Maska, fasada narcyza / hipokryzja / rozpoznaj narcyza i omijaj z daleka

maska, fasada, fałszywa, fałszywy, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź do artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz  Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 
W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Maska, fasada, wizerunek narcyza

Nieodłączna część wielu narcyzów

Dlaczego mamy taki problem z rozpoznaniem osób toksycznych, narcystycznych? Gdybyśmy wiedzieli kim są od początku, to pewnie każdy z nas omijałby ich szerokim łukiem. Dlatego Ci ludzie mają świetnie dopracowane fałszywe maski. Są często inteligentni, czarujący, interesujący, charyzmatyczni… Dopiero po czasie możesz zaobserwować, że to co mówią, ma się nijak do tego co robią, jacy są na codzień i zauważasz pewien schemat zachowań. Widzisz, że to nie jest coś pojedynczego jak zwykły ludzki błąd, zły humor, tylko STAŁY WZÓR. W zależności od Twojej wiedzy i doświadczenia oraz umiejętności narcyza, można szybciej lub później poznać co kryje się pod fasadą…

Osoby toksyczne, narcystyczne mogą i zazwyczaj robią dobre rzeczy. Mogą otoczyć się świętością i aniołami, gdzie mają wprost idealne warunki. Mogą tworzyć super sprzęt, na jakim właśnie czytasz ten artykuł. Przyczynić się do postępu ludzkości. Ich wiecznie niezaspokojony głód, by osiągnąć więcej i lepiej, może zaprowadzić do odkryć małych i dużych.

Nie każdy narcyz dba o swój wizerunek, ale większość tak i to na pierwszym miejscu. Tworzą swój idealny, święty wizerunek, mnóstwo czasu i pracy wkładają w jego utrzymanie i mocno reagują na najmniejsze zagrożenie dla niego.

Maska / fasada służy do tego, by przyciągać inne osoby i pozyskiwać od nich reakcje emocjonalne pozytywne lub negatywne, cechy innych osób (wygląd, zainteresowania, historie, itp), różnego rodzaju profity. Narcyz więc musi kontrolować otoczenie, więc w tym celu tworzy atrakcyjną fasadę, która ukrywa pustkę i ból.

Każdy chce się przedstawić z dobrej strony, a złe opinie mogą boleć – to naturalne. Ale, gdy wizerunek (maska) jest ważniejszy, niż czyny na codzień – zaczyna się problem i toksyczne zachowanie. 

Narcyzi dużo czasu poświęcają na swój wizerunek publiczny i jego utrata wzbudza w nich lęk. Skanują otoczenie w celu rozpoznania, czy każdy myśli o nich i ich pracy dobrze, a jeśli nie, to szybko reagują – kontrola środowiska. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s