Uniwersalne prawa przekazywane od starożytnych cywilizacji, prawo przyciągania, wibracji, działania, projekcji, efektu karmy, kompensacji…

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże starożytne cywilizacje

Uniwersalne prawa przekazywane od starożytnych cywilizacji.

Podczas mojej podróży nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy od naszych przodków i starożytnych cywilizacji, ale nie mówię tu o „wielkich” przywódcach, którzy zostali tak nazwani z powodu prowadzenia inwazji na inne ziemie, agresji i przerośniętego ego.

Tysiące lat temu niektórzy ludzie mieli ogromną wiedzę na temat świata i obowiązujących tu praw. 

Od tego czasu były one opowiedziane wiele razy i na wiele sposobów, jednak przez długi czas były nieco zakurzone.

Często nazywane są 12 Uniwersalnymi Prawami, ale mają o wiele więcej nazw.

Wszystkie te prawa są ze sobą powiązane i wpływają na każdą część naszego życia oraz całego świata.

To bardzo obszerny temat, tutaj znajdziesz kilka słów kluczowych:

PRAWO BOSKIEJ JEDNOŚCI
Wszyscy jesteśmy połączeni. Więc wszystko, co robimy, mówimy, myśli – wpływa na innych i świat. Wszystko, co robimy – ma znaczenie. Patrzenie z góry lub dołu na innych – powoduje segregację, więc jest to niezgodne z tym prawem.
„Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie”

PRAWO PRZYCIĄGANIA
Podobne przyciąga podobne. Przyciągamy to, kim jesteśmy, a nie to, czego chcemy. Jesteśmy tym, co robimy, myślimy, mówimy – są to unikalne wibracje, które przyciągają ich dokładne dopasowanie.

PRAWO WIBRACJI
Wszystko jest energią i ma swoją unikalną wibrację. Mogą być wysokie (pozytywne) lub niskie (negatywne).
Wybieraj to, co dobre, skup się na pozytywach i na tym, czego chcesz (zamiast tego, czego nie chcesz), szukaj rzeczy, za które możesz być w tej chwili wdzięczny.
Upraszczaj – nie komplikuj, trzymaj się z dala od ludzi i sytuacji, które wprowadzają dramat w twoje życie. Pozbądź się bałaganu.

PRAWO DZIAŁANIA
Twoje działanie, to, co robisz ze swoimi celami, ma kluczowe znaczenie, ale jest to raczej działanie inspirowane: wytycz swój kurs – nadaj swojemu życiu kierunek i użyj wewnętrznego kompasu.
Podziel się swoją wizją, talentami, pasją i doświadczeniem – może pomóc innym, może zainspirować, może zmienić świat na lepsze.
Świeć światłem i nie zapominaj o swojej mocy, świat cię potrzebuje.
Dawaj dobry przykład.

PRAWO ZGODNOŚCI
“Jak wyżej tak poniżej, jak wewnątrz tak na zewnątrz”- Hermes Trismegistus 

Świat jest naszym lustrem (gdy co się bardzo dotyka, wiesz jak odnaleźć to w sobie i uleczyć).
Staraj się nie brać niczego osobiście (jak wiesz jak działa lustro to wiesz, że ludzie widzą swoje odbicie i nie reagujesz, się nie przejmujesz tym nadmiernie).
Mentalność ofiary, stare rany przyciągają drapieżników.
Jesteśmy tutaj nie po to, aby oceniać, poprawiać, zmieniać lub komentować innych, jesteśmy tutaj, aby być świadomym.
Nigdy nie mów i nie myśli o sobie niczego, co nie chciałbyś usłyszeć o sobie w ustach innych.

PRAWO PRZYCZYNY I EFEKTU
W innych słowach prawo konsekwencji, karmy – zbierasz to, co siejesz.
Zbieramy to, co zasialiśmy wczoraj i w przeszłości, a jutro lub w dalszej przyszłości będziemy zbierać to, co teraz siejemy.

PRAWO KOMPENSACJI 
Wszystko, co dajemy – wraca do nas pomnożone.
Zawsze staraj się jak najlepiej (i bądź tego świadomy!) – zapobiegnie to osądzaniu siebie, wątpliwościom i żałowaniu.
Dawanie i otrzymywanie powinno być w harmonii.

PRAWO TRANSFORMACJI
Życie jest ciągłą zmianą.
“Kiedy nadejdzie czas na zmianę, twój świat stanie się dla ciebie tak niewygodny, że nie będziesz miał innego wyjścia, jak odejść z tej sytuacji”.

PRAWO WZGLĘDNOŚCI
To my nadajemy sens wszystkiemu, chodzi o naszą perspektywę. To my decydujemy, czy nasze wcześniejsze doświadczenia były uczące, czy dewastujące. Ból ma nas obudzić.
“Idealność” opiera się na naszym własnym postrzeganiu.
„Nie porównuj swojego życia z innymi. Nie ma porównania między słońcem i księżycem. Świecą, gdy jest ich czas.”

PRAWO DUALNOŚCI
Jest to dwoiste, kontrastowe. Wszystko ma przeciwieństwa, pozytywne i negatywne. Potrzebujemy ich obydwu do nauki i rozwoju.

PRAWO RYTMU
Nasz świat działa cyklicznie, ma swoje przypływy i odpływy, pory roku jakie możemy zobaczyć w naturze. Kiedy zasadzimy ziarno, musimy poczekać, aż wyrośnie. Kiedy znajdujemy się w trudnej sytuacji, powinniśmy pamiętać, że jest to tymczasowe. To minie.

PRAWO PŁCI
W każdym znajdują się żeńskie i męskie energie. Oba są równie ważne.


Twoja własna definicja równowagi jest kluczem do wszystkiego.

Twój rozwój osobisty nie następuje najintensywniej, gdy czytasz książki i medytujesz, ale kiedy jesteś zły, sfrustrowany, przestraszony, zestresowany, w konflikcie i zachowujesz się w stary sposób, ale zaczynasz zdawać sobie z tego sprawę, że możesz dokonać innego wyboru i robisz to.

Wiem, że może to być przytłaczające po przeczytaniu po raz pierwszy. W końcu są tysiące książek o każdym z tych praw. Jest to jednak bardzo naturalne, wystarczy trochę czasu, aby się ułożyło się to w umyśle. Mam nadzieję, że pewnego dnia dzieci w szkole zostaną uczone o tym w ciekawy sposób. Gdybyśmy my byli, życie byłoby o wiele łatwiejsze, ponieważ znajomość tych praw jest jak żeglowanie z wiatrem, nie walkę z nim lub ukrywanie się w porcie.


Daje to lepsze zrozumienie świata i chciałabym dać Ci coś znaczącego do zapamiętania, abyś mogła / mógłbyś użyć to w swoim życiu po przeczytaniu. Oto kilka przykładów życia zgodnego z tymi prawami:

Większość ludzi w dzisiejszych czasach nie jest zadowolona ze swojego życia, myślą, że należy im się więcej od innych (wysokie oczekiwania), uwielbiają narzekać, od czasu do czasu robić dramaty, udowadniać, że mają rację, oglądaj wiadomości wypełnione negatywnymi informacjami i katastrofami, które nigdy się nie wydarzyły, a może nigdy nie wydarzą. Skupiają się na tym, czego nie chcą, rozmawiają o tym z rodziną, przyjaciółmi i partnerami. Kiedy skupiamy się na negatywach, mówimy o tym – stajemy się pasującą wibracją do tych rzeczy i przyciągamy dokładnie to samo (ponieważ podobne przyciąga podobne). Kiedy jesteśmy jak gąbką nasiąknięta dramatem – przyciągamy więcej tego samego.

Kiedy patrzymy z góry lub z dołu na innych, to powoduje segregację i jedyną rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest to, że inni też będą to robić wobec nas. Kiedy wiemy, że świat zewnętrzny jest projekcją naszego świata wewnętrznego (lustro), nie bierzemy rzeczy osobiście. Ale jeśli coś nas bardzo dotyka, jesteśmy świadomi, że nadal jest w nas rana powodująca to. Dzięki temu możemy ją zauważyć i uleczyć.

Ludzie koncentrują się na mediach społecznościowych i życiu innych (często również oceniając) zamiast skupiać się na swoich priorytetach. Jak w ten sposób mogą osiągnąć swoje cele? Potrzebujemy dużo skupienia, czasu i energii, aby osiągnąć swoje cele (prawo działania).

Kiedy dzieje się coś złego w ich życiu, widzą tylko, jak jest to trudne i jak bardzo są poszkodowani, nie widzą, że była to dobra lekcja i dzięki temu można się rozwijać. Często, gdy ktoś wyznaczy cel (zasiej ziarno), spodziewa się, że ono natychmiast urośnie, w przeciwnym razie będzie zły, niezadowolony, narzekający (co w zasadzie przypomina rozkopanie ziemi, aby zobaczyć, czy ziarno zaczęło rosnąć i złość, że zbyt wolno rośnie. To rujnuje cały proces). Jeśli ktoś wie o prawie rytmu, jest pełen zaufania do tego procesu i codziennie podlewa ziarno odżywczą czystą wodą, miłością i troską.

Niezrozumienie ról i cech męskich i żeńskich powoduje poważne problemy w związkach, gdy dwie osoby walczą jak dwa barany na wzgórzu (konkurencja, walka), ponieważ obydwoje zachowują się z sposób męski.

Kiedy ktoś pomaga innej osobie, bardzo często oczekuje, że ta osoba skorzysta z porady i zastosuje ją. Ale nie po to tu jesteśmy. Każdy ma własną wolną wolę i jest na pewnym etapie życia (to naturalne, nie ma się o co gniewać). Jesteśmy tutaj, aby być świadomym i świecić, nie obserwując innych, co robią z naszą „pomocą”. Zresztą każdy ma inne potrzeby i porady powinny być indywidualne, a nie ogólne i takie same jak dla innych.


Przygoda jaką jest życie książka ebook Malvina Dunder rozwój osobisty

Jest prosta, ponieważ życie może być proste (a nie skomplikowane), pełne harmonii, bez dramatów i zagmatwanych sytuacji.

\”Przygoda jaką jest życie\” książka i ebook Malvina Dunder

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s