Prawda zawsze wychodzi na jaw / hipokryzja / przykład udawania przed sobą i innymi

Prawda wychodzi na jaw. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Prawda zawsze wychodzi na jaw. 

Jeśli znasz siebie i swoje przekonania, to życie, relacje, praca są o wiele łatwiejsze.

Gdy nie pozwalasz sobie na zobaczenie prawdy na swój temat, wmawiasz sobie, że powinnaś być inna, poprawna, to prawda – jak to prawa, zawsze będzie wydobywała się na jaw i zacznie MIESZAĆ w Twoim życiu. 

Wkrada się WSTYD – za to kim jesteś, a kim “powinnaś” być (powinnaś wg. siebie, innych lub społeczeństwa).

A wstyd to bardzo nieprzyjemne uczucie, którego nikt nie chce czuć, przeciwnie – chce się jak najszybciej pozbyć. Tak więc, umysł zaczyna go ukrywać nawet przed samą sobą…

Tak w jakimś mniejszym lub większym stopniu robię Ja, robisz Ty, robią wszyscy.

Gdy ktoś nie akceptuje siebie, prawdy na swój temat, swoich potrzeb, to zachowuje się w sprzeczny sposób, wysyła mylne sygnały, ukrywa coś, cieżko się z nią dogadać, a jej / jego otoczenie staje się skonsternowane, widzi dysonans między tym, co osoba mówi i robi. Często określa to zachowanie jako “hipokryzja”.

Np. Osoba X wypatruje ciekawe rzeczy u innych, które jej się podobają, aby również je mieć. Inspiracja to ludzka i pozytywna rzecz, ale ta osoba wie, że często przekracza granicę i kopiuje – to jednak jest SPRZECZNE z tym, co się ceni i jak chciałaby BYĆ POSTRZEGANA PRZEZ INNYCH, czyli oryginalna i wyjątkowa. Pojawia się WSTYD, okropne uczucie! Więc szybko ukrywa je przed innymi i samą sobą. Dalej zachowuje się jak do tej pory, bliscy to widzą, ale zapiera się przed tym, broni nogami i rękami, mocno reagując na choćby delikatną sugestię lub przeciwnie, wyśmiewa to i trywializuje. Może również PROJEKTOWAĆ to, czym tak gardzi i czego się wstydzi na innych i mówić, że to inni ją kopiują. Stara się wtrącić kiedy tylko może “to jest moje”, by wszyscy słyszeli i widzieli.

Jednak prawda zawsze próbuje się wydostać na jaw… Tak działają zakamarki ludzkiej psychiki. Taka osoba byłaby ŚWIETNA w wychwytywaniu talentów innych, co byłoby b. pozytywnym wykorzystaniem zdolności wypatrywania sokolim okiem cudzych skarbów.

O ile życie mogłoby być mniej skomplikowane, robiąc tylko jedną rzecz – być sobą. ALE, to jest trudne! Jak mało w końcu jest takich rzeczywiście autentycznych, swobodnych, naturalnych osób…

Poznaj siebie i zaakceptuj jak gwiazda rocka – w “Przygoda jaką jest życie”.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s