Narcyz na pierwszy rzut oka, a naprawdę. Rozpoznaj i uchroń się przez narcyzem

narcyz na pierwszy rzut oka, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jeśli znasz temat narcyzmu z własnego doświadczenia, wiesz jak jest to bolesne, rozczarowujące, mieszające w głowie, pozostawiające cię w poczuciu, ze wszystko jest twoją winą, zawsze zrobisz coś złe, nie tak się wyrazisz, masz nieodpowiedni ton głosy, powinnaś się zmienić…

Rzeczywiście, może popełniłaś wiele błędów i bylas osobą w pewnych momentach, z której nie jesteś dumna. Ale zapewne sytuacja wyglada zupełnie inaczej niż przedstawia ją osoba narcystyczna, czy inna toksyczna.

Rozwiązaniem nie jest zamknąć się, obrazić na wszystkich ludzi i zbudować mur dookoła serca, wręcz odwrotnie – zburzyć go i zbudować siłę wewnętrzna. Nauczyć się rozpoznawać „czerwone flagi” i omijać zdradliwe tereny…

Narcyz na pierwszy rzut oka:

Czarujący

Charyzmatyczna

Empatyczna

Dba o innych, o środowisko, o zwierzęta

Słucha i daje innym uwagę

Jest hojna

Potrafi nawiązać kontakt i więź

Jest poukładany

Ceni spokój

Ma z Tobą wiele wspólnego

Narcyz przy dalszym poznaniu:

Wyczulony na Twoje zachowanie

Brak empatii (nie mylić z brakiem uczuć)

Potrzeba uwagi i bycia podziwianym

Stawia się ponad innymi

Manipuluje na różne sposoby

Kontroluje 

Kopiuje cechy, które mu / jej się spodobają

Czerpie inne korzyści z osoby

Musi stale czerpać swoje narcystyczne paliwo od innych (czyli reakcje emocjonalne ludzi, dobre i złe)

Zabiera wszystko co dał/a 

Skąpy

Nie może utrzymać kontaktu i więzi (ale może mieć jednego nieszczęśliwego partnera przez wiele lat)

Wprowadza chaos i dramat

To właściwie wierzchołek góry lodowej. Z narcyzami jest tak, że lepiej poznać ich sposób myślenia, ponieważ to wiele wyjaśnia. Osoba nie-narcystyczna i narcystyczna – mogą zachować się podobnie, a nawet tak samo, jednak ich powody są inne! Przejdź do innych artykułów związanych z narcyzmem, a także poniżej…

„Przygoda…” to nie książka o narcyzach, ale o tym jak odkryć siebie i świata w nowych barwach. Wtedy szybciej można rozpoznać ostrzeżenia, omijać toksycznych ludzi i sytuacje, a jeśli się zdarza (oczywiście, ze się zdarzą, bo to jest życie i nie uniknie się tego), to lepiej sobie z nimi poradzić. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s