Twoje słowo to waluta jak pieniądze. Jaką mają wartość, niską czy wysoką? Dobra komunikacja to wartościowe słowa.

Malvina Dunder, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty slowo to waluta, komunikacja, związek

Słowo jak waluta 

Gdyby myśleć, że słowo jest jak waluta, jak pieniądz, to pewnie wiele by się zmieniło w ich używaniu 🙂

Wiecie, że słowa mają pewną wartość zależną od ich jakości? Są słowa o niskiej, śmieciowej wartości, toksycznej wręcz jak zatruwamy swój umysł i otoczenie, a także neutralnej, i oczywiście wysokiej wartości lub na wysokim poziomie.

Z natury, osoby komunikatywne często dużo mówią, i wiele kobiet posiada taką cechę. To jest świetne, ale żeby jeszcze była to komunikacja na właśnie wysokim poziomie, na poziomie kobiety z klasą, o najwyższej wartości 🙂

Jeśli słowo byłoby walutą, to pewnie wybierałabyś tylko najlepsze słowa, najbardziej skuteczne w danej sytuacji, te o najwyższej wibracji, pozytywne, by przyciągać do siebie odpowiednik o tej samej wartości. 

Wyżalić się czasem jest rzeczą ludzką, ale niektórzy brzmią jakby zbierali sobie brud z otoczenia i wyrzucali go na ciebie, bo sami nie mogą z nim wytrzymać, muszą ci opowiadać jak im źle i co im się stało.

Nie bądź osobą, której już inni słuchać nie mogą. (Nie mają obowiązku).

Powiedz lub pisz coś wartościowego, coś wspierającego innych, a jeśli się nie da, to trudno. Lepiej nie mówić nic, niż rzucać słowa – cenną walutę na wiatr. 

Nie trzeba powiedzieć każdej myśli jaką mamy w głowie, nie trzeba powiedzieć każdej opinii, bo jeśli jesteśmy kobietą, która zna swoją wartość, to nasza energia mówi wszystko za siebie.

Dlatego lepiej pracować nad sobą i swoim życiem, niż o tym gadać. I również dobrze jest przyglądać się innym co robią, a nie o czym mówią. Czyny – nie słowa. 

Słowa to element składowy kolorowego, soczystego i bogatego życia. Dlatego zachęcam do zapisania na karteczce lub w telefonie hasła SŁOWA TO MOJA WALUTA. By zawsze pamiętać o tym, że słowa mogą ciągnąć w górę lub w dół. Oraz tym, że słowo ma pewną wartość i Ty ją ustalasz.

Zapraszam do subskrypcji i klikania kciuków, ponieważ w ten sposób trafiamy do więcej cudownych kobiet, które nie konkurują, nie rywalizują z nami, nie zazdroszczą, tylko są wsparciem i inspiracją.

Podróżuj i podziwiaj świat razem ze mną na instagram Malvina Dunder. Zapraszam również do zapoznania się z moimi książkami i blogiem “With love to Earth”.

Z miłością do Ziemi, Malvina

Całus 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s