Poczucie odrębności jest tak samo ważne jak jedności. Jeśli interesujesz się rozwojem i jesteś empatyczna to może o tym zapominasz?

Poczucie odrębności i indywidualność. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

W rozwoju osobistym i duchowym dużo się mówi o jedności ze wszystkim co jest, ale tak samo ważne jest poczucie odrębności i indywidualności. Zwłaszcza w czasie, gdy tak wiele osób jest klonami…

To prawda, że jesteśmy jednością, nikt nie jest wyższej lub niżej, a to co robimy ma konsekwencje dla wszystkich. Niektórzy powinni sobie to wziąć do serca i popracować nad uświadomieniem sobie tego…

Tak zaczyna się droga wielu osób, które chcą czegoś więcej, ale sekret tkwi w równowadze. Poczucie odrębności i indywidualności jest dla Ciebie równie ważne!

Zwłaszcza, gdy tyle osób wygląda tak samo i zachowuje się tak samo. Moda, tradycje… wiesz o co chodzi 🙂 Klony.

Pułapką dla wielu empatycznych osób może być zbytnie poczucie “jedności” z innymi, traktowanie ich szczęścia jak swojego szczęścia, patrzenie zawsze lub dużo na zewnątrz, na innych jak się czują i mają, zadowalanie innych, szukanie aprobaty u innych. 

To oczywiście jest dobre (!), ale do pewnego stopnia i zależnie z jakiej intencji wynika…

Jeśli jesteś osobą empatyczną, która ma na celu dobro, to skup się teraz na ODRĘBNOŚCI I INDYWIDUALNOŚCI.

Np. Popatrz w morze, świecę, czy cokolwiek innego i skup się na poczuciu odrębności. Możesz sobie zrobić z tego medytację. 

Po tym ćwiczeniu będzie Ci łatwiej skupić się na sobie, na tym co czujesz, na byciu w swoim ciele – a to jest podstawą zdrowego funkcjonowania.

Dopiero później, gdy masz w sobie harmonię i wszystkie super rzeczy (jak miłość) dla siebie – to możesz się nimi dzielić.

To również pomaga w byciu autentyczną wobec siebie i innych, ponieważ NIE reagujesz z automatu, tylko czujesz z chwili na chwilę czego chcesz, a czego nie. 

Nie wisisz na innych oczekując aprobaty, radzisz sobie sama ze sobą, niezależnie od zachowań innych, masz siebie, a to najcenniejsze co możesz mieć!

Całuję, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s