Żywioł powietrza, ognia, wody, ziemi i eter. Moc żywiołów! Oddech i medytacja…

Medytacja żywiołów dla kobiet. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Mam dziś dla Was niespodziankę! Jako, że nie jest to możliwe, by podarować każdej z Was cudownych kobiet, osobisty prezent, to zrobiłam dla Was “oddechy żywiołów” w formie medytacji i konkretnej wiedzy. Możesz to wykorzystać od razu, by poczuć się lepiej i stosować na codzień lub w konkretnych sytuacjach, gdy np. chcesz mieć lepsze kontakty z innymi, więcej zarabiać pieniędzy, wyleczyć się z przykrego wydarzenia z przeszłości, być bardziej twórcza, itd. Żywioły tworzą nasz świat, a my mamy zdolność wpływania i tworzenia rzeczywistości…

Żywioły to podstawowe elementy tworzące Ziemię i życie na Ziemi. Jest ich cztery: powietrze, ogień, woda, ziemia oraz piąty, który przenika je wszystkie i nazywa się eter. Dla mnie to jest boskość, energia życia, Źródła i stworzenia. Bez tego, wszystko jest martwe. 

Każdy z nas ma te wszystkie żywioły w sobie, one też tworzą i wpływają na nasz charakter oraz ciało fizyczne. W Ajurwederze można sobie poczytać o typach ciała i żywiołach, metabolizmie, naturalnej wadze i tendencji ciała – bardzo ciekawe.

Jeśli mamy wszystkie żywioły w równowadze, to możemy korzystać z szerszego spektrum naszych umiejętności, a także łatwiej nam iść przez każdy dzień oraz w równowadze przez życie. Natomiast trudniej jest nas wytrącić z równowagi, sprowokować i wywołać naszą niższa naturę ego. Gdy jesteśmy w równowadze, to oczywiście o wiele lepiej czujemy się i mamy dobry humor, ponieważ każdy żywioł ma jasne i ciemne strony, które poznasz w dalszej części. Dzięki korzystaniu z ich, że tak powiem idealnej dawki, masz siłę do robienia rzeczy, na których Ci zależy, a odchodzi ospałość, rozproszenie, nadpobudliwość, nadmierna emocjonalność, czyli takie uczucie, że toniesz w morzu uczuć, nie stoisz twardo na Ziemi jak drzewo, itd.

medytacja żywołów, elementy natury, żywioły, żywioł powietrza ognia wody ziemi, eter, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Oddech i Medytacja Żywiołów

Skupiasz się na każdym żywiole po koleji, najpierw Ci o nich opowiadam, a na koniec każdego żywiołu bierzesz 5 oddechów i wydechów, by osiągnąć równowagę. 

Każdy element oczyszcza i witalizuje, ale na swój własny sposób.

Wyobrażaj sobie, że z każdym wdechem odświeża się energia tego żywiołu w Tobie, wydychasz “zużytą” energię i jej nadmiar lub dostarczasz nową, jeśli jest jej niedostatek, także wdychasz idealną porcję i wszystko w tobie wraca do stanu boskiej harmonii.

Wyobraźnia jest bardzo przydatna w rozbudzeniu 6-tego zmysłu 🙂

Na końcu jest eter, który powinien być pierwszy, ale najtrudniej opisać go słowami.

Żywioł powietrza, dym. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

POWIETRZE

Wyobraź sobie płynące po niebie chmury – lekkość i rześkość umysłu – wdech, który czujesz w płucach rozchodzący się do każdej części ciała. Możesz nawet poczuć prąd, mrowienie w dłoniach.

Ten żywioł jest zawsze w ruchu, jest zawsze płynny, ulotny, nie ma stałej formy, więc można mieć wrażenie, że jest niemożliwy do uchwycenia.

To inteligencja, inspiracja jak powiew świeżego powietrza, nowy początek, podróż, studia i nauka, wolność, zapamiętywanie, przypominanie, przywracanie zagubionych lub zapomnianych rzeczy oraz wiedzy. Dzięki elemencie powietrza można sobie przypomnieć pradawną wiedzę lub zrozumieć ją. To informacja, wymiana.

Jeśli jest w harmonii to jesteś pełna inspiracji, łatwo Ci odpuszczać pewne sprawy, myślisz pozytywnie i w taki sposób tworzysz swój świat, ponieważ myśli tworzą rzeczywistość, to tu wszystko się zaczyna. Jak znany cytat “Słowo ciałem się stało”… 

Im bardziej umysł służy duchowi, tym wyższej może zajść. W umyśle jest zawarte wszystko co zaobserwowaliśmy w życiu od dziecka, czego się nauczyliśmy, doświadczyliśmy, co ktoś nam powiedział i najczęściej jest to mnóstwo bzdur oraz ograniczeń. Dlatego umysł nigdy nie powinien służyć sam siebie, tu jest ego i niska natura człowieka, reakcje stresowane, które oparte są na instynkcie przetrwania, a nie miłości i otwartości, czy też innych wartościach jak mądrość.

Te dobre myśli, często nie są “produkowane” przez umysł, a przepływają przez niego jak powietrze.

Nic w naturze nie ginie, wszystko jest energią, więc także każda myśl jest nazwijmy to “tworem”, który służy dla dobra lub zła. Dlatego warto nauczyć się wielkiej odpowiedzialności za myśli i słowa. Gdy czujemy harmonię tego elementu, o wiele łatwiej jest kontrolować i kierunkować swoje myśli na dobre tory.

Forma: pióro, kadzidło i przede wszystkim dym.

Symboliczna czynność: wachlowanie, dmuchanie lub rzucenie czegoś w powietrze. 

Kierunek: wschód.

To również wyobraźnia, pomysły, wizje, abstrakcyjne myślenie, wizualizacja, afirmacja, myślenie, komunikacja, słowa, zaklęcia, twórczość. Koncentracja, a także niezależność, wolność.

Nadmiar żywiołu powietrza:

 • rozproszenie uwagi, za wiele myśli na raz, które nie przynoszą skutku, nieodpowiedzialność, opieranie się tylko na umyśle (brak intuicji), racjonalizowanie wszystkiego, nadmierna analiza wszystkiego, tłumaczenie sobie wszystkiego, opieranie się tylko na zmysłach i niedostrzeganie tego, czego nie da się zmierzyć “szkiełkiem i okiem”.

Niedostatek:

– brak wyobraźni, brak celu, bezradność i nieprzemyślane decyzje.

Brak harmonii tego żywiołu może doprowadzić do czegoś takiego jak: zbyt dużo pomysłów i żaden nie zrealizowany oraz wiele postanowień i obietnic, a żadne z nich niespełnione. To również odpływanie w świat fantazji, zwłaszcza w połączeniu niezrównoważonym żywiołem wody. Każdy element ma wpływ na inny, nic nie jest odrębne w jednej osobie.

Może byłaś kiedyś na spacerze, może gdzieś na szlaku i wiał bardzo mocny wiatr tak, że po czasie nie mogłaś się na niczym skupić, nie słyszałaś własnych myśli bo aż tak szumiało w uszach, głowa i uszy zaczęły Cię boleć. To jest jest nadmiar tego żywiołu. Z koleji, jego niedostatek jest jak upalny dzień bez wiatru. Przypomnij sobie taki dzień gorącego lata, gdy nie miałaś na nic ochoty, nie miałaś siły na nic, aż delikatnie zawiał wiatr i przyniósł Ci chwilę oddechu, orzeźwił w moment i przyniósł ciekawy pomysł, by coś zrobić. Albo jeszcze inny przykład, pomyśl o tym jak byłaś długo w zamkniętym pomieszczeniu bez powietrza (np. w jakimś nowoczesnym tanim biurowcu, gdzie nawet nie ma otwieranego okna), bez prawdziwego cyrkulującego powietrza. Pewnie zaczęłaś ziewać, czułaś się zmęczona lub ospała, może nawet głowa zaczęła Cię boleć i musiałaś wyjść na zewnątrz na przerwę. Niedotlenienie bardzo ograniczająco wpływa na nasze możliwości.

Gdy zrównoważysz ten żywioł w sobie, weźmiesz głębokie i spokojne wdechy i wydechy, poczujesz się spokojniej, stres opadnie, łatwiej będzie Ci się wypowiedzieć, komunikować z innymi, być lepiej rozumiana. Co więcej, gdy oddychasz świadomie i mówisz z brzucha lub przepony, to Twój głos staje się naturalnie donośniejszy, tempo mówienia jest rytmiczne i wywołuje większy autorytet.

Wyobraź sobie teraz, że stoisz na wysokiej górze, Twoje włosy wieją na wietrze, powietrze jest lekkie, pachnące, rześkie. Bierzesz głęboki wdech i wydech, czując jak powietrze dociera i ożywia Twoje ciało, doprowadza do idealnej równowagi…

 1. Wdech i wydech
 2. Wdech i wydech
 3. Wdech i wydech
 4. Wdech i wydech
 5. Wdech i wydech

Idealna równowaga została osiągnięta, teraz przechodzisz dalej…

Żywioł ognia. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

OGIEŃ

Pomyśl o gorącym płomieniu, ciepłym słońcu, promieniach na twarzy… 

To działanie, energia, akcja, aktywacja, optymizm, odwaga, wiara w siebie, ekspresja, dynamizm, radość, także domowe ognisko.

Zmiana, transformacja, przemiana, pasja, kreatywność, moc, zmysłowość, seks i seksualność, odwaga, autorytet, siła, usunięcie mroku i negatywności, motywacja.

Żywioł ognia w równowadze jest nam bardzo potrzebny, ponieważ same myśli niczego nie zmienią, potrzebne jest działanie. Każdy element ma swoje ważne znaczenie i tworzy piękną całość, żaden nie może być pominięty.

Forma: płomień, żar, lawa, gorący obiekt, ognisko, słońce i jego promienie.

Kierunek: południe

To siła tworzenia lub niszczenia.

Nadmiar tego żywiołu powoduje:

+ wypalenie (zawodowe czy inne), czyli było za dużo ognia i za szybko się wypalił, nadmiar również może powodować dążenie do celu po trupach, poddanie się żądzy, pasja która nie ma wyższego celu, władza dla samej władzy, czyli nie aby służyć innym (rządzenie to wyższa forma służenia), pycha i despotyzm.

Brak prowadzi do takich stanów jak:
– smutek, marazm, rezygnacja, zniechęcenie, widzenie świata w ciemnych barwach, poddanie się, brak wiary w swoje możliwości i talenty.

Ogień ogrzewa, ale też parzy, może zmienić w popiół, zmienić miłość w nienawiść.

Można o nim myśleć i się rozgrzać, w jodze jest tzw. “oddech ognia”, czyli szybki i mocny wdech i wydech, od których aż się gorąco robi i kręci w głowie. Ja robię to przed wejściem do bardzo zimnej wody.

To także siła, która motywuje do działania, czy to z jakimś projektem, hobby, pracą, czy też ruchem, sportem. To także szybki metabolizm w ciele.

Ogień to silna wolna wola i zadaje pytanie, czy twoja taka jest? To również siła przebicia, ekspansja.

“Tysiąc świec może być zapalona od jednej świecy, a jej długość palenia się nie będzie skrócona. Szczęście nigdy nie zmniejsza się przez dzielenie się nim”. Buddha

Generalnie ogień to jest wielka moc, która może być użyta do wspaniałych rzeczy i do tych strasznych. Np. Żądza władzy kusi wielu ludzi i rozgrzewa najgorsze pobudki ego. Gdy ten żywioł jest poza kontrolą może doprowadzić do poważnych nadużyć, przemocy, agresji. Kolejne pytanie żywiołu ognia to, jak panujesz nad swoim ogniem? Kontrolujesz siebie czy to on kontroluje Ciebie? Starasz się kontrolować innych i wydarzenia, wyniki, czy skupiasz się na sobie i tym co Ty robisz?

Następne pytanie ognia, jak kierujesz swoją energią? Wszystko co wysyłasz, wraca.

Gdy mamy harmonię żywiołu ognia, to czujemy się zdrowo pewne siebie, wierzymy w siebie, swe możliwości i Wszechświat, łatwiej nam okazywać i czuć granice, których nikt wtedy raczej nie chce przekraczać. Ogień dodaje charakteru i pazura, kieruje się własną wolą. Z nim życie nie jest takie poważne, lubimy śmiać się i flirtować. Wyrażamy siebie z łatwością, a nawet naturalną charyzmą. Mamy odwagę i chęć ruszyć na przygodę, ryzykować, sprawdzać swe siły, chcemy się sprawdzać. To jest trochę jak inicjacja, czyli sprawdzenie siebie w jakimś teście, przekroczenie pewnego progu zostawiając strach i starą wersję siebie w przeszłości. Tak jak Indianie mają próbę ognia, chodzą po rozżarzonych węglach. To powstanie z popiołu jak feniks, odrodzenie w ogniu.

Teraz skup się na sobie i swoim splocie słonecznym. Wyobraź sobie jak twój ogień jest jak kula ognia, która promieniuje jak słońce, czujesz jego ciepło i energię. Jest jak Twoja własna moc. Od razu czujesz chęć do życia! Bierzesz głęboki wdech i wydech, doprowadzając swoje ciało do idealnej równowagi…

 1. Wdech i wydech
 2. Wdech i wydech
 3. Wdech i wydech
 4. Wdech i wydech
 5. Wdech i wydech

Równowaga została osiągnięta, teraz przechodzisz dalej…

Żywioł wody. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

WODA

To uczucia, emocje, intuicja, podświadomość, wrażliwość, opiekuńczość. W wodach jak morza i oceany są prądy które prowadzą w różnych kierunkach. Takie stworzenia jak meduzy są kompletnie temu poddane, ale w takim dobrym sensie. Możemy się z tego nauczyć pełnej akceptacji, poddania się Sile Wyższej niż my same, wiary w siebie i we Wszechświat, że nas prowadzi w najlepsze miejsce. Są czasami sytuacje, że bardzo czegoś pragniemy, a jednak z perspektywy czasu dziękujemy, że to się nie spełniło. Okazuje się, że życie zaprowadziło nas w lepsze miejsce i to było ukryte błogosławieństwo. Więc “poddanie się” woli nieba, a właściwie w tym przypadku NURTOWI ŻYCIA, w tym znaczeniu jest pozytywne. Życie to znana, więc akceptacja tego, poddanie się temu, jest jak kołysanie się na falach. Jest szarpiemy się z życiem to idziemy na dno, toniemy, a gdy puszczamy, to nagle zaczynamy się unosić na powierzchni.

Symbolem wody jest muszla i perła, czyli narodziny nowego pięknego skarbu w bólu. Często tak jest w życiu, że nasze cenne doświadczenia i lekcje powstają po bardzo bolesnym przeżyciu i sytuacji. Każdy z nas może dokonać wyboru i zostać w tym bólu lub przemienić łzy w perły.

Woda to zupełnie inny świat, tu są rośliny, wodorosty, koralowce, muszle, różne nietypowe istoty, kolorowe i srebrne ryby, cudowne ssaki jak delfiny i wieloryby, rozgwiazdy, tutaj wszystko tętni życiem i jest nieco inne, mniej dostępne dla nas, fascynujące, ale też przerażające. Są przepiękne trujące meduzy, rekiny, mureny… Samo patrzenie w czarną otchłań zimnej wody może być niepokojące i wskoczenie tam jeszcze bardziej, gdy nic nie widać.

Woda może być przejrzysta, klarowna, turkusowa, niebieska, piękna, a także wzburzona lub mętna. Tak samo jest z uczuciami, które wpływają na to jak widzimy świat…

„Umysł jest jak woda. Kiedy jest niespokojny, trudno w nim coś zobaczyć. Kiedy jest spokojny, wszystko staje się jasne.” Budda

Ciało ludzkie zbudowane jest z około 60% wody, więc jest to bardzo ważne, by woda która w nas jest, była świeża, czysta, przejrzysta, a nie jak błoto. To ma ogromny wpływ na całe życie. 

Jeśli człowiek jest jak źródło życia, fontanna młodości i witalności, to chętnie z nim spędzamy czas, a jeśli jest jak bagno, to wolimy go unikać. Dlatego, element wody odnosi się w dużym stopniu do relacji i związku.

Miłość to czysta piękna wibracja, a strach jest jak czarne błoto. Jeśli nie mamy miłości dla siebie, nie możemy dzielić się miłością z innymi. Jeśli kieruje nami strach, to można stać się bagnem i szukać miłości u innych, a także aprobaty i innych dobrych uczuć, ale jak to wszystko wpada w brudne błoto, to nic się nie zmieni. 

W lustrzanym odbiciu wody można się przejrzeć. Mówi się, że woda to zwierciadło duszy. Można w nim też zobaczyć oprócz swojej teraźniejszej sytuacji, także przeszłość i przyszłość, w końcu to co czujemy teraz, wpływa na jutro…

Żywioł wody ma wielki wpływ na związek i relacje, który może być czysty jak górski potok lub wzburzony ocean, skotłowane fale z piaskiem, gdzie nic nie widać. Emocje mogą zwłaszcza przeszkadzać w związku, ale też być świetną nauką, co jeszcze wymaga uleczenia, np coś z przeszłości stanowi dalej nasz odcisk i gdy ktoś go nadepnie, to reakcja jest zwielokrotniona. Taki odcisk wymaga oczyszczenia wodą i uzdrowienia.

Nadmiar tego żywiołu powoduje takie stany jak nadwrażliwość, drastyczność, histeria, niestabilność emocjonalna, popadanie w skrajności, bierność, nie widać o co chodzi, odrealnienie, ucieczka od rzeczywistości, fantazjowanie.

Natomiast brak to bycie nieelastycznym, trudność z dostosowaniem do sytuacji życiowych, niemożliwość odpuszczenia, chłód emocjonalny, obojętność, oziębłość. Niedostatek tego żywiołu to problem z gromadzeniem napięć w ciele, stresu, traum, które nie mają ujścia z ciała i mogą tworzyć choroby.

Forma: to oczywiście sama woda płynna lub kryształki śniegu, lód, para wodna, mgła, ale może być to także muszla i perła.

Kierunek: zachód.

Jeśli ktoś wywołuje w Tobie nieprzyjemne emocje i czujesz się jakby zalewała Cię fala, może Cię przykryć, a prąd wodny porwać i to jest przerażające lub co najmniej nieprzyjemne, ale możesz też nauczyć się płynąć na tej fali, nawet cieszyć się i wykorzystać taką okazję, aby popłynąć jeszcze dalej.

Woda uczy cykliczności, to odpływy i przypływy, znaczenie, że wszystko ma swój czas. Związana jest również z księżycem, podświadomością, kolorem srebrnym, a także snami.

Żywioł ten przynosi oczyszczenie, uzdrowienie i ulgę, orzeźwienie. Jest od tysięcy lat (przed chrystianizacją) wykorzystywany do święcenia i chrztu jako symbolicznego drugiego narodzenia. *Każdy żywioł oczyszcza na swój sposób, ale woda robi to dosłownie i w przenośni 🙂

To współczucie i zdolność empatii, która powinna być w harmonii, by była darem, a nie ciężarem.

Zdolność odczuwania w swoim ciele jest bardzo ważna, a zapominamy o tym na codzień. Siedzimy w umyśle, a odcinani się od ciała i to jest przyczyną wielu przytłaczających uczuć, które gromadzą się gdzieś i próbują wydostać.

To magnetyczna moc! Moc wpływania i przyciągania. 

Medytacja i oddechy wody

Teraz wyobraź sobie jak stoisz nad wodą (gdzie lubisz najbardziej, to może być strumień w górach, jezioro, morze, ocean, rzeka) i czujesz bryzę na twarzy.  Wchodzisz do wody i unosisz się, kołyszesz na delikatnych falach lub płyniesz z nurtem rzeki. Czy ta woda dookoła Ciebie jest czysta czy wzburzona? Zanurz się głęboko w swoje uczucia, dlaczego są właśnie takie, co lub kto spowodował je, teraz czy w dalekiej przeszłości? Niech te wszystkie emocje wyjdą na powierzchnię i pokażą co jest ważnego o tobie, niech będą cenną informacją. 

Bierzesz głęboki wdech i wydech, doprowadzając swoje ciało do idealnej równowagi…

 1. Wdech i wydech
 2. Wdech i wydech
 3. Wdech i wydech
 4. Wdech i wydech
 5. Wdech i wydech

Równowaga została osiągnięta, teraz przechodzisz dalej…

Żywioł ziemi. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

ZIEMIA

Pomyśl o zapachu mokrej ziemi, lesie, mchu, skałach. Ziemia jest jak drzewa silne i stabilne, ich owoce to plony ziemi, jak rośliny, piękne minerały i kamienie szlachetne, świat zwierząt.

To forma, kształt, coś namacalnego i materialnego. To nasza planeta z całym swoim bogactwem, jak flora i fauna, a także nasze ciało. Ludzkie ciało to świątynia ducha i tak samo jest z naszą Ziemią, to żywa istota. Gdybyśmy cześciej tak o niej myśleli, to stan środowiska byłby o wiele lepszy, byłoby to o wiele lepsze miejsce do życia.

Każda osoba na Ziemi, poprzez swoje myśli, słowa, uczucia, działania, energię – wnosi coś do Ziemi.

Żywioł Ziemi to skromność i bogactwo w jednym! Prostota i przepych… Wystarczy spojrzeć na widok natury, np. Las po horyzont, bardzo posty widok a jak obfity w zieleń. To miejsce tysiąca, a może miliona żywych istot, z których każdy czerpie pożywienie i ma tu swój dom.

Zauważ, że zdrowe drzewa są mocno zakorzenione, nie robią nic, a wzrastają. Jak Loa Tzu kiedyś powiedział “natura się nie spieszy, a wszystko jest ukończone”. Ten żywioł jest stabilny, spokojny, ciężki jak materia (w przeciwieństwie do np. powietrza), porusza się we własnym tempie, cechuje się sezonowością, czyli pokazuje nam, że wszystko ma właściwy czas i miejsce. Czasem jest to dobry moment na wzrost, czasem na wycofanie, czasem na zbieranie plonów, a czasem na sianie. 

To jest siła, podstawa, struktura, systematyka, wytrzymałość. 

Biznes, praca, pieniądze, zatrudnienie, uziemienie, a także płodność, stabilność, konkretną wiedza.

Bez tego żywioły, nie można osiągnąć zdrowego bogactwa i dobrze zarządzać pieniędzmi.

Forma: roślina, ziemia, sol, zboże, liście, rośliny, minerały i kamienie.

Kierunek północ.

Nadmiar: ciężkość, powaga, konserwatyzm, brak pomysłów i spontaniczności, brak radości w życiu, zbyteczne porządkowanie wszystkiego i wyliczanie, ogromna dyscyplina. Zbytnie dogadzanie sobie lub asceza.

Brak: strach o przetrwanie, bieda, choroby, brak umiejętności zbudowania sobie podstawy w życiu, bałaganiarstwo i chaos, problemy z załatwianiem ważnych spraw, np płaceniem rachunków, dbaniem o zdrowie. Brak realnego spojrzenia na sytuację.

Wszystko nad czym pracujemy, co robimy, powinno nam przynieść jakiś pożądany efekt – czyli pomysł ma nabrać formę materialną, czyli żywioł ziemi. Ważna jest tutaj wymiana, która też powinna być zachowana. Dajemy z siebie coś i otrzymujemy coś z powrotem. Jeśli tylko dajemy, to czujemy wyczerpanie, a jeśli tylko bierzemy, czujemy niespełnienie. Funkcjonowanie w świecie materii nas uczy wymiany.

Takie jest życie na tej planecie, mamy ciało materialne, potrzebujemy materii w formie ubrań, pożywienia, domu i udogodnień. 

Gdy mamy żywioł ziemi w harmonii, możemy być też hojni i dzielić się z innymi ukochanymi osobami, zwierzętami, roślinami, czy innymi. 

Skąpstwo i jedna z najgorszych ludzkich cech – chciwość – przez którą nasza planeta i ludzkość są w tak tragicznym miejscu, jest powodowane brakiem harmonii i funkcjonowaniem z pozycji braku, a nie obfitości.

Człowiek podobno jest najinteligentniejszą formą życia na Ziemi, a jednak jedyną, która musi słono płacić za samo życie tutaj. Zwierzęta nie muszą, a mają wszystkiego pod dostatkiem, jeśli oczywiście człowiek im nie zabiera.

Nie trzeba mieć wiele, by być hojnym. Ale trzeba mieć bogactwo wewnętrzne i harmonię żywiołów. Życzliwość, otwarte serce, zauważanie drugiego człowieka – to są cenne cechy, które m.in. tworzą bogactwo wewnętrzne.

Energię Ziemi możesz sobie wyobrazić w kolorze zielonym lub głębokim złotym.

Gdy gleba jest w równowadze (ma odpowiednią ilość wody) to wyrasta na niej bogactwo natury, życie, soczysta bujna zieleń. Jeśli jest w dysharmonii, staje się sucha, spękana, wysuszona, brakuje w niej życia. Przypomina to również suchą starą skórę człowieka…

Wyobraź sobie jak jesteś głęboko w jaskinii w kryształowej konacie cudownych minerałów, które emanują na Ciebie swoim światłem i energią, oczyszczają, odetchnij. Teraz przenosisz się w piękne miejsce natury, stoisz twardo na Ziemi i stajesz się drzewem, z nóg wyrastają Ci głębokie korzenie, a z rąk skierowanych ku górze gałęzie, korona drzewa. Bierzesz głęboki wdech i wydech, doprowadzając swoje ciało do idealnej równowagi…

 1. Wdech i wydech
 2. Wdech i wydech
 3. Wdech i wydech
 4. Wdech i wydech
 5. Wdech i wydech

Równowaga została osiągnięta, teraz przechodzisz dalej…

Żywioły, eter, boskość, Wszechświat, spirala. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

ETER

To jest wielka zagadka dla ego i oczywista prawda dla duszy.

Ten żywioł jest tutaj na końcu, ponieważ najtrudniej opisać go słowami, natomiast powinien być zawsze pierwszy w kolejności, jak boskość, która króluje nad materią.

To energia życia, światła i źródła stworzenia, bez tego wszystko jest martwe.

To droga, która prowadzi w górę, a nie upadek w dół.

Bez tej energii wykorzystujemy może 1%, może 10 % swoich możliwości. Z nią o wiele wiele więcej.

Łącząc się z tą energią otwieramy się na wszystkie zdolności, które potocznie nazywa się “nadprzyrodzone”. Ale tak to widzi tylko przeciętny człowiek, ten wtajemniczony korzysta z np głosu wewnętrznego, intuicji, która go chroni i prowadzi w najlepsze miejsca, do odpowiednich ludzi i miejsc.

Tu jest niesamowita wiedza o mocy żywiołów na Ziemi i w człowieku. 

To świat energii. Niewidzialny dla niewtajemniczonego i odczuwalny dla natury wyższej człowieka.

Wszystko co robimy, zostawia swój odcisk i zastaje zapisane w eterze, dokładniej w tak zwanej Akaszy.

Z tym wiąże się prawo konsekwencji, czyli wszystko co robimy, kiedyś do nas wróci. Teraz i cały czas tworzymy swoje jutro, jako jednostka i ludzkość zbiorowo. Niektórzy nazywają to los, niektórzy karma, itd, zależnie od swojego sposobu myślenia.

Miłość, światło i wszystko czego potrzebujemy, by odczuwać spełnienie, są dostępne każdej osobie i każdy powinien być odpowiedzialny za siebie. Każdy ma w sobie zdolność odczuwania tego dobra dla siebie i nie wolno go zabierać innym lub próbować wyciągać od innych.

Można sobie wyobrazić energię eteru jako bardzo jasną, we wszystkich kolorach, migoczącą, bardzo lekką i szlachetną, najczystszą. Mnie kojarzy się z diamentem, który poprzez pryzmat rozświetla się we wszystkich kolorach tęczy.

Teraz wyobraź sobie, że spływa na Ciebie z góry taka cudowna energia i wszystko wibruje miłością, światłem, mądrością, prawdą. Tu jest wszystko czego Ci potrzeba. Ale musisz świadomie wybierać to wybierać ponieważ dobre energie szanują Twoją wolną wolę, a te złe wchodzą z brudnymi butami, rozkazują, zabierają, narzucają itd.

Bierzesz głęboki wdech i wydech, doprowadzając swoje ciało do idealnej równowagi…

 1. Wdech i wydech
 2. Wdech i wydech
 3. Wdech i wydech
 4. Wdech i wydech
 5. Wdech i wydech

Równowaga została osiągnięta, teraz przechodzisz dalej…

Następnym razem, gdy będziesz chciała kontynuować oddechy żywiołów i medytację, możesz to robić sama w skrócie, już znasz właściwości żywiołów, więc możesz ominąć tą część lub wracać do niej raz na jakiś czas, aby się utrwaliła. Wtedy będziesz zwracać uwagę na inne aspekty.

Powodzenia! Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s