Lgniemy do wszystkiego, co znamy, czyli negatywnych wydarzeń z przeszłości. Nowy nawyk ZMIANA na lepsze.

Malvina Dunder, lęk przed zmianą, powtarzanie tych samych związków i przeszłości, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty

Jeśli tworzymy lub chcemy stworzyć sobie kolorowe, soczyste i bogate życie, to musimy sobie zdawać sprawę tego, że każdy z nas ma wbudowany strach lub opór przed zmianą. Od dziecka. Nawet malutką zmianą. To jest zakodowane od tysięcy lat i ma związek z przetrwaniem.

My uwielbiamy to co znane. Ciągnie nas do znanego, co powoduje że czujemy podświadomą niechęć do jakiejkolwiek zmiany, nowego nawyku nawet jak jest dobry, a stary szkodliwy.

Wszystko co nowe, nieznane, niespróbowane wydaje się trudniejsze, obce i budujemy na to mur w głowie.  Na właściwie wszystko czego nie znamy lub kogo nie znamy. Może też stąd niechęć do ludzi, którzy mówią innym językiem lub mają inny wygląd. 

To może być opór mniejszy lub większy, na coś bardziej, na coś mniej, ale taki nasz odruch.

W pracy, często jak przychodzą zmiany z góry, pracownicy dywagują czy to napewno dobra zmiana bo nie wydaje się i oni znają się lepiej.

W relacjach wielu lgnie do osoby, która jest jak jej czy jego negatywny rodzic i pragnie temu nadać “szczęśliwe zakończenie”. Czyli lgnie do typu osoby, który znana od dziecka, mimo, że często jest to bardzo zła decyzja i później próbuje na siłę zmienić taką osobę, co jest skazane na porażkę, walkę i nieprzyjemności. 

Kolejny przykład to osoby, które nagle weszły w posiadanie dużych pieniędzy i równie szybko je straciły, ponieważ dla nich to było coś nowego. Bardziej byli przyzwyczajeni do braku i też w tym kierunku poszli.

Więc najlepiej byłoby, gdyby wszystkie dobre rzeczy stały się dla naszego umysłu znajome, a te złe i niekorzystne – obce.

Można łatwiej zaznajomić się ze zmianą mając większe zaufanie i wiarę, że będzie na lepsze, bo w końcu wszystko wychodzi koniec końców na lepsze, tylko nie zawsze jesteśmy w stanie to zauważyć na początku.

Zamiana to część życia, więc lepiej ją mieć za przyjaciela. Jeśli chcemy mieć lepsze życie, to tym bardziej trzeba się z nią dobrze zaznajomić. I wiedzieć, że ona nie nastąpi, gdy będziemy się koncentrować na negatywnym. Nie wejdziemy wyżej, jeśli będziemy się koncentrować na tym, co nas ciągnie w dół.

Jeśli tu jesteś to może już o tym słyszałaś, ale największe wyzwanie stanowi pamiętać o tym codziennie. Dlatego zawsze zachęcam do zapisywania sobie hasła na karteczce lub w telefonie. Dziś jest to Zmiana, bo jest dla dla nas korzystna. 

Bądź zmianą jaką chcesz widzieć na Ziemi.

To jest jak krok bliżej w stronę naszego kolorowego, bogatego i soczystego życia. Jak kolejny schodek wyżej. 


Podróżuj i podziwiaj świat razem ze mną na instagram Malvina Dunder . Zapraszam również do zapoznania się z moimi książkami i blogiem po angielsku “With love to Earth”.

Z miłością do Ziemi, Malvina

Całus 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s