OBIERZ NIEPRZETARTY SZLAK zamiast iść z tłumem, a odkryjesz skarby i przygody, które zmienią Twoje życia na zawsze! Idź tam, gdzie rosną dzikie kwiaty…

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, kwitnące wiśnie, różowe, kwiaty, sakura

 

OBIERZ NIEPRZETARTY SZLAK, ROZPOCZNIJ NOWY ROZDZIAŁ I ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE JUŻ TERAZ.

„Normalność jest utartą drogą, wygodnie jest po niej chodzić, ale nie rosną na niej żadne kwiaty” Vincent Van Gogh

Czy zawsze wybieracie tę samą utartą drogę i ciągle powtarzacie ten sam wzór?

Często powtarzamy niektóre przekonania przez lata, ale czy to rzeczywiście prawda, kiedy się zatrzymasz i myślisz o tym?

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje

Powiedzmy, że przez większość życia mówisz, że nie lubisz kaszy gryczanej, ale czy to napewno prawda? A może próbowałeś tego, gdy byłeś dzieckiem? Lub spróbowałeś ugotowane nie po twojemu? Może byłeś w złym humorze, kiedy próbowałeś? A może byłeś w innej fazie życia, kiedy nie lubiłeś żadnego nowego smaku?

Czy to możliwe, że gdybyś spróbował teraz, zasmakowałaby ci?

Niektórzy ludzie zawsze powtarzają takie rzeczy, jak: „zawsze mam pecha”, „zawsze mi się to przytrafia”, “inni mają lepiej”, “nigdy mi się to nie uda”. Jak przerwać to błędne koło, napisać nową historię?

Czy widzisz, kiedy ludzie powtarzają takie „stare historie”, zwane także starymi przekonaniami, które zwykle pochodzą ze starych ran? Może twoją przyjaciółkę to spotkało? Co zrobiłaś? Słuchałaś, zatroszczyłaś się o tę osobę w sposób, w jaki mogłaś, oferowałeś czekoladę lub przytulenie, powiedziałaś miłe rzeczy, starałaś się skupić na pozytywnych stronach… Teraz twoja kolej – zrób to samo. Zostań swoją najlepszą przyjaciółką.

Malvina Dunder kwiaty

 

Jestem pewna, że słyszałaś milion razy, aby kochać siebie, ale co to znaczy? Myślałam, że kocham siebie, dbam o siebie, kupuję sobie wysokiej jakości jedzenie, czytam dobre książki, ćwiczę i tak dalej, ale wciąż wiele rzeczy mi się nie udawało. Jednak wciąż szłam w tym kierunku, obserwowałam i ćwiczyłam.

Za każdym razem, gdy czujesz się źle na swój temat lub przez przeszłe doświadczenia, za każdym razem, gdy oceniasz siebie lub innych, za każdym razem, gdy myślisz, robisz lub mówisz coś po staremu – możesz powiedzieć sobie: „Kocham tę część mnie, to tylko mój umysł próbuje mnie  uchronić przed zranieniem, ale teraz ja mam kontrolę i decyduję, co jest dla mnie dobre, a co złe”. Te słowa można zmieniać w dowolny sposób. Możesz naprawdę poczuć zmianę, gdy powtórzysz je wiele razy. To początek zapisywania nowej historii, który prowadzi do o wiele lepszego życia.

Malvina Dunder kwiaty Ivan czaj

 

Przechodzimy przez różne doświadczenia, niekoniecznie dobre lub przyjemne, słyszymy i uczymy się od różnych ludzi rzeczy, które mogą być dla nich dobre, ale nie dla nas … Jeśli jesteśmy przykryci przekonaniami innych ludzi i naszymi starymi bolesnymi historiami, nie możemy błyszczeć od środka.

Większość ludzi żyje “normalnie”, czyli mniej więcej tak: idzie do pracy, na którą narzeka, wraca zmęczonym i ogląda seriale, czuje się niespełniony, więc kupuje rzeczy za pieniądze, których nie ma, aby zaimponować ludziom, których nie lubi. W weekend idzie pokazać się w modne miejsca, porozmawiać o tym gdzie byli na imprezie ostatnio i gdzie idą, “znieczulić” takie dziwne niepokojące uczucie, które gryzie od środka. Potem jeszcze robią coś, na co nie mają czasu i ochoty, ale tak wypada i taka tradycja. Aby poczuć się na chwilkę lepiej, oceniają innych. By poczuć, że mają kontrolę nad swoim życiem, rządzą innymi. By poczuć się ważni, wyszukują słuchaczy i gadają do nich słowotokiem, nie zwracając uwagi kto to jest i czy jest to dialog, czy monolog.

Zawsze możemy dokonać innego wyboru, możemy ewoluować lub powtarzać.

Uzdrowienie nie zawsze jest łatwe, to kwestia wyboru i pracy, ale daje nam szansę na rozpoczęcie nowej historii i przemianie naszego życia na takie, na które naprawdę zasługujemy.

Malvina Dunder kwiaty pole rzepakowe
 
 
rozwój osobisty, podróże  blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder
 
rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder

 

rozwój osobisty, podróże blog Malvina Dunder
 
z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s