Filtry, Presets, Photoshop – idealne zdjęcia na media społecznościowe. Zadbaj o swój rzeczywisty wizerunek, by nie wpaść w kompleksy, depresje itd…

Wizerunek, Malvina Dunder, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, filtry, Presets, Photoshop, depresja, kompleksy, iluzja

Filtry, Presets, idealne zdjęcia, media społecznościowe i wizerunek, poznaj ten bardzo ważny temat, aby uchronić siebie lub bliską Tobie osobę, może córkę przed iluzją, sztucznym światem, nierealnym oczekiwaniom, depresjom, kompleksom, niskim poczuciem wartości i innymi tragediami.

Jak czujesz się, gdy patrzysz na zdjęcia w mediach społecznościowych, gdy wszyscy wyglądają jak super modelki?

Podoba Ci się moda na “taką samą” twarz co wszyscy? Taki sam makijaż?

A może nawet Ci się nie podoba, ale tyle widzisz, że “wszyscy” chodzą na wypełnianie części twarzy jak do fryzjera, że zastanawiasz się czy też powinnaś? 

Czujesz, że jesteś tak samo piękna, choć inna i uwielbisz swoje ciało?

Wiesz, że potężna ilość osób na świecie wpada w kompleksy, depresję, złe samopoczucie, samokrytykę itd. przez to zjawisko ostatniej dekady.

Presets, photoshop, filtry – tworzą iluzję, to tylko zdjęcia, a nie rzeczywistość – i tak powstają ogromne problemy z poczuciem własnej wartości. 

Niektóre filtry są zbudowane, by automatycznie: zmniejszyć nos, powiększyć oczy i usta, wyszczuplić twarz. Czasem efekt jest komiczny, ale czasem niezły.

Dlaczego jako kobiety (na całym świecie) chcemy mieć wszystkie taką samą twarz? Gdy biologicznie rodzimy się różnorodne i piękne na wyjątkowy sposób. Zamiast tworzenia klonów, możemy podkreślić własne piękno i wyjątkowość, czym zajmu się również profesjonalna Analiza Kolorystyczna u właściwej osoby, która sama prezentuje to sobą (taka osoba – zabierze Cię maksymalnie do stopnia, do którego sama dotarła, reszta w Twoich rękach).

Ja również używam czasem jakieś tzw. Preset, więc nie jestem kategorycznego zdania, że to jest złe. Używam ich, ponieważ uważam, że żadna kamera, najlepszy aparat świata nie zobaczy takich kolorów jak moje oczy, więc za pomocą odpowiednich narzędzi przedstawiam świat takim jaki go widzę. Zawsze staram się, by były to kolory zbliżone do rzeczywistych dla mnie (podkreślam dla mnie, ponieważ kolory to zmysły sensoryczne jak muzyka, każdy nieco inaczej może je odbierać), a czasem pobawię się i przedstawię na zdjęciu to, co czułam.

Jako, że ogromnie ważną częścią naszego wizerunku jest dobre poczucie we własnym ciele, warto pamiętać, że to, co widzimy w mediach społecznościowych lub okładkach magazynów – jest sztuczne = nierealne = nie ma takich osób w rzeczywistości = nikt się taki nie budzi! 

Zrobisz dla siebie ogromny prezent jeśli będziesz siebie o tym często przypominać!

Całuję, Malvina!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s