Jak wygląda manipulant, manipulantka / rozwój osobisty i relacje

manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Każdy człowiek ma część, która nazywa się ego, które za wszelką cenę chce kontrolować innych i wydarzenia oraz uniknąć bólu emocjonalnego. To działa tylko na poziomie przetrwania, ale NIE rozkwitu. Każda osoba w jakiś sposób manipuluje i przyznać się do tego przed sobą jest trudno. To może wyglądać z pozoru niewinnie, gdy chcemy przekonać kogoś do naszego zdania, ale faktem jest, że to forma kontroli. Zauważanie swoich prób kontroli to praca na całe życie – ale bardzo pomocna! Więcej o tym jest w książce “Przygoda…” więcej na dole strony.

Ale są też osoby uzależnione od manipulacji. Zawsze coś chcą. Lepiej szybko ich rozpoznać, ponieważ szanse na to, że to zrozumieją i zmienią się są znikome.

W życiu codziennym, w dużej większości manipulanci najczęściej nie wiedzą, że to co robią – to manipulacja. To bardziej działa jak instynktowny mechanizm obronny, reakcja w danym momencie, na daną sytuację i osobę. Nie jest to zazwyczaj zaplanowane, wykalkulowane i strategicznie obmyślone. 

Jak wygląda manipulant:

 • Wygląda czarująco
 • Ekspert w kłanianiu, omijaniu, wypieraniu
 • Pochłonięty sobą i swoim wizerunkiem, utrzymaniem nieskazitelnej fasady za wszelką cenę
 • Używa milczenia, by wyszło jak chce
 • Ignoruje uczucia innych
 • Izoluje bliską osobę od innych
 • Sprawia, że kwestionujesz sobie i swoją rzeczywistość, psychikę
 • Nigdy nie akceptuje winy
 • Szuka ludzi wrażliwych, empatycznych, silnych, które często imponują mu w jakiś sposób
 • Wzbudza w innych poczucie winy
 • Neguje cudzą rzeczywistość
 • Udaje głupiego, by unikać winy
 • Pasywno-agresywny
 • Kontroluje
 • Wyśmiewa, umniejsza innych, ocenia

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s