Czas na koncentrację na celu i na kompletny brak koncentracji – CZAS NA NIC-NIE-ROBIENIE, który daje miejsce na kreatywność / rozwój osobisty i kobieca energia

Kreatywność, odpoczynek. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Czas na koncentrację na celu i na kompletny brak koncentracji – CZAS NA NIC-NIE-ROBIENIE.

Czas na obydwie z tych rzeczy są niesamowicie ważne! 

Wiemy, że koncentracja jest nam potrzebna, by ukończyć zadania szybko, sprawnie i efektywnie. 

Wiemy również, że powinniśmy unikać rozpraszaczy, aby ukończyć projekt czy jakieś cel osobisty lub pracowniczy.

To wszystko dobrze wiemy, wiele słyszymy, nie trzeba specjalnie nic dodawać.

Jednak równie ważny jest CZAS NA NIC-NIE-ROBIENIE.

To właśnie wtedy robisz miejsce na kreatywność, spontaniczne pomysły i INSPIRACJĘ. Jeśli oczywiście otwierasz się na to, dajesz swoim myślom swobodnie płynąć, a właściwie przepływać przez Ciebie. 

Zauważyłam na sobie, że gdy dużo piszę / tworzę / pracuję i utknę w miejscu, to wystarczy, że chwilę pochodzę po domu, zajmę się to tym, to tamtym, co mi wpadnie w oko i nagle, gdy wcale tego nie wymuszam, to przychodzi mi inspiracja do głowy lub rozwiązanie. Oczywiście każdy funkcjonuje nieco inaczej, więc może dla Ciebie będzie to inna czynność.

Jedno jest pewne, najlepszych rozwiązań nie da się wymusić torturując swój umysł. Ale też nie można czekać na inspirację, aż sama przyjdzie, ponieważ to może nigdy nie nastąpić. Inspiracja przychodzi często, gdy już się działa.

Stała koncentracja na celu, NIE sprawia, że jesteśmy lepsi, szybsi i bardziej inteligentni. Mózg musi “oddychać”.

W dzisiejszych czasach, generalnie wyzysk to priorytet… Wszystko musi być wykorzystane do maksimum, wszystkie zadania i jeszcze więcej – wykonane. Chwila na oddech jest zbędna. Trzeba działać, działać i działać. Odpoczynek to wstyd i hańba. Koncept czasu na NIC-NIE-ROBIENIE to lenistwo. ALE nic bardziej błędnego…

CZAS NA NIC-NIE-ROBIENIE to zostawienie miejsca na pomysły, kreatywność, rozwiązania, inspiracje. To wolność dla inteligencji. Sprawia, że wykorzystujemy swój potencjał i wbrew pozorom, stajemy się efektywniejsi, inteligentniejsi, zdrowsi. 

Nie wystarczy jedynie tego zrozumieć, trzeba spróbować na sobie. Polecam!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s