Dlaczego relacja z narcyzem jest skazana na porażkę (miłosna, przyjacielska, biznesowa, itd.) / narcyzm

relacja skazana na porażkę, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź do artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Dlaczego relacja z osobą narcystyczną nie ma szans się udać i być zdrowa…

Środowisko, które tworzy osoba narcystyczna jest chaotyczne i toksyczne. Instynktownie takie tworzy. Ma takie być, aby druga osoba była zmieszana i wątpiła w to, co widzi, wie i czuje. Np. Pytała się siebie, “jeśli ta osoba jest taka dobra i mnie kocha / szanuje (bo tak mówiła i tak się przedstawia), to dlaczego źle się zachowuje wobec mnie?” – nie rozumie tego i tłumaczy sobie, że musi być jakiś powód, zamiast logiką i intuicją zobaczyć jak jest i ufać sobie.

W początkowym złotym okresie wszystko było wspaniale. Ale to jest maska, która spada, gdy narcyz czuje, że złapał kogoś, ma już pod swoją kontrolą i urokiem. Wtedy zaczyna się złe traktowanie i większość osób dąży do przywrócenia złotego okresu, co spisane jest na straty…

Ponieważ narcyz nigdy nie ma dosyć. To czarna dziura. Wszystko nie jest wystarczająco dobre, w wystarczającej ilości, wystarczająco nowe. 

To jest gra narcystyczna, gdzie nie ma zasad. Druga osoba jest pionkiem. Wszystko musi być po myśli narcyza. 

Można doznać szoku, kompletnego zwątpienia, gdy okazuje się, że to wszystko co dobre – nie było prawdziwe. Było realne, ale nie było szczere. Narcyz odbija zachowania i preferencje drugiej osoby. Mówi i robi to, co ta osoba chce usłyszeć. Pobiera cechy drugiej osoby i je odzwierciedla. 

Narcyz powie i zrobi wszystko, by przyciągnąć do swojej osoby, a potem zaczyna pobierać paliwo (reakcje emocjonalne), różne profity i cechy drugiej osoby (to może być wygląd, styl, historie, preferencje, zainteresowania, pasje). Musi więc kontrolować wszystkich dookoła i swoje środowisko.

Gdyby to było wszystko oczywiste i widoczne od początku, nie miałoby szan na powodzenie. Dlatego osoby narcyzi są mistrzami manipulacji. Niektórzy bardziej prymitywni, a niektórzy zaawansowani. Manipulują tak instynktownie, że w większości sami nawet nie wiedzą, że to robią. Narcyzm nie pozwala im tego zobaczyć. Mogą mówić, że są otwarci, tolerancyjni, wyrozumiali, że wiedzą, iż nie są idealni i popełniają błędy, ALE to tylko kolejna manipulacja. W środku nie ma prawdziwej empatii. U niektórych jest wyuczona “empatia”. O tym więcej w kolejnym artykule…


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s