Kopiowanie i inspirowanie, jedno wynika z poczucia braku, a drugie z obfitości. Pozytywna reakcja łańcuchowa vs. zabieranie i ograniczanie.

Kopiowanie a inspirowanie. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Kopiowanie a inspirowanie to dwie różne rzeczy…

Zdrowy świat i ludzkość opierają się na inspirowaniu, kreatywności, motywacji innych, dawaniu dobrego przykładu sobą i pobudzaniu do ciekawych pomysłów. To pozytywna reakcja łańcuchowa, który polepsza świat.

Ale to rzadkość.

Najczęściej ludzie kopiują, powtarzają Ciebie i podpisują się pod tym. Zabierają komuś pomysł i chwalą się, że to ich. 

Spotkało Cię to kiedyś? Mnie bardzo bardzo często i kiedyś wzbudzało wielką frustrację, gdy byłam nastolatką i nie miałam środków, by wyrazić swoją kreatywność, a “przyjaciółka” miała, zgapiła po mnie wszystko i prezentowała jako swoje.

Bardzo często zdarzało mnie się, że kobiety wokół zaczynały ubierać się jak ja, wyglądać jak ja (np. przedłużać włosy, farbować na brązowy, układać w fale), robić to co ja, ale zauważyłam, że wygląda to nieco komicznie, gdy np. wciskają się w ubrania w stylu baletowym, no nie każdemu to pasuje… Mój kolor włosów naturalny dla mnie, również nie jest najlepszy dla wielu osób i tak samo jest z paletą kolorów. Lepiej zajrzeć do Analizy Kolorystycznej i odkryć swoje własne, zamiast ślepo kopiować cudze. 

Teraz jest inaczej, ponieważ to, co robię i to kim jestem jest tak moje, mam takie doświadczenia, których nikt i nic nie jest w stanie mi odebrać. Znam siebie, wiem co lubię, czego unikam. Nawet jak czuję się mniej pewnie to słucham siebie i po czasie okazuje się, że moja decyzja była strzałem w dziesiątkę. 

Problem jest w myśleniu z poczucia braku, a nie obfitości. 

Ego myśli, że mu brak, więc chce zabrać innym, skopiować niezależnie od własnej osobowości.

Osoba świadoma myśli z poczucia obfitości, chce tworzyć i dzielić się, wyrażać własną boską cząsteczkę, zostawić tutaj swój odcisk palca. Patrzy na świat przez jedyne w swoim rodzaju siatkówki oczu, których nie ma żaden inny człowiek.

Cudowne prawda? Najlepsze jest to, że poznanie siebie, Rozwój Osobisty czy jakkolwiek to nazwać, właśnie prowadzą do tego – uhonorowania siebie i własnej wyjątkowości, by tworzyć swoje dzieło o najwyższej wartości.

Tego Ci życzę, abyś znała siebie, robiła to, co jest wyrazem Twojej boskości i inspirowała innych, ponieważ tak zmienia się cały świat na lepsze i piękniejsze…

Całuję, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s