Boginie i kobiece archetypy. Mężczyźni poszukują kobiety, którą mogą ubóstwiać :) Ale, by stać się boginią, trzeba poznać siebie i rozwinąć boską aurę…

boginie i kobiece archetypy, mitologia, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zobacz jakim jesteś archetypem bogini, jak zintegrować swoje wszystkie części kobiecości, by być kobietą swoich marzeń. Znajdziesz tu trochę o inspirującej mitologii, znanym Carl Jung i inne ciekawostki dla kobiet, które uwielbiają się rozwijać!

Mężczyźni poszukują kobiety, którą mogą ubóstwiać 🙂 Ale, by stać się boginią, trzeba pracować nad sobą, swoim rozwojem i swoją cudowną przyciągającą energią…

Carl Jung opracował archetypy, ale nie 7 kobiecych.

Jest wiele podejść do tego tematu, opisanych z różnych stron, przez różne osoby i pod innymi nazwami, ale sens jest podobny.

Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder. Afrodyta, Hera, Atena, Hestia, Artemis, Demeter, Persefona

Co to jest archetyp?

Niewyuczone, podświadome wzory i zachowania. Carl Jung precyzował, że znajdują się w podświadomości kolektywnej (zbiorowej), który ma wpływ na osobowość. 

Takie wzory osobowości przedstawione są w mitologii, baśniach i oczywiście Hollywoodzkich filmach, bestsellerowych powieściach.

Oto jedne z najbardziej znanych bogiń mitologii greckiej:

Boginie, mitologia, archtypy, kobiecość, miłość, Malvina Dunder, Afrodyta, Hera, Atena, Hestia, Artemis, Demeter, Persefona

Osoby, które przeszły do historii, często wywołują w nas poczucie związania z pewnym archetypem, dlatego go łatwiej rozumiemy, żujemy związek i zapamiętujemy.

To uniwersalne obrazy, które mają stronę światła i cienia.

Wzory ludzkich osobowości, charakterów.

Każdy z 7 kobiecych archetypów to wyraz kobiecej energii, który drzemie lub jest silnie aktywny, ale zawsze dostępny dla każdej kobiety.

Oto podstawowe archetypy kobiece, w dalszej części zobaczysz jak łączą się z postaciami mitologicznymi oraz Tobą!

archtypy kobiecości, miłość, Malvina Dunder. Królowa, mądra, kapłanka, wojowniczka, matka, niewinna, kochanka

To czy archetyp jest aktywny lub nieaktywny w psychice zależy od wielu czynników, np. Wychowanie i warunki. Może od zawsze czułaś silny związek z naturą, ale rodzice nigdy nie zabierali Cię do lasu lub w mieście nie masz dostępu do natury i nie przebywasz tam tyle, ile byś chciała.

boginie i kobiece archetypy, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Esencja:

Kochanka to kobieca zmysłowość, kreatywność, pasja, umiejętność przyciągania uwagi, urzekania. 

Wojowniczka to kobiecy duch walki i droga do niezależności.

Dziewica / Niewinna oferuje intuicję i kreatywność, rozwój i transformację w czasie kryzysu.

Mądra prowadzi do osiągnięć, wiedzy, zdolności zarządzania własnymi emocjami.

Królowa to klucz do pewności siebie, przywództwa i przyciągania osób / rzeczy wysokiej jakości.

Matka to zdolność opieki, tworzenia, ochrony młodszych i potrzebujących, a także tworzenia relacji od serca.

Kapłanka to droga do wolności, wewnętrznego spokoju i równowagi i uwodzącej tajemniczości.

Celem tej wiedzy jest to, by uwolnić swoją pełną ekspresję, zintegrować swoje wszystkie pozytywne aspekty, głębiej zrozumieć siebie i innych, zainspirować się do pełni życia oraz powołania, zostawienia swojego odcisku palca na wszystkim co robisz.

Boginie mitologii greckiej i archetypy kobiece:

Bogini Artemida, archetyp wojowniczka. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (2)

Artemida – bogini łowów i księżyca, uosobienie niezależnej, rywalizującej kobiety z poczuciem jedności kobiet, szybko działającej, karzącej i chroniącej.

Kobiecy Archetyp Wojowniczka

Ten kobiecy archetyp jest odpowiedzialny za ruch kobiet, którego świat jest dziś świadkiem. To postać np. Katniss w Igrzyskach Śmierci.

Cechy i słowa kluczowe: niezależna, zamknięta w sobie, związana z naturą, skupiona, nietradycyjna, chroni, sprawiedliwa, odważna, konkurencyjna.

Ten archetyp daje kobiecie wrodzoną zdolność intensywnej koncentracji na tym, co jest dla niej ważne. Z ciemniejszej strony, jej emocjonalny dystans od innych może owocować bezlitosnością.

Artemis jest tym, co często obserwujemy w dzisiejszym świecie. Jest to energia bezwzględna, konkurencyjna, skupiona na sprawiedliwości.

Aby zrównoważyć swoją zaciekłą rywalizację, Artemis musi nieco zmiękczyć i połączyć się ze swoją wrażliwością. Powinna także spróbować pielęgnować swoją wewnętrzną Afrodytę, pomagając utemperować jej przyziemność i stać się bardziej kreatywna.

Bogini Atena, archetyp mądra. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (3)

Atena – bogini mądrości i rzemiosła, reprezentuje logiczną, pewną siebie kobietę, która dobrze współpracuje z mężczyznami i władzą oraz kieruje się głową, a nie sercem.

Kobiecy Archetyp Mądra

Jest proaktywna, skupiona i intelektualna. 

Może kojarzyć się z panią polityk lub businesswoman.

Cechy i słowa kluczowe:

Ekstrawertyczna, niezależna, logiczne myślenie, ostry intelekt, mądra, pracowita, strategiczna, praktyczna, cierpliwa.

Szuka mężczyzn jako intelektualnych towarzyszy, z którymi dzieli ideały.

Kobieta Atena jest ciekawa, szuka informacji i chce wiedzieć, jak wszystko działa. Ceni racjonalne myślenie, wyższość woli i intelektu nad instynktem. Jest bardzo zdolna, umie planować i wdrażać plany.

Atena ceni swój intelekt i kieruje się raczej głową niż sercem.

Kobietom dominującym w tej energii może brakować bliskich przyjaciółek. Nie tolerują marzycieli i idealistów, może im brakować seksualnej pasji i romantyzmu. Może brakować jej empatii i współczucia.

Typy Ateny powinny nauczyć się być ze swoimi uczuciami, słuchając historii i doświadczeń ludzi.

Atena powinna również pamiętać o swojej tendencji do niewybaczania sobie i nie czuć, że musi być stale twarda.

Bogini Hestia, archetyp kapłanka. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (4)

Hestia – bogini ogniska i świątyni ma wewnętrzną orientację, tworzy poczucie spokoju i ciepła oraz błogosławi samotność.

Kobiecy Archetyp Kapłanka

Hestia jest trzecią z dziewiczych bogiń i różni się od pozostałych dwóch, o których przeczytasz dalej. Jest znacznie bardziej introwertyczna i skupia się na swoim wnętrzu. Będąc cichszą, wydaje się być niedoceniana.

Cechy i słowa kluczowe: zamknięta w sobie, uduchowiona, intuicyjna, ciepła, łagodna, porusza się we własnym tempie, nietypowa.

Jeśli to Twój silny archetyp, rozwój polega na nabyciu asertywności, która daje umiejętność walki o siebie. Innymi słowy, Hestia powinna pielęgnować swoją wewnętrzną Atenę i Artemidę.

Mówi się, że Hestia również powinna czasem wyjść poza swoje sanktuarium – na świat. W przeciwnym razie może łatwo stać się zbyt samotna i odizolowana.

Bogini Demeter, archetyp matka. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (5)

Demeter – bogini zboża, jest archetypem macierzyńskim, wyrażającym się poprzez macierzyństwo oraz poprzez wychowywanie i zapewnianie fizycznego, psychicznego i duchowego wsparcia.

Kobiecy Archetyp Matka

Kobieta Demeter nosi głęboką potrzebę, by zajść w ciążę i urodzić własne dzieci. Wtedy żyje wyłącznie dla nich, a nawet żyje ich życiem.

Jeśli kobieta Demeter nie może zostać biologiczną matką, jest głęboko zraniona i przez całe życie walczy o znalezienie sensu i celu.

Jej cechy: zamknięta w sobie, uprzejma, delikatna, pielęgnuje innych i troszczy się o innych, jest hojna i życzliwa, pomaga, wspiera, tworzy wokół siebie bezpieczeństwo. Zwykle przyjaźni się z innymi kobietami Demeter. Może być uparta. Wytrwała.

Kobieta z silnym wpływem Demeter jest prawie niezdolna do powiedzenia „nie” innym i dlatego ma tendencję do wypalenia się poprzez podejmowanie zbyt wielu zadań. Ma silne poczucie odpowiedzialności.

Kobiety Demeter muszą nauczyć się dbać o siebie i swoje potrzeby najpierw, w przeciwnym razie mogą wykończyć się lub starać przejąć kontrolę nad swoimi dziećmi .

Kiedy ignoruje swoje granice, jej zdrowie psychiczne może się pogorszyć. Jej najsilniejsza strona cienia może pojawić się w relacji z jej dziećmi. Chcąc ich chronić, może stać się nadmiernie kontrolująca.

Ważne jest, aby kobieta Demeter nauczyła się dbać o siebie i pielęgnować siebie tak, jakby była własną matką.

Bogini Persefona, archetyp niewinna, dziewica. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (6)

Persefona – jest dziewicą i uprowadzoną córką Demeter, która została królową podziemi. Uosabia niewinność, podatność na wolę innych i otwartość na świat wewnętrzny.

Kobiecy Archetyp Dziewica / Niewinna

Najbardziej imponuje mi w tej postaci, że jest tak pięknie czysta i niewinna, że żyje w mroku (w podziemiach wg mitów przez jesień i zimę), ale nie absorbuje go. Pozostaje światłem żyjąc w ciemności.

Celem Persefony jest być dobrą dziewczyną i zadowalać innych. Żartobliwa, w niewinny sposób patrzy na świat, co nadaje jej lekką aurę i szczególny uroku który wzywa do opieki, choć może brakować jej seksualnej namiętności.

Cechy i słowa kluczowe: zamknięta w sobie lub ma wielki wewnętrzny świat, mistyczna, ma wizje, uważna, chłonna, cicha, elastyczna, potrafi się przystosować, niewinna, urocza.

Ponieważ często brakuje jej kierunku i indywidualnego kierunku, Persefona ma najbardziej możliwe ścieżki rozwoju spośród wszystkich archetypów bogini.

Persefona rośnie, gdy nie ma w pobliżu nikogo, kto mógłby coś za nią zrobić lub obwiniać ją.

Ten typ kobiety ma naturalne zrozumienie podświadomości ludzkiej psychiki. Jeśli się rozwinie, może przynieść innym ważne uzdrowienie.

Jeśli kobieta Persefona nie kultywuje w swoim życiu innych archetypów, takich jak Artemida czy Afrodyta, może być łatwo manipulowana i zdominowana przez innych.

Bogini Afrodyta, archetyp kochanka. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Afrodyta – bogini miłości i piękna, jest „alchemiczną” boginią rządzącą rozkoszowaniem się kobiecą miłością i pięknem, seksualnością i zmysłowością. Skłania kobiety do spełniania pragnień zarówno twórczych, jak i prokreacyjnych.

Kobiecy Archetyp Kochanka

Dla niej relacje są ważne, jak w przypadku bogiń relacyjnych, ale nie jako długoterminowe zobowiązania. Ona kocha stan zakochania. Ma nieograniczone talenty twórcze.

Jednocześnie jest w stanie skupić się na tym, co ma dla niej osobiste znaczenie i całkowicie się tym pochłonąć, niczym niezależne boginie.

Magia Afrodyty polega na byciu w pełni obecną w tym, co robi i z kim jest. Daje wszystkim wokół siebie poczucie bycia wyjątkowym.

Cechy i słowa kluczowe: ekstrawertyczna, skupiona na relacjach, współczująca, wrażliwa, zmysłowa, namiętna, korzysta z życia, ciepła, uważna, ma ogromną moc zmiany.

Kobiety Afrodyty łatwo się zakochują. Mogą kierować się pożądaniem seksualnym bez rozważania konsekwencji. Lubią bycie w centrum uwagi i poczucie mocy, które towarzyszy ich zmysłowości, albo surowo oceniają siebie za te cechy.

Kobiety Afrodyty powinny nauczyć się, jak pozytywnie wykorzystywać swoją zmysłowość.

Bogini Hera, archetyp królowa. Bogienie Kobiece Archetypy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (7)

Hera – bogini małżeństwa, jest w kobiecie, która uważa, że ​​jej role jako studentki, zawodowej lub matki są drugorzędne w stosunku do jej podstawowego celu, jakim jest znalezienie męża i małżeństwo.

Kobiecy Archetyp Królowa

Kobiety bogate w energię Hery są zorientowane na relacje i zobowiązania z tym związane. Pełna koncentracja Hery polega nie tylko na znalezieniu partnera, który jest gotowy do zaangażowania i małżeństwa.

Kobieta Hera bez partnera uważa się za niekompletną i niewystarczającą.

Cechy i słowa kluczowe: ekstrawertyczna, ma silną zdolność do wiązania, wierna, wytrwała, uparta, dążąca do celu. 

Obsesja Hery na punkcie spełniania się tylko w małżeństwie często ogranicza jej indywidualny rozwój i potencjał.

Kobiety Hera przodują w byciu lojalną i w znajdowaniu partnerów, ale ryzykują osądzanie i uciskanie innych kobiet.

Tylko jeśli uda jej się zwrócić uwagę na wewnętrzne sfery i inne formy motywacji i satysfakcji – jak niezależne boginie – kobieta Hera wyrośnie poza te negatywne wzorce zachowań. Kiedy to zrobi, odnajdzie spokój i równowagę zarówno samodzielnie, jak i w związku.

Życzę Ci, abyś poznała wspaniałą siebie, stale odkrywała na nowo, była pod wrażeniem swoich poznanych cech i umiejętności! Jesteś boskim dziełem, emanuj swoją złotą aurą i obdaruj nasz świat swoim pięknem! Całuję, Malvina

Zapraszam do biblioteki z innymi artykułami i do książek 🙂

Malvina Dunder książki

https://ridero.eu/pl/author/dunder_malvina_u4c8g/

całuję!

Malvina Dunder

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s