Bądź kobietą swoich marzeń. To takie proste, a jednak chyba dawno o tym zapomniałyśmy… Relacje, cechy damskie i męski, kobieca magnetyczna energia

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje
 

Bądź kobietą swoich marzeń.

Kobieca energia ✔️
Zrozumienie ról ✔️
Wzmocnienie kobiet ✔️
Kobiece i męskie cechy ✔️ ️
Relacje ✔️
Dlaczego feminizm stał się męski? ✔️

Wiele razy słyszałam o tym temacie, jednak wiele czasu upłynęło zanim zrozumiałam jak ważny jest jeśli chcę lepiej nawigować swoim życiem. To takie proste, a jednak chyba dawno o tym zapomnieliśmy…

Damskość Męskość
Pasywność
Powolność
Otrzymywanie
Intuicja
Czucie
Wewnątrz
Ciepło
Delikatność
Kreatywność
Zmyslowość
Spokój
Granice
Opieka (nad młodszymi i mniejszymi. Nie dorosłą zdrową osobą)
Skupienie na relacjach
Wrażliwość
Lekkość
Aktywność – działanie
Szybkość
Dawanie
Myślenie
Logika
Na zewnątrz (ekspansywność)
Skupienie na celu
Wsparcie
Ochrona
Ukierunkowanie
Odwaga
Dyscyplina
Pewność siebie
Skupienie na pracy
Decyzyjność
Powaga
Inicjowanie
Planowanie
Brak harmonii:
Ofiara
Bezsilność 
Słaba
Manipulacja
“wiszenie na kimś”
Zależność
Uległość
Dramat 
Nadmiar emocji
Ofiarowanie siebie
Poświęcanie dla innych
“Podlizywanie”
Brak asertywności
Brak harmonii:
Wykorzystywanie 
Agresja
Kontrola
Obsesja
Walka
Krytyka
Unikanie
Nie wspieranie
Brak stabilności
Konfrontacja 
Zawłaszczanie 

Każda osoba jest unikalnym połączeniem kobiecych i męskich cech (obydwu niezależnie od płci!)

Jeśli potrafimy je zrozumieć i nauczyć się z nich korzystać (na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce), możemy lepiej i bardziej świadomie kierować naszym życiem.

Żadne skrajności nie są dobre. Kluczem jest znalezienie wewnętrznej równowagi, która jest inna dla każdej osoby.

Kolejna część jest napisana dla kobiet, ale także mężczyźni mogą ją przeczytać, aby lepiej nas zrozumieć.

Przez stulecia większość kobiet była traktowana gorzej niż mężczyźni, a ich przeżycie zależało od mężczyzn. Kobiety musiały być „miłe”… Teraz mamy coraz więcej niezależnych kobiet, co jest naprawdę świetną rzeczą, ale wystąpił pewien brak równowagi…

Zapomniałyśmy jak być kobiece i używać tej super mocy, gdy jest potrzebna.

Jak widać w powyższej tabeli, kobiecą domeną jest czuć, a męską myśleć. Czy kiedykolwiek rozwijałaś „czucie” w zrównoważony sposób? Ja przez długie lata nie, dlatego, że jak większość kobiet na świecie, zostałam nagradzana za logiczne myślenie w szkole, a następnie za rozwiązywanie problemów, działanie – robienie rzeczy, kontrolowanie rezultatów, dawanie, bycie szybką, a nawet branie udziału w konkurencji, za dyscyplinę, zorientowanie na cele i bycie rozsądną. Kiedy coś poczułam, musiałem to szybko zepchnąć do podświadomości i przetrwać na tym świecie. Gdy nie miałam ochoty nosić różowej bluzki, słyszałam „nie rób dramatu”. Nie chciałam czegoś jeść, ponieważ nie smakowało mi to (czucie), lecz słyszałam „musisz”. Czułam się smutna i słyszałam „nikogo to nie obchodzi, jesteś dorosła”. 

Spójrzmy prawdzie w oczy, “czucie” na tym świecie jest czymś niepożądanym i lekceważonym.

Możesz nawet myśleć o „odczuwaniu” jako o czymś słabym i związanym z dramatem. Jednak świat potrzebuje nas, abyśmy „czuli”.

Czy naprawdę czujesz lub myślisz, co czujesz? Czy potrafisz łatwo wyrazić emocje i wiesz gdzie ona jest w ciele? Czy masz z tym problem i czujesz się odrętwiała, kiedy innym razem masz czujesz się porwana w wir emocji wywołujących dramat?

Odczuwanie jest naturalne i potrzebne. Kiedy odczuwamy ból – to nas ostrzega lub budzi. Gdybyśmy nie czuli naszego ciała, moglibyśmy trzymać rękę w ogniu i tego nie zauważyć. Jak to by się skończy, wszyscy wiemy… Kiedy jesteśmy zestresowane lub coś jest nie tak, możemy poczuć ucisk w żołądku. Tak mówi do nas intuicja.

Jest też inny problem, kiedy my kobiety przestajemy się czuć. Kiedy jesteśmy lub chcemy być w związku z mężczyzną i przejmujemy męskie cechy, takie jak robienie, dawanie, logiczne myślenie i udzielanie porad co powinien zrobić, posuwanie spraw naprzód, planowanie, oczekiwanie określonego rezultatu – wtedy zasadniczo konkurujemy z nim, a to powoduje poważne starcie. Nie sądzę, żeby był mężczyzna, który chciałby być w związku z kobietą z większe jaja niż on, chyba że jest leniwy i niskiej jakości mężczyzną, któremu nie zależy.

Wiem, że jest wiele kobiet, w tym ja w przeszłości, które najchętniej chciałyby wyłączyć przycisk „czucia”. Dławimy odczucia i emocje, aż ostatecznie eksplodujemy. Czy widzisz, jak to jest niezrównoważone?

Uszanuj każde swoje uczucie i pozwól mu odejść. 
Nie reaguj, obserwuj jak chmury przepływające po niebie.

Spójrz na ten przykład: x jest bardzo zajętą ​​kobietą. Opiekuje się rodziną, dziećmi, domem, zwierzętami, roślinami i ogrodem. Ma hobby, pasje i marzenia, ale nie ma na to czasu ani energii po długim dniu. Nie ma nawet czasu na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, wygląda na zmęczoną i nie czuje się ładnie. Jej partner czasami jej pomaga, ale nie może posprzątać ani poodkurzać tak idealnie jak ona by to zrobiła. Nie potrafi też stworzyć tak miłej i przytulnej atmosfery w domu z ciepłem i delikatnym światłem świec i kwiatowym zapachem aromatycznego olejku w powietrzu. Ona pozostaje w kontakcie z innymi ludźmi, dba o relacje, spotkania rodzinne, planuje i organizuje. Czasami w nocy musi zostać z chorymi dziećmi lub zwierzętami domowymi, które potrzebują jej ciepłej i kojącej energii, której nikt nie może zastąpić. Jest silną kobietą, która płaci za wszystko 50-50.

Ukrywa swoje uczucia i frustrację, ponieważ uważa, że ​​świat rozpadłby się bez niej. Jednak jej rodzina wyczuwa to napięcie i odsuwa się, gdy ich potrzebuje, ponieważ wiedzą, że może wybuchnąć i będą mieli kłopoty.

Jeśli widzisz w tym ułamek siebie, sprawdź, czy naprawdę jesteś 50-50 w tej sytuacji…

Kiedy nie jesteś przyzwyczajona do przyjmowania – to jest jak mówienie do Wszechświata: „Nie chcę dostawać nic miłego”. To powoduje to blokadę w odbiorze wszystkiego, co dobre w życiu.

Kiedy kobiety ROBIĄ wszystko dla innych, prędzej czy później kończy się to wyczerpaniem i frustracją. Ale ich rodziny lub bliscy pragną najbardziej widzieć je piękne, szczęśliwe, lekkie, ciepłe, roześmiane, zabawne i kwitnące. Chcą widzieć je silne i asertywne, ponieważ wyglądają wtedy jak królowe.

Pomyśl o własnej matce, czy nie byłoby ci miło widzieć ją w ten sposób? Uzdrowioną i wolną od dramatów.

Nasz stres wpływa na innych, bez względu na to, czy go ukrywamy, czy nie.

Ta praca nie polega na byciu samolubnym, ani na obniżeniu standardu (to ekstremum).

Nasza męska energia jest również niesamowita i bardzo nam potrzebna, ponieważ możemy ją wykorzystać do stworzenia najlepszej wersji samej siebie i najlepszego życia naszych marzeń. Możemy przekierować ją z relacji na pracy, w której możemy być szefem.

Dla wielu kobiet jest to zupełnie nowy świat, który na początku przypomina naukę nowego języka. Jednak łagodzi to wszystkie relacje oraz sprawia, że czujemy się jak diament.

Jeszcze raz spójrz na tabelę i zastanów się, jak możesz używać żeńskiej i męskiej energii w życiu codziennym.


Bądź kobietą swoich marzeń.


Zobacz darmowe rozdziały książki.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s