Najlepsza inspiracja to natura. Czego uczą nas Zwierzęta Mocy?

Malvina Dunder, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Zwierzęta Mocy, natura, totem

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Natura jest genialna, jak wiele można się od niej uczyć! Nie tylko kolorów i Analizy Kolorystycznej 🙂 ale także cykliczności natury (czyli sezony – pory roku i ich specyfika) roślin jak drzewa, zioła i piękne kwiaty, kamieni i minerałów, ciekawych miejsc na Ziemi, żywiołów (powietrze, ogień, woda, ziemia), nieba, gwiazd, cyklów księżyca i obiegu słońca, oraz zwierząt…

Słyszałaś o Zwierzętach Mocy, totemach indiańskich, tzw. Animal spirit? Może to brzmi nietypowo, zagadkowo, ale jest człowiekowi bliższe niż by się wydawało. Jaka mądrość płynie ze świata natury i czego można nauczyć się obserwując zwierzęta? Już pokazuję na prostym przykładzie…

Mam dwa czarne koty, wcześniej miałam również ukochanego białego królika, ale niestety już odszedł. Koty, jak każde zwierzęta tak wiele mogą nas nauczyć, gdy tylko poszerzymy nasze horyzonty, otworzymy umysł.

Kiedyś jak adoptowałam koty ze schroniska, to nic o nich nie wiedziałam, nie planowałam tego, nie przygotowałam się, a chciałam aby były szczęśliwe. Zwłaszcza, że kotka była ciągle przestraszona, nieufna, miała ranę na karku, i też obydwa jadły bardzo nerwowo. Jak dawałam im dodatkową mokrą karmę, to no widać było że musiały głodować w przeszłości, zresztą mówili mi o tym w schronisku, były znalezione w stodole i ich mama odeszła. 

Więc chciałam by poczuły się bezpiecznie, ciepło i szczęśliwie, i kupowałam im drogie zabawki. Wielkie, super wyglądające, najdroższe zabawki. A one je ignorowały. Natomiast gdy miałam kawek sznureczka, gumkę recepturkę, siatkę, albo jak kopnęłam im chrupka, żeby mogli go ścigać – to dopiero była zabawa.

I często się nawet nad tym nie zastanawiamy, ale jakie to jest cudowne, że zwierzęta nie znają tego ludzkiego konceptu “szczęścia”. Nie potrzebują wielkich, najdroższych, najlepszych rzeczy. Same sobie tworzą szczęście. Jakie to proste i genialne, a jak niełatwe do pamiętania na codzień. Ile razy my biegniemy do czegoś świecącego i myślimy, że musimy to mieć, by czuć się lepiej. A to jest studnia bez dna. Przypominasz sobie ile razy czegoś bardzo chciałaś, a od kiedy to masz,  nawet o tym nie pamiętasz na codzień? Albo jeszcze gorzej, myślałaś, że musisz coś mieć, by OSIĄGNĄĆ SZACUNEK, być doceniona, poważana, mieć wyższy status społeczny. A to zaprowadziło tylko do sztucznego uśmiechu i frustracji, bo wcale nie czułaś się lepiej. Albo tylko na chwilę.

Co dla Ciebie jest prawdziwym szczęściem? Napisz w komentarzu, jestem bardzo ciekawa. Dla mnie to uwieczniać na zdjęciach i filmach piękno naszej planety, abyśmy dbali o nią bardziej. To promienie słońca na twarzy, kołysanie się na falach w przezroczystej, turkusowej wodzie. I owszem, do tego trzeba mieć narzędzia, dobry sprzęt, ale wtedy on daje szczęście – bo jest środkiem do celu. 

Świetnym przykładem jest kaczka, po której wszystko spływa 🙂 Zamiast zamartwiać się o różne sprawy, myśleć po nocach i zadręczać się, czy nie lepiej byłyby wziąć z niej przykład i olać to, na co nie mamy wpływu?

Czego chce Ci przekazać rozgwiazda, gdy na nią trafisz? Może patrzysz na innych, na celebrytów, gdy sama JESTEŚ GWIAZDĄ!

Świat zwierząt jest niesamowity i od każdego tak wiele można się nauczyć. Na safari największe wrażenie wywarł na mnie bawół afrykański. Wygląda jak wielka, powolna krowa ze śmiesznymi rogami, a nic bardziej mylnego! Ten bawół ma taką siłę i atakuje bez uprzedzenia, że nigdy nie dał się udomowić, wykorzystać do niewolniczej pracy, ani do żadnego show w stylu corrida. Ja myślę, że warto z tego wyciągnąć wnioski…


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s