Kobiecość jest siłą. Kobieca energia na zewnątrz, a w środku skała! Jak baletnica pełna gracji, zwiewności, lekkości, a przy tym wyjątkowej siły fizycznej i psychicznej…

kobieca energia, Kobieca siła, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jest taki stereotyp, że kobieta to płeć słaba. To bardzo może rozdrażnić kobietę 🙂

I to nieprawda. Mamy inne dominujące cechy niż mężczyźni, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że one są naszą mocą. Wtedy często, aby nie być “słabe”, wchodzimy w męskie role, zakładamy męskie spodnie i chcemy całemu światu udowodnić, że tak nie jest. 

No I to jest dla nas pułapka. W którą wpadło większość świata.

Możemy być delikatne i empatyczne, wrażliwe, ale silne jak królowa, jak najtwardszy diament. 

Możemy być jak baletnice, lekkie jak piórko, zwiewne, eteryczne, pełne gracji i wdzięku, ale twarde w środku jak skała. Jak góra. 

Nie musimy niczego udowadniać. Możemy ignorować to, co nam nie nie podoba, a skupiać nasze tak zwane męskie cechy i siłę na tworzenie sobie kolorowego, soczystego i bogatego życia. Możemy mieć życie pełne przygód i tu nie mam na myśli wspinania się na Mount Everest, tylko żyć ciekawie, na swój sposób, a problemy traktować jak przygody.

W relacjach międzyludzkich warto korzystać z naszej kobiecej mocy np ciepła, a nasze bardziej męskie cechy wykorzystywać na realizowanie własnych planów. 

Nie musimy być twarde na pokaz, na zewnątrz, bo na dłuższą metę to odstrasza innych i niszczy związki miłosne. Na zewnątrz możemy być esencją kobiecości jeśli wiemy, że w środku jesteśmy jak skała, bo zdajemy sobie sprawę z tego ile przeszłyśmy i ile za nami doświadczeń.

Wiesz, że do tej pory pokonałaś 100% swoich trudności? Skoro tu jesteś, żyjesz i słuchasz mnie, to znaczy, że zdałaś 100 % testu. Niezle prawda 🙂

Dlatego można pozwolić sobie na to by być kobiecą, wiedząc że jesteś silna w środku i zawsze jesteś w stanie się obronić, zawsze możesz powiedzieć “nie” i stanowczo bronić swojej granicy.

Wbrew pozorom, bycie delikatną wymaga wielkiej siły i odwagi. 

Wiem, ze większość z was to cudowne, mądre kobiety, z klasą, które to wiedzą, ale najważniejsze to pamiętać o tym na codzień. Dlatego zachęcam do zapisania sobie hasła na telefonie lub kartce.

Dziś jest to: KOBIECOŚĆ JEST MOJĄ SIŁĄ, której nie muszę więcej ograniczać lub marnować czas na udowadnianie światu czegokolwiek. Jestem kobietą o najwyższej wartości, która tworzy sobie kolorowe, soczyste i bogate życie, oraz przypominam sobie o tym wszystkim, jeśli mam jeszcze jakieś wątpliwości.

Zapraszam do subskrypcji, ponieważ w ten sposób trafiamy do więcej cudownych kobiet, które nie konkurują, nie rywalizują z nami, nie zazdroszczą, tylko są wsparciem i inspiracjom.

Podróżuj i podziwiaj świat razem ze mną na instagram Malvina Dunder (przez v). Zapraszam również do zapoznania się z moimi książkami i blogiem “With love to Earth”. Z miłością do Ziemi, Malvina.

Całus 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s