Mapa Marzeń, by wyruszyć na przygodę życia naszych marzeń. Rozwój osobisty i praca wewnętrzna to podstawa…

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże, sakura, kwitnące wiśnie
 

Mapa Marzeń

By wyruszyć na przygodę życia naszych marzeń.

Mapa Marzeń to popularne narzędzie precyzowania celów i skupienia na nich. Dla pewnych osób ciekawsza niż inne techniki, ponieważ bardziej kreatywna

Klasyk używany na całym świecie. Czytałam o niej nawet bardzo ciekawą książkę w języku Polskim dla dorosłych osób, jednak myślę, że to byłoby świetne narzędzie dla nastolatków i nawet dzieci

Uwaga (w ogólnym znaczeniu) jest jak nowa waluta, wszystko i wszyscy krzyczą “daj mi uwagę” i przez to trudno się skupić na tym, co ważne. Same “rozpraszacze” dookoła.

Mapa marzeń jest również narzędziem wizualnym, na który miło się patrzy jeśli zrobimy ją zgodnie z naszymi marzeniami. Można ją zrobić na papierze i powycinać z magazynów zdjęcia, dodać podpisy i udekorować na swój sposób lub jeśli nie macie takich rzeczy, to stworzyć na laptopie. Wersją minimalistyczną jest zrobić to samo co wyżej na papierze bądź dokumencie na laptopie tylko wypisując nasze cele.

Jeśli tworzymy ją na “siatce Bagua” z Feng Shui, to dodatkowo widać z góry jak wyglądają nasze różne dziedziny życia, czy wszędzie jest równowaga, czy gdzieś są braki, a gdzie indziej nadmiar. Gdzie nam idzie łatwo i dobrze, a gdzie mamy trudności. Daje to pełny obraz z góry naszego życia i celów.

Poniżej siatka Bagua z Feng Shui. Różne dziedziny życia podzielone są na 9 części kwadratu oraz rozłożone w różnych miejscach. Mają różne symbole, numery, kierunki świata, lecz tutaj skupiłam się na podstawie, czyli słowach kluczowych i kolorach. Możesz rozrysować sobie ją na kartce i zapisać swoje cele układając je odpowiednio do kwadratów, których dotyczą. 

Mapa Marzeń, siatka Bagua, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Tutaj możesz zobaczyć wersję bardziej szczegółową:

Prosperita
Bogactwo
Pieniądze
Poczucie obfitości
Kolor purpurowy
Sława
Reputacja
Kolor czerwony
Związek
Miłość
Parnerstwo
Kolor różowy
Korzenie (rodzina)
Autorytety
Zdrowie
Kolor zielony
Ja
Siła życiowa
Samopoczucie
Poczucie własnej wartości
Zdrowie
Kolor żółty
Kreatywność
Dzieci
Rozrywka
Kolor biały
Rozwój osobisty
Nauka
Wiedza
Intuicja
Kolor niebieski
Kariera
Praca
Misja życiowa
Kolor granatowy
Przyjaciele
Znajomi i inni ludzie
Podróże
Kolor srebrny
Dziedziny życia na siatce Bagua Feng Shui.

Jeśli jesteś bacznym obserwatorem świata, to wiesz również, że to na czym się skupiasz – to przyciągasz. Więc lepiej zastanów się dobrze czego pragniesz 😉Niektóre niespełnione życzenia to błogosławieństwa, ale to najczęściej widać z perspektywy czasu.

Swoje mapy marzeń robiłam w przeszłości wiele razy i bardzo mi pomagały (jednak są dla mnie zbyt osobiste, aby je tu pokazać). Moje marzenia zrealizowały się tyle razy, że nawet nie jestem w stanie tego wypisać. To działa! To jest o wiele produktywniejsza czynność niż rozpraszanie się na wiele rzeczy dziennie, cudze Social Media, oglądanie wiadomości TV i zajmowanie się sprawami, które nas nie dotyczą lub nie są naszym priorytetem. To nie jest gwarancja, że magicznie spełnią się nasze marzenia, lecz tego, że nadajemy kurs swojemu życiu, skupiamy się na swoich celach, w ogóle zdajemy sobie z nich sprawę i przyciągamy je krok po krok. 

Stwórz swoją mapę z intencją jak życzenie wysłane w świat, jak dmuchnięcie świeczki na torcie, czy jakkolwiek masz ochotę. 

Jak powiedział Einstein “energia nie może być stworzona lub zniszczona. Może jedynie być przekształcona”, czyli nie można stworzyć coś z niczego, za to można przemienić z jednej formy w inną. Włóż swoją energię (pracę i skupienie) w swoją Mapę Marzeń. Obudź się rano i powiedz do siebie, że dziś doświadczam tego, co na mojej mapie

Wiem od Was, że nie każdy nawet wie jakie może mieć cele i w takiej sytuacji lepiej robić coś małymi krokami do przodu. 

Wiem również, że czasami skupiamy się tylko na celach materialnych, a przecież jest całe mnóstwo celów niematerialnych. Niektórzy czytają książki o rozwoju osobistym i zapisują w ćwiczeniu o marzeniach / celach – torebkę jakiejś marki. To jest jak najbardziej w porządku, jeśli zachowujemy równowagę w rozwoju materialnym i niematerialnym.

Po prostu często nie wiemy, czego jeszcze nie poznaliśmy i jaki potencjał w nas tkwi, dlatego warto poszerzać horyzonty i eksperymentować.

Sprawdź czy książka”Przygoda jaką jest życie” jest dla Ciebie klikając tutaj.

Nasze umysły i ciała są czułe na to, co widzimy (lub ogólnie odbieramy) i to przekłada się dalej na życie – to jest to, czym nasiąkamy.
Pomyśl o cytrynie, jak wgryzasz się, żujesz ją, czujesz jej smak na języku – może już czujesz jej smak, krzywisz się od jej kwasu, a twój organizm produkuje więcej śliny?

Jak Oglądasz film i drastyczne sceny  – zatrzymaj się, czujesz stres, szok, może nie możesz na coś patrzeć? Widzisz na filmie robaczka i może krzywisz się i mięśnie się kurczą…

Więc, jak już stworzysz swoją mapę, to spójrz na nią z góry, przeanalizuj, a w kolejnym czasie staraj się poczuć dokładnie tak, jakby to teraz się wydarzyło, co temu towarzyszy? Jak się czujesz? Zachowaj to uczucie i tą myśl przez choćby minutę dziennie i spodziewaj się, że odpowiednie nasionka wyrosną na piękne rośliny. Podlewaj i pielęgnuj je codziennie

Zobacz darmowe rozdziały książki “Przygoda jaką jest życie”.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże
 
z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s