Książka “Becoming bulletproof” Evy Poumpouras byłej specjalnej agentki wywiadu

Książka _ ebook _Becoming bulletproof_ Evy Poumpouras czyli jak zostać kuloodporną. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Książka “Becoming bulletproof” Evy Poumpouras byłej specjalnej agentki wywiadu, która prowadziła przesłuchiwania z wykrywaczem kłamstw, chroniła prezydentów, przeprowadzała różne akcje.

Opowiada jaka postawa pomogła jej przejść przez selekcje i treningi z najlepszymi z najlepszych, konkurować fizycznie z wielkimi mężczyznami, radzić sobie ze złym traktowaniem przez niektóre osoby, o swoich nietypowych przygotowaniach do pracy jako agentka, np. udział w symulacji wypadku helikoptera, samochodu wpadającego do wody, gaszenie płonącego budynku w otoczeniu rozszalałego ognia.

Dla mnie bardzo ciekawa, ponieważ każda kobieta ma takie momenty w życiu, że musi zawalczyć o coś, pokazać pazury, użyć swojej męskiej energii, by osiągnąć swoje cele, wyznaczyć granice, czuć się pewnie i robić dla siebie wszystko, co zapewni sobie i najbliższym bezpieczeństwo. 

Mnie ciekawiła, ponieważ Evy przez lata przesłuchiwała z wykrywaczem kłamstw i ma szerokie doświadczenie w temacie znajomości ludzi, ich technik manipulacji i kłamstw. Mimo, że również miałam wiedzę psychologiczną i intuicję, na której zawsze mogę polegać, to zawsze dobrze się upewnić, że jestem na dobrej drodze i robię co mogę najlepszego. Oczywiście również dowiedziałam się wiele nowych rzeczy, ponieważ Evy je bardzo fajnie poukładała w całość, różne działy, które są jak warstwy kamizelki kuloodpornej. Prowadziła bardzo poważne sprawy i jej doświadczenie jest bardzo ciekawe, bardzo cieszę się więc, że je spisała i podzieliła się tym ze światem. 

Polecam obejrzeć z nią wywiady na YouTube. Książki i filmy są w j. angielskim.

Co do mnie najpierw przemówiło, to że celem książki nie jest, abyś już nigdy więcej się nie bała, ale byś widziała jak sobie radzić ze strachem i przygotowała się odpowiednio do każdej sytuacji. 

Gdy ktoś głosi, że niczego się nie boi, to od razu widzę “czerwoną flagę”, ponieważ to nie jest ani realne, ani zdrowe. Ten świat bywa straszny i jesteśmy tak stworzeń, aby bać się pewnych rzeczy, co trzyma na z daleka od rzeczy, które mogłyby nas skrzywdzić. 

Nie lubię filmów i książek, które mówią, że “kłamca zawsze robi x, gdy kłamie” i to jest wyznacznikiem w każdej sytuacji i każdej osoby. To NIE prawda i to tak NIE działa, ponieważ każdy jest inny. 

Evy zawsze widziałam, że podkreśla, aby notować różne zachowania, zbierać czerwone flagi, a nie osądzać kogoś na podstawie jednej maniery.

Cenię osoby, które mają realne podejście i robią to, co rzeczywiście działa, a nie to co jest w definicjach i teorii, ale nijak ma się do życia.

Czego nauczysz się z tej książki także:

Jak radzić sobie ze strachem i tym, czego się obawiasz.

Jak przygotować się na najgorsze.

Strach chroni przed utratą życia, ale też może sparaliżować życie.

Wytrwałości w trudnych momentach.

Postawa, która daje największe możliwości, by wygrać w różnych sytuacjach.

Czasem trzeba planować, a czasem żyć minuta po minucie.

Jak zbudować zbroję fizyczną i mentalną.

Jak wpływać na innych.

I wiele, wiele więcej…

Wszystkiego cudnego, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s