Jaką masz tolerancję na toksyczne zachowania? Wysoką czy niską? test / rozwój osobisty i relacje

tolerancja na toksyczne zachowania. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jaką masz tolerancję na toksyczne zachowania? 

Wysoką czy niską?

Możesz zrobić mały test, przeczytać wszystkie zdania poniżej i sprawdzić ile z nich Cię dotyczy.

Co robisz z poniższych rzeczy:

 • tłumaczysz zachowania innych,
 • podważasz to, co widzisz,
 • obwiniasz siebie,
 • Nie chcesz robić problemów, 
 • Nawet nie zauważasz często złego zachowania,
 • Myślisz, że pewnie jesteś w błędzie / zrobiłaś coś źle 
 • Mówisz sobie, że nie jesteś idealna, więc coś napewno jest z Tobą “nie tak”,
 • Zakładasz od razu, że pewnie druga osoba ma rację,
 • Wstyd Ci / masz wyrzuty sumienia natychmiastowo,
 • Bierzesz odpowiedzialność za cudze uczucia (złości, rozdrażnienia, krytyki, itp),
 • Mówisz sobie lub innym “tak bardzo się staram, tyle z siebie daję, a otrzymuję tylko ochłap / złe traktowanie”,
 • Nie potrafisz ocenić czy ktoś przekracza granicę, czy nie,
 • Nie możesz rozróżnić, co dotyczy Ciebie, a co innych,
 • Nie znosisz konfrontacji i kłótni, zrobisz wszystko, by ich uniknąć,
 • Potrafisz obronić swoje granice, ale dajesz się ponieść emocjom np. złości i ktoś Ci mówi, że to Twoja wina. Przyjmujesz WSZYSTKO do siebie, bo rzeczywiście nie powinnaś była krzyczeć.
 • Nie chcesz nikogo urazić, stąpasz jak po cienkim lodzie wokół osób problematycznych.
 • Szkoda Ci życia na zgrzyty i kłótnie. Wolisz przeczekać burzę.
 • Chcesz być dobrą osobą.
 • Masz cierpliwość i zrozumienie wobec innych i szybko wybaczasz.

Im więcej TAK, tym wyższa tolerancja, im mniej – tym mniejsza. 

Jeśli na wiele z tych stwierdzeń odpowiedziałaś TAK, rozpoznałaś w nich siebie – to znaczy, że masz wysoki próg tolerancji bólu i toksycznych zachowań, ale to NIE jest powód do dumy i nikt Ci nie da za to odznaki. 

Osobie, która nie traktuje Cię w porządku, nie przyjdzie do głowy, że skoro to nie ok, to może już czas przestać Cię tak traktować… To zbyt piękne – NIEREALNE MYŚLENIE.

Osobie przyzwyczajonej do średniego, niestabilnego lub złego traktowania, łatwiej jest znosić toksyczne zachowanie innych wobec niej / niego. 

Dlatego jeśli byłaś niedoceniona lub średnia w szkole, w domu, pracy, wśród znajomych lub wyrosłaś w przemocy werbalnej, emocjonalnej lub fizycznej, możesz być do tego “uwarunkowana”. Będziesz trafiać na toksyczne sytuacje i osoby, ponieważ jesteś łatwiejszym kąskiem, a wampiry będą się zlatywać z każdej strony 😉 Do czasu aż powiesz “dość” i wprowadzisz to w życie.

Rozdział <Granice i ochrona w zakręconym świecie> w ebook / książka “Przygoda jak jest życie”


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s