Co to znaczy transformacja, przemiana osoby i życia? Czego się NIE spodziewać i jak to rzeczywiście wygląda

Przemiana, metamorfoza, transformacja, motyl. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Co to znaczy transformacja, przemiana osoby i życia?

Byłam kiedyś zaangażowana bardzo w przemianę siebie i rozwój duchowy. Dużo tam było o transformacji, ale tak na prawdę nie było wyjaśnienia podstawowego znaczenia, na czym ma polegać i czego się spodziewać. Wszystko tak “duchowe” i oderwane od ziemi, że brakowało konkretów. 

Zastanawiałam się nad tym, nad tym słowem i tym, czego mogę się spodziewać. Myślałam, że COŚ nastąpi, że słowo “wielka przemiana”, “przełom” coś znaczą, a tu NIC. Oczywiście poprzez pracę nad sobą (własną robotę) czułam się lepiej, ale nie nastąpiło NIC spektakularnego, nic przełomowego. I dzisiaj wiem, słyszałam od wielu osób, że również liczyli na jakiś specyficzny moment, który nigdy nie nastąpił 😉

Dlatego tutaj kilka ważnych słów o metamorfozie życia i osoby…

Zbalansowana i zdrowa przemiana następuje stopniowo i może być mało zauważalna, ponieważ na codzień nie widzisz swoich małych kroków, ale po czasie widzisz jak długi dystans przeszłaś. 

Wielka transformacja w większości przypadków nie następuje w taki sposób, że nagle zdarza się jakiś potężny cud, wygrywasz na loterii, spada Ci coś z nieba. Nie zawsze również nadarza się jakaś wspaniała okazja. Ale to nie problem! Także jeśli czujesz się nieco zawiedziona, to nic straconego. 

Transformacja siebie to zmiana sposobu myślenia, czucia i patrzenia na świat. Zmiana nawyków. Możesz dzięki temu zauważyć więcej możliwości, rozróżniać co jest dla Ciebie dobre, a co złe i co z tym zrobić. Co musi być odrzucone, a co zadbane. Korzystasz ze swojego potencjału, mniej błądzisz i mniej tracisz czas. Masz więcej energii na ważne rzeczy. Więcej rozumiesz. Przestajesz wahać się między wszystkim lub przeciwnie, podejmować konserwatywne decyzje. W końcu, masz nowe spojrzenie na siebie. Widzisz, że jesteś inna niż inni i inna, niż do tej pory. Taka zmiana może powodować również samotność i opuszczenie starych dróg i osób, ale to tylko SYGNAŁ (potwierdzenie!), że coś się dzieje i przekształca. Pojawia się również ból z tym wszystkim związany i uczucie “żałoby” po stracie tego wszystkiego. Nawet po starcie tego, co było ciężarem. 

ALE, do transformacji na większą skalę i wejścia na wyższy poziom, NIE wystarczy sam aspekt rozwoju duchowego.

Człowiek składa się z w wielu aspektów, nie tylko duchowy i “energetyczny”, ale także umysłu, ciała, emocji. Potrzebujemy wiedzy, zrozumienia, konkretów, zadbania o inteligencję językową, logiczną, ciała, przestrzeni / wizualną, muzyczną, interpersonalną, intrapersonalną, emocjonalną i natury – te rodzaje inteligencji sprecyzował i usystematyzował psycholog Howard Gardner. To nie jest jedyny podział, ale bardzo pomocny. 

Gdy jesteśmy w stanie zintegrować te wszystkie swoje części, to siłą rzeczy, zmienia się świat dookoła. To może brzmi wymyślnie, ale jest proste. Chodzi zwyczajnie o to, że gdy pracujesz nad sobą, dbasz o swoje potrzeby, szanujesz siebie, to czujesz się lepiej, wychodzisz na świat i widzisz go w lepszych barwach, problematyczne sytuacje mniej cię ruszają, a za to widzisz więcej rzeczy dookoła, które ci się podobają i na nie reagujesz. To działa 🙂

Więcej o integracji, a także podróżach i odkryciach w książce “Przygoda jaką jest życie”, tutaj również o fałszywym przekonaniu związanym z osiągnięciem pewnego poziomu.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s