Jak podróżować jeśli masz mało czasu oraz zwiedzanie europejskich miast. Mnie miasta szybko męczą, ale niektóre warto zobaczyć.

Milan, Włochy, podróż, blog, miłość, kobiecość, dla kobiet, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Malvina Dunder zwiedzanie miast europejskich

WEEKEND W MIEŚCIE

Czy można zwiedzić miasto w ciągu 1-2 dni? ✔️
Czy warto spędzić więcej niż weekend w mieście? ✔️
Porady, jak to zrobić najlepiej dla Ciebie ✔️

Dużo słyszę o znajomych rezygnujących z weekendowej wycieczki do zagranicznego miasta, ponieważ “to za mało czasu” i chciałbym pokazać, że może to być dla Ciebie świetna i „więcej niż wystarczająca” opcja.

Nie wiem jakie masz preferencje, ale dla mnie miasta często są męczące i nudne, jednak chcę odwiedzić wiele z nich na świecie. Miasta wciąż znajdują się na mojej liście z różnych powodów. Dlatego zdecydowałam, że będę zwiedzać je na moich warunkach, w moim tempie i czasie. Zachęcam do wypróbowania tego i przyjęcia indywidualnego podejścia.

Wiem, że wspaniale byłoby jechać do Paryża na 2 tygodnie, ale bardzo często nie mamy tak wielu dni, a także, czy naprawdę warto spędzić go w jednym miejscu? Odpowiedź tylko Ty znasz, ale jeśli masz wątpliwości i myśli, że świat jest duży i chcesz zobaczyć jak najwięcej, to musisz znaleźć złoty środek dla ciebie.

Uwielbiam eksplorować pustynie, góry, dżungle, tropikalne wyspy i tego nie da się zrobić w weekend z wiadomych przyczyn. Jednak miasta da radę, dlatego wybrałam taki styl podróżowania dla siebie.

Gdańsk nad Motławą Malvina Dunder
  • Możliwe jest zwiedzanie obcego miasta w ciągu 1-2 dni, jeśli utworzysz listę priorytetów. 
  • Możesz kupić bilety na jeden lub dwa dni na autobusy „ho on hop off”, co jest świetną opcją, ponieważ zostaniesz zabrany do każdego miejsca turystycznego w mieście i sam zdecydujesz, na jak długo.
  • Możesz zamówić wycieczkę tematyczną, istnieje wiele opcji na np. Trip advisor.
  • Jeśli uwielbiasz fotografię i jest to dla Ciebie ważne, sprawdź „najbardziej instagramowe miejsca” w mieście. Możesz tam także znaleźć sekretne miejsca, takie jak dachy, których nie opisano w żadnym przewodniku.
  • W wielu miastach można wypożyczyć skutery, rowery i vespy, które mogą przyspieszyć poruszanie się, a także stanowią część zabawy.
Budapeszt zwiedzanie Malvina Dunder The New York Cafe

Czasem najlepiej jest po prostu zgubić się w uliczkach, poobserwować mieszkańców, spróbować nowe smaki i bawić się dobrze. Nie przejmuj się tym, że ci radzą minimum tydzień w jakimś mieście, zrób to na swój sposób. Życia nie starczy na zwiedzenie całego świata, więc kieruj się swoim sercem. To jest najlepszy kompas.

Paryż Malvina Dunder
z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s