Gdy musisz wyjść poza strefę komfortu pochwalić się czymś, dla własnej ochrony i wizerunku…

Dlaczego czasem trzeba się pochwalić i jak to zrobić jeśli Ci głupio. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jeśli czujesz się niekomfortowo, nieśmiało, niepewnie, ale musisz podjąć kroki, by wyjść poza swoją strefą komfortu…

Zrób jak baletnica, przyjmij swoją rolę, zostaw choć na chwilę za kulisami swoją osobowość z tymi cechami nabytymi, które teraz stoją Ci na drodze rozwoju i wyjdź na scenę zatańczyć piękny taniec. 

Czasem w tym świecie trzeba nie tylko wychodzić poza własną strefę wygody, by rozwijać się poprzez doświadczanie, ale też np. pozbyć się skromności.

Ten artykuł jest oczywiście dla osób zdrowych, nie ma nic wspólnego z graniem roli, tylko bardziej ma na celu ułatwienie przetrwania niewygodnych sytuacji i ochroną siebie. Nie jest dla osób, które uważają się za lepsze i walczą z innymi o pozycję społeczną,

Jestem osobą skromną z natury, nie lubię chwalić się, czuję się niekomfortowo, gdy np. Jestem gdzieś na świecie i mam więcej od innych ludzi. Szczególnie jest dla mnie dziwne słyszeć innych mówiących o swoich “sukcesach”, które dostali (np edukacja, sprzęt, czy dom od rodziców), a także łączenie własnej wartości z pochodzeniem, czyli rodziną i narodowością.

Mimo to, wiem, że czasem musze wyjść poza własny komfort i “pochwalić się” czymś, dać post komercyjny, błysnąć wielkim diamentem, używać najnowszy telefon, itp – dla własnej ochrony. Niestety tak najczęściej jest w tych czasach, że ludzie oceniają na kogoś lepszego, na tej tylko podstawie. Nie podskakują, nie czepiają się jak mają respekt, gdy myślą, że jesteś lepsza, bo spotkasz się z przyjaciółmi na łodzi w Santorini. Przykre, ale taka jest rzeczywistość.

Prymitywni ludzie jakich jest większość, myślą, że jeśli osoba x ma mniej to są lepsi od niej, a x jest gorsza. To jest myślenie ego, zawsze porównywanie na zasadzie “w górę lub dół”.

W tych trudnych czasach w jakich żyjemy, trzeba być sprytną i mądrą kobietą, chronić siebie. Nie poddawać się obsesji konsumpcjonizmu, ale umiejętnie wykorzystywać go. Jeśli obrazisz się na to, że ten świat taki jest, to tylko Ty na tym stracisz.

Chwal się czasem dla własnej ochrony, ale buduj własną wartość w oparciu o cechy serca!

Tego Ci życzę, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s