Aspekty człowieka – najważniejsza wiedza w rozwoju osobistym i relacjach! 4 części każdej osoby. Ulecz EGO, dbaj o DZIECKO wewnętrzne, kieruj się DUSZĄ i zostań cudowną DOROSŁĄ KOBIETĄ

Aspekty człowieka. Poznaj je, a zmieni się Twój cały świat! kobiecość, siła, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Aspekty człowieka (w tym wypadku skupiamy się na kobiecie dlatego rysunki pomocne to tylko kobiety 🙂 Jeśli jesteś mężczyznom, to zwyczajnie zmieniasz to na męską formę.

Jest to jedna z najważniejszych rzeczy na tej stronie! W innym poście możesz zobaczyć szczegóły na temat wewnętrznego dziecka, również bardzo istotne i może zrewolucjonizować Twoje życie, w pozytywny sposób oczywiście oraz na temat intencji.

Mamy 4 główne aspekty, części, które składają się na człowieka (to nie ma nic wspólnego z chorobą rozdwojenia jaźni!). Jeśli to przyswoisz, zrozumiesz siebie, innych, świat i Wszechświat 🙂 Uleczysz, podwyższysz poziom życia, samopoczucie, związki i właściwie jest tyle plusów, że nie jestem w stanie ich tutaj wymienić… To jest cudowne! Wiedza jaka powinna być uczona od dziecka, bo stworzy nowy, lepszy świat pełnych zdrowych, kochających, zdolnych ludzi.

Zaczynajmy więc…

Ty i każda osoba na świecie ma w sobie 4 części, które można opisać różnymi słowami, to nie jest bardzo ścisłe, ale i tak będziesz wiedzieć o co chodzi, jest to niezależnie od wychowania, wiary, nawyków, wiedzy psychologicznej i duchowej, itd.

WEWNĘTRZNE DZIECKO

To Twoja esencja z jaką przychodzisz na świat, indywidualny wyraz boskości, serce i uczucia, przez które się komunikuje. Ma wyjątkowe talenty, otwarte ciepłe serce, jest zdolne do kochania i bycia kochaną, to wartości wbudowane w osobowość (przeciwieństwo do wypracowanych, zależnych od osiągnięć), cudowne! Idealne tak jak dziecko czy mały kotek 😉 nie dlatego, że coś robi, tylko dlatego, że JEST i to wystarczy.

EGO, NISKA NATURA CZŁOWIEKA

Sztuczna osobowość, która powstaje w procesie dorastania. Pochłania wszystko co obserwowała, czego była nauczona, co doświadczyła. Ma mnóstwo fałszywych przekonań, niezdolna do widzenia Prawdy. Roszczeniowa, obsesyjnie kontrolująca, parszywa, kłamliwa. Głośny krytyk i oszustka i największa sabotażystka, która boi się wszystkiego i chce rujnować, niszczyć. Pusta w środku jak czarna dziura. Stosuje różne triki manipulacyjne i jest w tym bardzo przebiegła. Złości się, boi, wycofuje, ucieka, lubi nawyki i ogłuszanie uczuć. Kontroluje poprzez agresję lub “lukier”. Nie ma najmniejszych skrupułów. Zimna, niezadowolona, skąpa, zawsze jej mało. Często zgrywa miłą udając, że chce Cię przed czymś uchronić, a tak naprawdę chce zachować władzę i status quo. Nudzi się i nie ma nic wartościowego do zaoferowania, płytka, sztuczna. Powtarza to samo co inni, choć może wychwalać się jaka to jest niesamowita i inna. Zrzuca odpowiedzialność na innych, żąda, szuka winnych, robi z siebie niewiniątko lub ofiarę. Jak płacze, to robi dramatyczną scenę, która możesz odebrać podświadomie jako teatr, a nie prawdę. Jeśli Ci kogoś nie żal, a jesteś osobą empatyczną, to jest wskazówka, że ktoś płacze z poziomu ego, czyli żądającej ofiary, a nie prawdziwego bólu serca. Ciągle chce czegoś od innych, uwagi, potwierdzenia własnej wartości, zawsze szuka na zewnątrz, bo w środku ma pustkę. Jest też oporna na kontrolę ze strony innych. Unika bólu, absolutnie nie chce się z nim zmierzyć bo to dla niej niewygodne i nie ma w sobie dojrzałości, by rozwiązać problem. Używki i uzależnia to jej wielka pasja, np. Sięganie po telefon i sprawdzanie ilości “like” na mediach społecznościowych, cukier, alkohol, wszystko by uniknąć Prawdy. Działa z intencji kontroli (nie otwartości), np. pójdzie do kościoła, ale w negatywnej intencji, a nie pozytywnej, czyli po to by uniknąć swoich problemów i odpowiedzialności za nie. Udaje rozsądną, a jest sztywna i nie ma w niej życia. NIE MA DOSTĘPU DO MIŁOŚCI, prawdy, radości, szczęścia, harmonii, spokoju, odpowiedzi i wszystkiego co dobre. 

Może mieć wiek dziecka, które nabyło złe zachowanie, w wieku 3 lat zaobserwowało i nauczyło się jakiegoś nawyku / zachowania, aby przeżyć (czyli z dobrego powodu), np. że jak zacznie z siebie robić ofiarę i głośno płakać, to rodzice je zauważą i zwrócą na nie w końcu uwagę. Taki nawyk nieuświadomiony ciągnie się do wieku dorosłego, ale gdy to przeanalizujesz, zauważysz, że ta osoba działa z poziomu 3-latki. 

Generalnie niska natura człowieka to okropieństwo, ale jednak Ego powstało z ważnego powodu, abyśmy przetrwali jako dzieci (gdy nic innego nie znaliśmy). W pewnym wieku te metody, czy inne jakie Ty nabyłaś, działały. Ale czas się z nimi rozstać, uleczyć. To praca na całe życie, ale sprawia wiele satysfakcji i ma potężne benefity dla Ciebie i innych.

Nie mieliśmy lepszych wzorów! Przyszliśmy tu na świat i nikt nam nie pokazał nic lepszego. Nie wolno mieć więc o to do siebie pretensji. 

Poznaj swoje ego, przytul, ale To Ty rządzisz, a nie 3-latka w histerii. I NIE krytykuj bo to kolejna manipulacja ego i jej sprytna metoda, by zachować władzę.

Ego manipuluje jeszcze w taki sposób, że np. mówi Ci, że jeśli kochasz siebie, patrzysz tylko na siebie, dbasz o to, by dawać sobie miłość – to jesteś egoistką. Jednak osoba, która kocha siebie, ma jej tyle, że naturalnie się nią dzieli z innymi i jest odpowiedzialna za siebie. Nie zagląda innym w talerz, nie konkuruje, nie porównuje się, nie żąda, nie szuka winnych i nie wymaga, by inni spełniali jej potrzeby. Jeśli widzisz egoistycznie i chciwie zachowującą się osobę, to informacja, że nie ma w niej miłości.

WYSOKA NATURA, DUCH

Mamy również największy dar, określany przez wiele kultur i starożytnych cywilizacji jako święty i to prawda. To Twój wewnętrzny kompas, połączenie z boskością, bez której jesteśmy jak marne ludziki, to gwiazda północna, która powinna prowadzić Cię przez życie jeśli chcesz, by było szczęśliwe i spełnione. Jeśli łączysz się z tą częścią i zechcesz, to przepływają przez Ciebie najlepsze rzeczy, których nie można osiągnąć z poziomu ego. Twoje Wewnętrzne Dziecko bardzo ich potrzebuje. Te dary to miłość, szczęście (nie chwilowe i nie z jakiegoś powodu, a stan szczęścia), spokój, harmonia, Prawda oraz wszystkie odpowiedzi jakich potrzebujesz. Nie produkujesz ich w sobie, a one przez Ciebie przepływają z eteru, boskości, od Twojego Boga, Siły Wyższej, Siły Źródła, Życia, Wszechświata, Siły Światła czy Miłości (wybierasz nawę, która jest Ci bliska i właściwa). Bez tego NIE ma uleczenia, dlatego same zwykłe nauki i metody jak psychologia, psychoterapia nie wystarczą. To jest również jak Internet, ale przefiltrowany, taki w którym jest tylko prawda i możesz znaleźć wszystkie odpowiedzi jakich potrzebujesz na ten moment. Możesz pokochać siebie i widzieć wrodzone poczucie własnej wartości – tylko z tego poziomu jest to możliwe. Małe ego ich nie zobaczy i zawsze czuje się “nie dość dobre” choć może chce udowadniać innym, że jest inaczej, wywyższając się itp. Wysoka Natura człowieka, by tak nie zrobiła, ponieważ prawdziwa pewność siebie i poczucie własnej wartości, miłość dla siebie jest szlachetna.

Uwaga, pewne substancje, niezdrowe (sztuczne, przewożone, zniszczone jak padlina) jedzenie powodują, że mamy osłabione połączenie z naszą Wyższą Naturą. To za niskie wibracje, a duch to energia wysoka.

Być może, że ogrom ludzi ma bardzo osłabione i czasowo niedostępne połączenie z Naturą Wysoką, a niektórzy zupełnie zerwane i nieodwracalne, tego nie wiem. Jednak historia pokazuje, że były i są osoby zdolne do najgorszego, niewyobrażalnego dla zdrowej osoby. 

Funkcjonując bez tej części, człowiek jest łatwo manipulowany, nie wie co robić, gdzie iść, boi się wszystkiego, jest maleńki i bezradny, może cierpieć na depresję, a nawet popełnić samobójstwo. Może również iść w stronę agresji mniejszej lub ogromnej. Tkwi w negatywnych emocjach, bez szansy na uzdrowienie ciała i psychiki. 

DOROSŁA SILNA KOBIETA

To osoba świadoma wszystkich pozostałych części siebie, która stale je “nadzoruje” i “zarządza”, czyli decyduje i rządzi w sposób pozytywny. Jest odpowiedzialna za całą siebie. Zawsze! Prowadzi dialog wewnętrzny ze wszystkimi swoimi częściami, czyli: stale sprawdza jak się czuje, kieruje się Naturą Wyższą, zna ego i jest dla niego dobra lecz stanowcza, w moment wychwytuje głos ego i pomysły Niskiej Natury oraz mówi im “stop, ja tu podejmuję decyzje”. Rozumie, że swoje złe nawyki pomogły jej przetrwać, ale teraz je zmienia na lepsze. Zna misję swojego życia i wykonuje ją odczuwając spełnienie. Docenia dar miłości, szczęścia, harmonii i jest ich w niej tyle, że naturalnie dzieli się z innymi. Jej relacja z sobą samą jest cudowna, więc takie też tworzy z innymi, którzy pragną dzielić się miłością, a dystansuje się od tych, zamkniętych na to. Zawsze otwarta na naukę, nowe, miłość. Potrafi pilnie strzec swoich granic i wycofać się od ludzi, którzy są zamknięci i mimo to, jej serce pozostaje otwarte (czyli unika zgorzknienia, z powodu tego, że ktoś ją źle potraktował, pozostając sobą).

Który głos dopuszczasz najczęściej? Kto do Ciebie mówi najczęściej?

Decydujesz o tym w każdym momencie!!! Nie decydujesz o tym raz na zawsze i koniec pracy. To styl życia – dużo lepszy niż przeciętny…

Całuję, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s