Wyobraź sobie, że Twój czas, uczucia, relacje, moc osobista to konto bankowe. Jak nimi zarządzasz? To jest sekret kobiet świadomych. Nikt nie może uciec z Twoim wartym miliony uczuciem, czasem, energią, jeśli nie dasz karty i pinu do swojego konta…

Twój czas, uczucia, relacje, moc osobista to konto bankowe... kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Wyobraź sobie, że Twój czas, uczucia, relacje, moc osobista to konto bankowe.

Większość kobiet dobrze sobie radzi z granicami w sprawie pieniędzy i dobrze nimi zarządza, ale z czasem, relacjami i sobą już trudniej, więc porównajmy je do pieniędzy 😉

CZAS

Na Twój “dzień” wpływa kwota codziennie rano, ponieważ żyjesz i dostajesz to od Siły Stworzenia (Boga, Wszechświata, użyj własną nazwę wg wiary). Na koniec dnia kwota jest resetowana. Zdążyłaś ją wykorzystać na to co chciałaś? Dobrze zarządziłaś swoim kontem? Jesteś zadowolona? Straciłaś czy zyskałaś?

RELACJE

W relacjach, wyobraź sobie, że każde dobre uczucie do przypływ na konto bankowe, a każde “złe” uczucie to odpływ (zapomniałam jak to się profesjonalnie mówi, ale wiesz o co chodzi :)) Druga osoba też ma swoje konto bankowe i również u niej / niego tak działa. 

Kiedy X poświęca Ci swój czas, uwagę, inicjuje kontakt, dba o Ciebie, otwiera Ci drzwi, dba o siebie, stawia Cię na pierwszym miejscu, chwali się Tobą, robi jakieś przyjemności, daje kwity, prezenty, czy cokolwiek miłego – to dokonuje przelew na Twoje konto. Jeśli jest to inna relacja, przyjacielska, profesjonalna czy inna to działa tak samo, tylko są to inne czynności.

Kiedy Ty flirtujesz z X, uśmiechasz się, dajesz uwagę, słuchasz, wspierasz, wyglądasz pięknie (z klasą, bez przesady, ale nie w starych dresach), wyrażasz autentyczną siebie i swoje uczucia – to dokonujesz przelew na jego konto.

Jeśli pytasz się przyjaciółki, koleżanki z pracy, siostry, szefowej jak się czuje (bo rzeczywiście Cię to obchodzi, a nie podlizujesz się), słuchasz, odchodzą Cię, jesteś dla nich siłą i wsparciem oraz chłodnym spojrzeniem jeśli trzeba, wyrażasz prawdę w sposób kulturalny – to dokonujesz przelew na ich konto. A kiedy one to robią, pomogą Ci w czymś, itp – to robią przelew na Twoje konto.

Jeśli ktoś wywołuje nieprzyjemne uczucia, jest na Ciebie zamknięty, ignoruje Ciebie, wykorzystuje, krytykuje, obciąża, zasypuje swoimi sprawami, jest inwazyjny, przerzuca swoje humory na Ciebie, opowiada Ci o czymś i czujesz się jak zasypana syfem, jest egoistą, nie słucha Ciebie, kręci, kłamie, zdradza – to robi wypłatę z Twojego konta. 

Jeśli Ty to robisz wobec kogoś – Ty zabierasz komuś i on / ona traci ze swojego konta.

Teraz jak wyglądają rachunki? Czy konta są zbalansowane, czy ktoś traci a ktoś zyskuje? Rachunki powinny być równe i powinna między nimi przepływać stała wymiana, inaczej dojdzie do BANKRUTACJI. Może nawet się zdarzyć, że będziesz na minusie! To dopiero jest złamanie serca, ból i problemy. Jednak mając świadomość “konta bankowego” relacji, uczuć, czasu, jesteś w stanie zauważyć kiedy zaczyna za wiele wypływać z Twojego konta i możesz wycofać dostęp drugiej osobie, chroniąc swoje serce. Kobieta mądra jest otwarta lecz selektywna, dzieli się miłością lecz chroni swoje serce.

UCZUCIA

Twoje uczucia są ulokowane na koncie bankowym, czy wręczysz do niego kartę nowo poznanej osobie na ulicy lub jakimś spotkaniu? Jest to bardzo zły pomysł, jeśli ktoś nie okazał się być godny i nie udowodnił Ci kim jest, nie łączy was głęboka więź i sprawdzone zaufanie. Jeśli masz tego świadomość to nikt Cię nie zawiedzie i nie złamie Ci serca, ponieważ nie rozdajesz swoich uczuć obcym, niesprawdzonym ludziom.

Nikt nie może Cię napaść, wykorzystać, ukraść i uciec z Twoim uczuciem wartym milion euro, bez Twojej zgody, bez podania pin kodu do Twojego konta 🙂 Nikt nie może Ci zabrać tego, czego mu nie dajesz. W banku masz różne zabezpieczenia i w życiu też, masz intuicję i gdy włączają się tzw. Czerwone flagi, to reagujesz, np. wycofujesz się i obserwujesz. 

Powiedzmy, że Twoje uczucie miłości, którym chcesz obdarzyć wyjątkowego mężczyznę jest warte miliard milionów euro, jak je ulokujesz? Zapewne wykonasz bardzo dobrą, przemyślaną decyzję 🙂

Bezwarunkowa miłość niech będzie dla dzieci, zwierzątek, roślin i drzew 🙂 

MOC OSOBISTA

Twoja moc osobista to Twoja osobowość, talenty, działania, piękno, uśmiech, poczucie wartości, indywidualna misja życiowa, doświadczenia, spostrzeżenia, przykład jaki dajesz innym, itp. 

Czy je wykorzystujesz? Czy rozwijasz się i dzielisz się tym co osiągnęłaś? Jeśli straciłaś moc osobistą w wyniku wychowania, trudnych relacji, traumatycznych sytuacji i nie uleczyłaś ich, masz depresję, gnasz przez każdy dzień wykonując nieważne zadania, chodzisz do pracy, której nie lubisz i nawet pieniędzy z tego nie masz, by zbierać je na swój cel – to tracisz ze swojego konta, nie ma co do Ciebie wracać w formie zapłaty, a także traci na tym cały świat! Te wszystkie osoby, które mogłabyś oczarować uśmiechem, podnieść na duchu swoim ciepłem, pomóc wykonując swoje powołanie. 

Widzisz, rzeczywiście jesteś więcej warta niż miliony dolarów 🙂 Życzę Ci, abyś zawsze czuła, że jesteś bezcenna, a Twoje życie to dar dla Ciebie i świata. Niech Twoja każda relacja będzie wzbogacająca dla wszystkich, bądź bogata i hojna, a to niech wraca do Ciebie rozmnożone! Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s