Niepisane zasady w relacji z osobami narcystycznymi i innymi toksycznymi / narcyz / relacje

manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź do artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Niepisane zasady w relacji z osobami narcystycznymi i innymi toksycznymi:

  1. Masz ich doceniać za wszystko, a sama słuchać uwag na temat wszystkiego, co robisz i nie robisz.
  2. Masz być lojalna, nawet jeśli zachowują się szokująco źle.
  3. Masz słuchać monologów, ale to, co sama masz do powiedzenia – nie jest zbyt ciekawe (chyba, że dotyczy narcyza).
  4. Masz robić to, co mówi narcyz, ale narcyz nie musi słuchać własnych wytycznych.
  5. Masz nie lubić wszystkich osób, jakich nie lubi narcyz.
  6. Masz znosić wszystkie humory narcyza. A gdy czujesz się źle, to “przesadzasz, jesteś negatywna i nie ma co płakać, trzeba działać”.
  7. Wszystko dobre, na co zapracowałaś – to zasługa narcyza.
  8. Wszystkie błędy, jakie popełnił narcyz – to twoja wina.
  9. Jesteś wspaniała, jak robisz to, co chce narcyz. Jesteś problemem, gdy nie robisz.
  10. Nie ważne co zaszło, narcyz zawsze jest ofiarą i bohaterem / bohaterką, która powstała po ciężkim przeżyciu z tobą.

W tym świecie, często wydaje się, że osoby kierujące się swoim ego, narcystyczne, toksyczne, szybciej osiągają sukcesy, zawsze mają motywację (chcą więcej, lepiej, szybciej, bo nic ich nie zaspokaja na dłużej), potrafią przyciągać osoby empatyczne skore do pomocy i mogą zajść wysoko.

Ale czy to jest rzeczywiście ciekawa i korzystna droga?

Może druga wydaj się trudniejsza, ale jest kolorowa, bogata i soczysta…

Te zasady są niepisane, niewidoczne na pierwszy rzut oka, wyrażone często w ślicznych, słodziutkich słowach, nie zawsze w agresywnych (to byłoby zbyt proste!). Zależnie od osoby, są lekko lub bardzo nasilone. Można je zauważyć na początku znajomości lub dopiero po czasie, (gdy zaobserwujesz je i pewne typowe zachowania).

Jak unikać narcyzów i co robić, jak już ich zauważysz i upewnisz się, że dobrze widzisz?

Uciąć kontakt. 

Wszystko, co mówisz i robisz – nakręca ich. Przeinaczą każde Twoje słowo. Opowiedzą innym, jacy są skrzywdzeni i jacy są silni, że dali radę to przetrwać.

! Zdrowa osoba, przeczyta to, pomyśli o jakiejś swojej “podejrzanej” relacji, a nawet zastanowi się czy sama / sam takich toksycznych zasad nie wprowadza. Natomiast narcyz przeczyta to, aby się dowiedzieć, co musi lepiej UKRYWAĆ. Zacznie zastanawiać się jak sprytniej manipulować innymi. Być może nawet skopiuje ten tekst i będzie mówić na ten temat głośno, aby odwrócić uwagę od siebie.

Także najlepiej ich unikać 🙂 

Nawigacja po tym zakręconym świecie – w “Przygoda jaką jest życie”


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s