Selektywność ♡ Jeśli inwestujesz w siebie i swoje życie, to zwyczajnie nie stać cię na utrzymywanie pewnych osób, sytuacji, spraw?

Malvina Dunder, Selektywność, wysoka wartość, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty

Poczytaj lub zjedź na dół, by zobaczyć film YouTube nowego kanału 🙂

Tworzymy tutaj nowe, lepsze nawyki i w celu ułatwienia zawsze skojarzamy sobie z danym słowem kluczowym. Kolejnym naszym hasłem, hasłem kobiet z klasą, o najwyższej wartości, jest SELEKTYWNOŚĆ. 

Jeśli tworzysz sobie lub pragniesz stworzyć soczyste, kolorowe i bogate życie, to ten temat jest bardzo ważny i przyjdzie prędzej czy później moment, że trzeba będzie się z tym zmierzyć. 

Chodzi o selektywność w odniesieniu do wszystkiego, czyli wybieranie tego, co najbardziej ci odpowiada i odrzucanie reszty. “Wrażliwe” (tutaj w negatywnym znaczeniu, może lepiej pasowałoby przewrażliwione) kobiety, lub te, które chcą by kochał je cały świat, zawsze usłużne i skore do pomocy, mogą mieć z tym nie lada wyzwanie. 

Naturalnie jesteśmy stworzone tak, że chcemy budować relacje, chcemy być lubiane, chcemy mieć wielu przyjaciół. To jest związane z instynktem przetrwania. Ale w obecnych czasach jakich żyjemy, to nie jest możliwe, ani korzystne. Mówi się, że jesteśmy sumą ludzi z którymi najczęściej przebywamy i rozmawiamy. Więc, znajomi mogą nas ciągnąć w górę lub w dół.

Jeśli inwestujesz w siebie i rozwijasz się, to być może zwyczajnie cię nie stać na utrzymywanie pewnych znajomości?

Napewno chcesz pomóc przyjaciółce, ale jeśli ona od lat wpada w te same kłopoty, ciągnie się za nią dramat za dramatem, jest zgorzkniała, to możliwie, że jest to problem, w którym nie możesz jej pomóc. I czas pomóc sobie.

W dzisiejszych czasach moda cały czas się zmienia, co sezon są nowe ubrania, co chwila nowe telefony, co chwilę nowszy model fajnych snickers butów, itd. Cały czas wchodzą nowe marki i coś innego jest popularne. I tak samo tu, nie możemy mieć wszystkiego i po co miałybyśmy mieć? Po co mamy zaprzątać sobie tym głowę i jeszcze czuć się gorzej, wpadać w kompleksy bo nie mamy jakiejś rzeczy, jakiegoś przedmiotu. Tu z pomocą w wyznaczeniu tego co warto mieć i odrzuceniu całej reszty, może przyjść Analiza Kolorystyczna. To jest świetny sposób, by dokonać najlepszej selekcji kolorów i stylu. Oparty na Twoich naturalnych cechach urody, a nie sezonowych trendach. Wtedy celem jest to, byś wyglądała jak najpiękniej i naturalnie, a nie kupiła tonę rzeczy do trzymania w szafie.

Również w kwestii jedzenia warto dokonać ostrej selekcji. Mamy dostępne wszystkie smaki świata, ale jeśli szanujemy swoje ciało, to nie możemy w nie wrzucać śmietnika. Jeśli chcemy być zdrowe, nie możemy jeść pewnych produktów czy potraw.

Musimy być również selektywne jeśli chodzi o nasz czas i na co go przeznaczamy, znać swoje preferencje i priorytety. Wybierać tylko te wydarzenia, imprezy, spotkania, które im odpowiadają.

Tak samo, okazje – warto oczywiście je łapać i wyciskać sytuacje jak sok z cytryny, do ostatniej kropli, ale czasem trzeba też niektóre odpuścić jeśli nie są bardzo dobre lub koszt przewyższa zysk i zadowolenie. 

Wiem, że to czasem są bardzo trudne wybory, wydają się na zasadzie “coś za coś”, ale jeśli chcemy piąć się wyższej, to siłą rzeczy pewne sytuacje i osoby od nas odpadną, bo nie wszystkim chce się wspinać do góry. To męczące i wymaga wyrzeczeń. Ale my dobrze wiemy ile jest warte:)

Zapraszam na inne social media, do subskrypcji i klikania kciuków, ponieważ w ten sposób trafiamy do więcej cudownych kobiet, które nie konkurują, nie rywalizują z nami, nie zazdroszczą, tylko są wsparciem i inspiracją.

Podróżuj i podziwiaj świat razem ze mną na instagram Malvina Dunder. Zapraszam również do zapoznania się z moimi książkami i blogiem po angielsku “With love to Earth”.

Z miłością do Ziemi, Malvina.

Całus 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s