Zwiedziłam pół świata mimo, że moja umiejętność nawigacji jest fatalna. To oznacza, że każdy może podróżować, Ty również jeśli tylko masz siłę woli.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Iran wyspa Qeshm
 

Nie, nie to prawo! Moje prawo 🙂

Czy od razu wiesz o co chodzi? Jeśli tak, to prawdopodobnie jak ja, mówisz “w prawo”, a masz na myśli “to drugie prawo”, czyli lewo. Jeśli nie, to prawdopodobnie nie siejesz chaosu i zamieszania na drogach, więc gratulacje!

Mjanma Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Birma Bagan świątynie skuter

Zwiedziłam pół świata mimo, że moja umiejętność nawigacji jest fatalna. To oznacza, że każdy może podróżować, Ty również jeśli tylko masz siłę woli i chęć. 

Nie trzeba być nie-wiadomo-kim, żeby podróżować samodzielnie, bez zorganizowanej wycieczki. 

Często mylę kierunki, mylę prawo z lewym, nie potrafię czytać mapy. Ale podróże samodzielne to świetna praktyka, ponieważ jak musisz, to musisz i nie masz wyboru 🙂 Nikt ci nie podpowie. Trzeba się w 100 % skoncentrować, zrobić parę błędów i zapamiętać, aby ich nie powtarzać 😉


Gdy komuś tłumaczę, gdzie jest jakieś miejsce, to mówię np. “w prawo na dole, jak patrzysz na mapę”.

Najgorsze są dla mnie mapy na telefonie, ponieważ gdy go obracamy, to mapa też się obraca i dalej nie wiem, gdzie jechać. Najlepsze więc są dla mnie papierowe antyczne mapy, które można obracać jak się chce. Pewnego razu, gdy zrobiłyśmy sobie z koleżanką road trip po wielkim, obcym mieście i ona była kierowcą, musiałam wytężyć całą moc, aby nas prowadzić. Bardzo nie chciałam jej dodatkowo stresować, więc pod przymusem sytuacji, nabrałam większej wprawy.

Całe szczęście nie wszystkie klasy mają cztery ściany. Te najlepsze, na których można się najwięcej nauczyć, są na zewnątrz, na świecie…

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, Islandia

z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s