Unikaj skąpych ludzi, nie podzielą się z Tobą miłością, ani przyjaźnią, ani życiem na wysokim poziomie na jakie zasługujesz

Unikasz skąpych ludzi_ kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwiedzając świat, nie mogę się nadziwić, gdy spotykam bogate i hojne osoby, które bardzo mało posiadają i niektóre zamożne osoby, które są ekstremalnie skąpe. 

To jest ważna rzecz, by zawsze pamiętać, że skąpstwo i hojność nie opierają się na logice! Ani w nas samych, ani u innych – nie ma co, na to liczyć. Za to pokazują, co ktoś ma w środku i jest bardzo cenna informacja.

Przy poznawaniu nowych osób, na randkach, spotkaniach różnego rodzaju – warto obserwować stopień hojności lub skąpstwa, ponieważ jeśli ktoś jest bardzo skąpy w nawet drobnych sprawach materialnych, będzie również taki sam / sama w emocjonalnych, czy innych życiowych sytuacjach. Nie wiem jak Ty, ale mnie nie potrzeba skąpych przyjaciół, którzy szybko znikną w razie trudniejszej sytuacji, a już na pewno nie związałabym się z takim mężczyznom, który poskąpi mi przytulenia lub ciepłego słowa, wsparcia w jakiejkolwiek formie. 

Dawanie, dzielenie się miłością i tym, co masz najlepszego jest wspaniałe, jest wisienką na torcie, jest prawdziwym wyższym celem życia tu na Ziemi, ale…

Lepiej, gdy hojność jest dla odpowiednich osób, a wyznaczanie granic dla skąpców.

Kiedyś zauważyłam w statystykach na pewnej platformie, że serduszko (jak like) klika około 10% osób, które oglądają moje historie i to samo mówiły mi inne osoby z publicznymi kontami. To może mały przykład, ale pokazuje jak w konsumpcyjnej erze żyjemy. W większości nie wspieramy świadomie osób nawet jednym kliknięciem! 

Są osoby, którym wszystko “należy się”, ale nie chcą nic za to dać w zamian. Są ludzie jak studnia bez dna. Możesz dla nich zrobić wszystko, ale i to i tak wpada w czarną dziurę. 

Dlatego warto wykonywać swoją pracę wewnętrzną, by samemu nie być takim pasożytem. A może tak być nawet nieświadomie, szukając poklasku, aprobaty, uwagi, pochwał, itd.

Jeśli jesteś zainteresowana tematem relacji i kobiecej energii, to pewnie słyszałaś spory na temat tego, kto powinien zapłacić za kolację na randce czy tego rodzaju spotkaniu. Jest grupa kobiet, które mówią, że same zawsze ze siebie płacą i takie, które nie chcą tego robić. Do której należysz?

Jeśli zawsze automatycznie wyciągasz rękę po rachunek, to nie zauważysz cennej informacji, z kim masz do czynienia…

Temat jest szeroki, ale to chyba najważniejsza puenta, by unikać ludzi skąpych.

I tego Ci życzę, bo zasługujesz na bezgraniczną miłość, na to by się z Tobą dzielić tym co najlepsze!

Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s