Praca, zadania, listy… Odpowiedzialność czy nałóg i ucieczka? Nawet dobre rzeczy można robić z niewłaściwą intencją

PRACOWITOŚĆ I LISTA ZADAŃ. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Wiesz już, że wszystko sprowadza się do jednej z dwóch intencji: otwartości lub kontroli? Jest o tym osobny, najważniejszy post, podstawa wszystkiego. 

Generalnie, wszystko możemy sprowadzić do tych intencji, co myślisz, robisz, mówisz, wszystko, w każdym momencie.

Tak więc nawet niepozorne, niewinne, dobre rzeczy, można robić z niewłaściwą intencją…

Można iść do kościoła z nadzieją, że unikniemy swoich niewygodnych uczuć i uciekniemy od problemu (kontrola).

Można robić obsesyjnie listy rzeczy do zrobienia, być super zajętą, pracoholiczką – z intencją unikania niewygodnych uczuć (np. Braku, pustki, niezważania na siebie i swe potrzeby) i ucieczki od problemu (kontrola).

Można manifestować, afirmować marzenia z intencji z intencją unikania niewygodnych uczuć i ucieczki od problemu (kontrola).

Na pierwszy rzut oka nie ma w tych czynnościach nic złego, a nawet jest wiele dobrego. To nie jest nałóg narkotykowy, który powszechnie słynie jako niewłaściwy i poważny.

Ale życie nie polega na tym, by skreślać zadania z listy, to pomoc, środek do celu, a nie cel.

Takie czynności to kolejna ucieczka umysłu, ego od niewygodnych uczuć, depresji, pustki, strachu, braku działań, braku odpowiedzialności za swoje życie i uczucia, smutku, samotności, poczucia bycia ofiarą, bezsilności, braku celu w życiu, złości, agresji, zranienia, traumy, wyrzutów sumienia, poczucia ośmieszenia, bycia nikim, bycia w pułapce, itd…

Z tym wszystkim trzeba się zmierzyć, aby przestać za sobą ciągnąć problemy, bo będą wszędzie, gdzie pójdziesz! Wierz mi, zwiedziłam pół świata, a problemy które miałam ze sobą nigdy nie znikły 😉 

Dlatego tutaj masz blog ze wszelkimi możliwymi wskazówkami jakie mogą Ci pomóc. Dostajesz tutaj narzędzie, żeby nie powtarzać cudzych błędów, nie marnować czasu, a mierzyć z problemami, przeskakiwać je jak baletnica z gracją i lekkością, byś była kobietą swoich marzeń, uleczyła swoje rany i tworzyła cudowne relacje z innymi osobami. 

Pierwszym krokiem tej lekcji jest ZAUWAŻAĆ SWOJE INTENCJE. Dlaczego coś robisz, jak się czujesz, co Tobą kieruje (natura wyższa, czy niższa)?

Zapisz sobie hasło na kartce lub w telefonie, ponieważ to nawyk. Jak go wypracujesz, to będziesz o poziom wyżej. 

Zadbaj o siebie, zwracając uwagę na własne intencje i uczucia, wykonując czynność dla siebie, podyktowaną przez otwartość i miłość.

Powodzenia!

Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s