ośrodku ukierunkowanym na jakiś cel, np. nauka języka, zdrowie, joga, często nazywane “retreat”. Są ośrodki / hotele zajmujące się tym cały rok, a także znane osoby, które raz na jakiś czas organizują takie wyjazdy związane z jogą, piciem soków, itp. Coraz więcej osób promuje tzw. “slow travel”, czyli coś przeciwnego do pogoni po miejscach turystycznych. To czerpanie radości z samej podróży, a nie dotarcia do celu. Osoby bardzo zaangażowane w dbanie o środowisko, coraz częściej wybierają żaglowanie po świecie zamiast latania, które zużywa wiele paliwa. Są również strony i społeczności, gdzie można się zabrać na stopa drogą wodną lub zaoferować podrzucenie w dane miejsce. 

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Rumunia tradycyjny strój pasterski, góry Karpaty

Najlepsza opcja dla nas będzie ta, która jest oczywiście dopasowana do naszego stylu życia, potrzeb i preferencji, czyli jeśli mamy dużą rodzinę, to warto skorzystać z opcji “all inclusive” w hotelu, a jeśli zachce nam się pojechać gdzieś dalej na wycieczkę, to zawsze można pójść do biura podróży w hotelu lub mieście i wykupić na jeden konkretny dzień. 

Warto łączyć przyjemne z pożytecznym, więc jeśli chcemy spędzić konstruktywnie czas w wakacyjnym miejscu i zdobyć nową umiejętność, jak nurkowanie, kite surfing, mówienie w jakimś języku, joga, warto poszukać takiego kierunku. 

Jeśli jesteśmy bardzo zapracowani lub czujemy się niepewnie, warto wybrać się w miejsce odpoczynku, gdzie za nas wszystko zaplanują, dostarczą na miejsce, załatwią, opowiedzą.

Dobrą opcją będą wakacje ukierunkowane na regenerację, oczyszczanie i ruch, jeśli przez lata nie dbaliśmy o nasze zdrowie i wrzucaliśmy śmieci do swego ciała, które zaczęło strajkować.

Malvina Dunder podróże rozwój osobisty blog

Ważne pytanie to jaki pejzaż lubimy? Nie jedź na tropikalne plaże, które są piękne, ale ty nie lubisz piasku i twoja skóra łatwo dostaje poparzenia słonecznego. Może za to wolisz zimowe krainy? Nawet latem można polecieć na magiczne wyspy Svalbard oglądać niedźwiedzie polarne, śnieg i wieloryby. Jeśli przeszkadzają nam tłumy, to nie pakujmy się w środek sezonu w znane turystyczne miejsca.

Może masz aktualnie dosyć wszystkich i wszystkiego, co skłania cię do ruszenia na bezdroża w Mongolii lub tajemnicze lasy w Kazachstanie?

Wyselekcjonuj sobie takie miejsca jak Egipt, Machu Pichu, Angkor Wat, jeśli interesuje cię historia i starożytne cywilizacje.

Mjanma Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Birma Bagan świątynie

A może jesteś koneserem basenów “infinity pool” (czyli takie gdzie nie widać betonowego brzegu?) To też jest ok 😉

Malvina Dunder podróże rozwój osobisty blog Dubai Bab Al Shams Hotel

Wakacje to również świetny czas, aby poznać inne osoby, jeśli jesteśmy na to otwarci. Zazwyczaj w tym czasie ludzie są bardziej otwarci, komunikatywni i chętni, aby zawierać nowe znajomości, zrelaksowani, weseli. Często też, gdy jesteśmy w nowym miejscu i nie znamy nikogo, to bardziej lgniemy do innych. Zdecydowanie inaczej jest, gdy znamy dokładnie miejsce, w którym mieszkamy i jesteśmy w wirze pracy i codziennych obowiązków. 

Malvina Dunder podróże rozwój osobisty blog

Warto siebie zapytać jak lubimy spędzać czas: aktywnie czy wypoczywając? 

Tylko raz udałam się na wakacje do hotelu z “all inclusive”, ale skończyło się to tak, że byłam zajęta przygodami od wczesnego rana do nocy i właściwie nie zasmakowałam tego. Plan był dobry, miałam leżeć plackami tydzień, ale zupełnie nic z tego nie wyszło. Jak zwykle wróciłam z wakacji wykończona 🙂 Ale szczęśliwa, bo świat jest taki piękny.

Nie starczy nam życia, aby zobaczyć każdy zakątek Ziemi i doświadczyć wszystkiego, ale za to możemy się ukierunkować na to, co najbardziej nam odpowiada, zrobić z tego tego nasze “hobby” napędzane pasją, ciekawością i fascynacją. Znajdź pomysł na swoje podróżowanie i wakacje, dokładnie takie jak tobie odpowiadają!

Malvina Dunder podróże rozwój osobisty blog
 
z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s