Krytyka konstruktywna, a ta, która płynie z ego. Kiedy posłuchać opinii, a kiedy wyrzucić na śmietnik / rozwój osobisty

Krytyka, kopiowanie. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Konstruktywna krytyka i oceny – mogą być bardzo pomocne w tym, by wejść kolejny stopień wyżej w tym, co się robi. Czasem warto wziąć czyiś komentarz do siebie, nawet gdy jest to trudne i musisz się zmierzyć z bolesną prawdą. 

ALE…

Wiesz, że w dzisiejszym świecie, większość osób funkcjonuje jako ego, a NIE jako uzdrowiona, odpowiedzialna, otwarta, mądra i kochająca część siebie.

Kiedy słuchać czyjeś opinii, a kiedy nie? 

Jeśli znasz te „części” człowieka, to łatwo zauważysz, kiedy brać kogoś na poważnie, a kiedy odrzucić. Opisane są w “Przygoda jaką jest życie” ebook / książka. 

Np. Gdy ktoś Cie krytykuje, dodaje, że to dla twojego dobra, mydli oczy na różne sposoby – to nie dajesz się nabrać, widzisz, ze rozmawiasz z czyimś ego. Takie osoby często PROJEKTUJĄ na Ciebie swoje zachowania = to znaczy, że tak bardzo chcą być idealne, nie mogą pogodzić się ze swoimi błędami i nieakceptowanymi zachowaniami, że widzą je w innych. To może NIE mieć z Tobą NIC wspólnego! 

Bywa, że ktoś bliski przywali nam tak prawdą, że aż ścina z nóg – ale cenimy taką prawdę, która nas obudziła. Najczęściej słowa PRAWDZIWIE OTWARTEJ osoby są zwięzłe, to może być jedno zdanie, krótkie, zwykłe, logiczne. Ale czujemy w tym inną energię, inną intencję.

Oczywiście nawet z najgorszej krytyki można coś dla siebie wywnioskować, nauczyć się, ale lepiej wiedzieć z kim ma się do czynienia 🙂 

Jeśli znasz siebie, swoją etykę i moralność oraz intencję, sama ocenisz swoje zachowanie, lepiej niż czyjeś ego ☺️ 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s