Zorza Polarna – magiczny taniec kolorów na niebie, burza magnetyczna. Aurora Borealis na Kole Podbiegunowym, legendy, znaczenie i ciekawostki…

Zorza polarana, aurora borealis, co znaczy, co to jest, zjawisko, znaczenie, przesłanie, mity, legendy, Kolorowe Bogate Soczyste, podróże,kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Tutaj poznasz tajemnice Zorzy Polarnej Aurory Borealis, znaczenie, kolory, mity, przesłanie, ciekawostki o muzyce, krysztale Spektrolicie, w którym zaklęte są kolorowe światła północy, a także inne ciekawostki. Miałaś kiedyś sen lub widziałaś te niezwykłe kolory tańczące na niebie? Poznaj co to znaczy dla Ciebie i Twojej ścieżki…

Zorza polarna na północy nazywa się Aurora Borealis, pojawia się tylko na chwilę i szybko może zniknąć, dlatego odbywają się polowania na zorze i zobaczyć ją to wielkie szczęście. Oglądanie możliwe jest tylko w okresie od około grudnia do marca, choć istnieją cały czas. Pojawiają się na północy, dlatego domki do oglądania jej są ustawione oknami na północ. W niektórych hotelach są urządzenia specjalne i można ustawić sobie alarm kiedy się pojawi. Są też specjalne aplikacje na telefon, które pokazują ważne informacje. Aby dobrze widzieć zorzę polarną, musi być przejrzyste niebo, bez chmur i opadów. Co prawda widziałam zorzę i w takich warunkach, ale nie było to spektakularne, tylko przebłyski koloru zielonego. Teren, na którym można ją zobaczyć to koło podbiegunowe lub jego okolice, np. na Islandii również można ją zobaczyć choć jest nieco pod kołem. Najlepiej być z dala od sztucznego światła, im ciemniej, tym lepiej widać.

Nazywałabym to kolorowe magiczne magnetyczne tańczące pasy na niebie 🙂 Niezwykły magnetyczny taniec kolorów. Albo magnetyczna burza kolorów. Ale to na pewno nie fizyczne naukowe określenie 😉

Co to dokładnie jest zorza i jak powstaje ma długie fizyczne wyjaśnienie, więc w skrócie skupimy się na najważniejszym i najłatwiejszym, aby to szybko zrozumieć i zapamiętać.

Słońce emituje cząsteczki nazywane wiatrem słonecznym, mocno naładowane protony i elektrony dostają się do ziemskiej magnetosfery i “lecą” po linii pola magnetycznego Ziemi, docierając po tej linii na biegun północny lub południowy.  Tam atomy (głównie tlen i azot) ulegają wzbudzeniu i tworzą widzialne dla nas kolory, głównie zielony, turkusowy, fioletowy, biały, ale może jeszcze być bordowy i różowy.

Muzyka Zorzy

Raz, gdy byłam na Kole Podbiegunowym wydawało mi, że słyszę Aurorę, ale wytłumaczyłam to sobie, że to musi być jakiś inny szelest, szum z daleka, może śnieg, coś z okolic. Potem czytałam, że czasem rzeczywiście można ją usłyszeć! Nie wiem na 100% czy to właśnie dźwięk zorzy słyszałam, ale gdy sprawdziłam na filmach, był bardzo podobny.

Oczywiście wszystko jest falą, która ma wibrację, głos, kolor, itd, ale zmysły człowieka są bardzo mocno ograniczone.

Widzimy, słyszmy, czujemy tylko znikomy procent tego, co dzieje się dookoła, na naszej planecie i we Wszechświecie. Jesteśmy praktycznie głusi i ślepi w galaktyce.

Np. Nie widzimy fal radiowych, nie słyszymy internetu w kablach, nie widzimy podczerwieni, ani nie słyszymy ultradźwięków, a one wszystkie tu zawsze są, były i będą. Nauka tak naprawdę jest chyba na poziomie dzidziusia ledwo urodzonego. Jak wiele jeszcze przed nami do odkrycia…

Przy okazji jako ciekawostkę dodam, że niedawno oglądałam urządzenia dostępne w internecie do kupienia, które zmieniają fale roślin na słyszalne dźwięki – muzykę. Urządzenie można podłączyć do np. grzybów i słuchać ich muzyki 🙂 Powiedzenie Shakespeare’a, że “natura gra muzykę dla tych, którzy słuchają” nabiera nowego znaczenia… 

Wracając do magicznych świateł północy, można zobaczyć jeden kolorowy pas lub całą burzę kolorów. 

Tak właściwe też jest to nazywane – burza magnetyczna.

Zorza polarana, aurora borealis, co znaczy, znaczenie, co to jest, zjawisko, znaczenie, przesłanie, mity, legendy, Kolorowe Bogate Soczyste, podróże,kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zorza Polarna fascynuje ludzi od tysięcy lat i otoczona jest wieloma legendami i ma wiele duchowych, kulturalnych znaczeń.

Mówi się, że Aurora Borealis to portal energii duchowych. Kiedy zostanie skumulowana, może przenieść twoją świadomość na wysokie poziomy.

Jej znaczenia związane jest z aniołami i cudami. Może symbolizować życie, miłość, mądrość i nadzieję.

„Aurora borealis”, światła półkuli północnej, oznacza „świt północy”. „Aurora australis” oznacza „świt południa”. W mitach rzymskich Aurora była boginią świtu.

W średniowieczu wystąpienia zorzy polarnej postrzegano jako zwiastun wojny lub głodu – ale w średniowieczu chyba wszystko co pozytywne było zmieniane w negatywne. Nie bez przyczyny mówi się “ciemne czasy”… Może właśnie wtedy, gdy palono księgi, przekręcano znaczenie wszystko co dobre, wywoływali lęk na masową skalę. 

Spektrolit – zorza zaklęta w krysztale 

Kamień związany z zorzą to Labradoryt, a także jego cudowna fińska odmiana Spektrolit, który jest jeszcze bardziej intensywny i występuje także w kolorze różowym, czerwonym, itp. Istnieje legenda mówiąca, że to zorza zaklęta w kamieniu.

Kolorowa sójka syberyjska

Północne słowo ludów Saami oznaczające zorze polarne – guovssahasat oznacza poranny/wieczorny blask, a także ptaka sójkę syberyjską, która ma kolorowe pióra i żywy charakter. Starodawni Finowie wierzyli, że dusza myśliwego przechodzi w sójkę syberyjską, którą uważano za ptaki duszy. Zabicie sójki syberyjskiej przyniosłoby nieszczęście myśliwemu. Zorza polarna, podobnie jak sójka syberyjska, była często uważana za duchy zmarłych.

Ognisty lis i czary ognia

Fińskie słowo oznaczające zorzę polarną oznacza „firefox” (ognisty lis) – to mityczne i nieuchwytne stworzenie z Północy, pożądane przez myśliwych. Legenda głosi, że osoba, która złapie lisa, byłaby niewiarygodnie bogata i sławna.

Innym wyjaśnieniem fińskiej nazwy, revontulet, jest słowo „repo”, używane przez migrantów leśnych Finów, co oznacza zaklęcie. W ten sposób zorze polarne były czarami ognia, wywołanymi przez siły ciemności i światła toczące wojnę na niebie.

Brama północy

Zorze czasami tworzą łuki na niebie. W Kalevali, narodowej epopei Karelii i Finlandii, zorzę polarną określa się jako bramę północy. W niektórych dialektach karelskich zorze są nadal nazywane „ognistymi filarami”, nawiązując do bram. W Kalevali ludzie północy byli zwykle postrzegani jako wrogowie, a bramy północy często opowiadały o podróżach na północ.

Zorza jako dusze zmarłych

Podobno Eskimosi z Grenlandii wyobrażali sobie dusze martwych dzieci bawiące się na niebie. Zorza polarna zawsze budziła szacunek wśród ludzi na północy i również strach.

Samowie Skoltów wierzyli, że zamordowani wciąż krwawią, a nawet ranią się w życiu pozagrobowym, powodując zorze polarne na niebie. Rdzenni mieszkańcy Syberii i niektóre plemiona rdzennych Amerykanów wierzyli, że zmarli jeżdżą konno lub bawią się na niebie, i raz na jakiś czas przelewała się krew, powodując pojawienie się zorzy polarnej. Inne plemiona rdzennych Amerykanów wierzyły, że zorza polarna była wskazówką, że umarli byli tak szczęśliwi, że tańczyli.

Przelana krew

W rzadkich przypadkach, gdy zorze są wystarczająco silne, aby można je było zobaczyć w środkowej i południowej Europie, zwykle mają kolor czerwony. Dawni Francuzi, Włosi i Grecy widzieli w nich pewne oznaki przelania krwi. Dla porównania, różne grupy tubylców na północy wierzyły, że czerwone płomienie są spowodowane przez poległych żołnierzy w starciach z gigantami.

Istnieją opowieści z czasów wojny francusko-pruskiej w latach 1870-1871, w których wspaniałe czerwone zorze uważano za odbicie pól bitew zalanych krwią. To nie jedyny raz, kiedy krwistoczerwone zorze zbiegły się z czasem bitwy. Podobne historie sięgają czasów wojny secesyjnej, rewolucji francuskiej i wielkiego gniewu w Finlandii (1714-1721).

Smok

Podobno w kulturze japońskiej i chińskiej dziecko poczęte w świetle zorzy polarnej zostanie pobłogosławione szczęściem. Ale nie jestem pewna czy to prawda.

W Azji istnieje związek między zorzą polarną a znanym, przynoszącym szczęście stworzeniem w chińskiej sztuce i mitologii – smokiem.

Kolory 

Możesz powiązać kolor Aurory ze znaczeniem kolorów, by wzbogacić jej znaczenie, tutaj podstawowe hasła:

Zielony – zdrowie, bogactwo, obfitość, świeżość (jasny) lub dojrzałość (ciemny), witalność, soczystość

Fioletowy – tajemnica, mądrość, przemiana, duchowość, alchemia

Różowy – delikatność, żeńskość, uczuciowość, romantyzm

Niebieski – harmonia, intelekt, zaufanie, spokój, ochrona

Turkusowy – kreatywność, komunikacja, intuicja

Żółty – optymizm, ciepło, szczęście

Pomarańczowy – entuzjazm, kreatywność, działanie, radość

Czerwony – siła, aktywność, seksualność, pasja, agresja

Beżowy – neutralność, ciepło, tło

Biały – czystość, klarowność, odbicie światła

Czarny – formalność, elegancja, niewiadoma, “pochłaniacz” kolorów i energii

Srebrny i szary – wycofanie, podświadomość, ukrycie

Złoty – sukces, zwycięstwo, świadomość, odkrycie

Możesz zajrzeć do mojej książki o kolorach “Analiza Kolorystyczna” M & M Dunder

Jakby ktoś pytał dlaczego jestem w ręczniczku na – 27 C …?

W domku była sauna… 🙂 Na dole tłumaczę co się stało i co zatrzymało mnie na zewnątrz.

Znaczenie duchowe i energetyczne Aurory Borealis

Burze dusz i blask ducha

Bardzo pozytywna wiadomość! Trochę tak jakby stać na początku tęczy i znaleźć dzban ze złotem…

Jesteś we właściwym miejscu i czasie, los Ci sprzyja, a Wszechświat wspiera, jest w zgodzie i połączeniu z Tobą, Twoimi celami i dążeniami. To pochwała i nagroda od Wszechświata 🙂 Za Twoją wytrwałość, ciężką pracę, hojność.

Twoja praca manifestuje cele, jesteś na dobrej drodze!

Masz dobrą karmę. Wraca do Ciebie uczynione dobro. 

Zorza polarna jest potwierdzeniem Twoje bardzo wysokiej energii, którą generujesz. Twoja praca wewnętrzna jest wynagrodzona wysokimi wibracjami.

Zmieniasz swój los na lepsze.

Bądź wdzięczna sobie za rezultaty i działa jakich dokonujesz. 

Manifestacja cudu!

Aurora przepowiada, że piękno i przewodnictwo unoszą się w powietrzu wokół Ciebie. Piękne rzeczy wydarzą się w Twoim życiu ze względu na sposób w jaki nim kierowałaś (Twoja zasługa!). Musisz o tym pamiętać i doceniać siebie.

Musisz wiedzieć, że te rzeczy sprawią, że ludzie będą podziwiać Ciebie, Twoje życie i wszystko, co w nim jest.

Aurora to wyższy obszar, który wytwarza kolory. Ten moment zobaczenia jej lub snu o niej jest ważny, ponieważ oznacza to, że będziesz miała “magnetyczne” podejście do sytuacji oraz otacza Cię aura magnetyzmu.

Możesz manifestować, afirmować z przyjemnością i szybkością!

Upewnij się, że wyznaczasz sobie właściwe cele i realizujesz to, co jest Ci przypisane. Kiedy twoje cele zostaną zrealizowane, będziesz mogła prowadzić innych w osiąganiu tego i dawać inspirujący przykład.

Widzieć świecące światła na żywo lub we śnie wskazuje, że masz świetną taktykę, aby osiągnąć sukces. Jeśli sprawisz, że wszyscy wokół ciebie dotrą do miejsca, w którym się znajdujesz, będziesz postrzegana z podziwem, ponieważ ludzie będą szanować Twoje decyzje.

Poznaj sekrety Wszechświata i sukcesu oraz wykorzystaj je dla dobra siebie i innych.

Kiedy zdarzy ci się zobaczyć zorzę polarną, oznacza to, że nie potrzebujesz niczyich wskazówek, ponieważ Twoim życiem kierują silne zasady, dzięki którym osiągasz wspaniałe rzeczy.

Hasła:

Szczęśliwy los, sukcesy, prowadzenie, zdyscyplinowanie, piękno, zadowolenie, satysfakcja, magnetyzm, kolorowa aura, skuteczna manifestacja, zjawiskowość, przyciąganie, podziw, autorytet, mądrość własna, taniec duszy.

Na koniec jeszcze dodatkowa informacja o mitach…

Mity Greckie

Aurora była rzymską boginią świtu. Grecy nazywali ją Eos. Była córką tytanów Hyperiona i Thei oraz siostrą Heliosa (boga słońca) i Selene (bogini księżyca). Każdego ranka Aurora wynurzała się z morza i jechała swoim rydwanem zaprzężonym w konie przez niebo przed słońcem, niosąc dzban, z którego skrapiała ziemię.

Tytan należy do rodziny gigantów, którzy rządzili ziemią, dopóki nie został obalony przez greckich bogów Olimpu.

Pierwszym mężem Aurory był Tytan Astraeus. Mieli kilku synów: wiatry Boreasa, Eurusa, Notusa i Zefira, a także gwiazdę poranna Eosfor i gwiazdę wieczorną Hesperus. Piękno Aurory sprawiło, że zainteresował się nią Mars, bóg wojny. Rozgniewana Wenus (Afrodyta), sprawiła, że ​​Aurora zakochała się w wielu śmiertelnikach. Poślubiła jednego z nich, Titonusa, i błagała Zeusa, aby uczynił go nieśmiertelnym. Zeus spełnił jej życzenie, ale zapomniała poprosić o wieczną młodość Titonusa. W rezultacie dalej się starzał, aż stał się zgrzybiały i pomarszczony. Aurora zamknęła go w jego pokoju, aż w końcu bogowie zlitowali się nad nim i zamienili go w cykadę.

Arktyczne całusy!

One response to “Zorza Polarna – magiczny taniec kolorów na niebie, burza magnetyczna. Aurora Borealis na Kole Podbiegunowym, legendy, znaczenie i ciekawostki…”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s