Rozwój osobisty odmładza :) Proces starzenia

Wiek, młodość. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jeśli rozwijasz się stale, całe życie, czyli w większości utrzymujesz postawę otwartą na naukę, odkrywanie, to nie musisz martwić się o wiek 🙂 

To może być dla dziwne uczucie być “starym / starą” 😉 Czas szybko leci, starzejemy się z każdym dniem, lata lecą, liczba z metryki wzrasta… 

W naszym świecie, “bycie starym” to coś złego, wstydliwego – NIEnaturalnego. 

Gdy jesteś młoda, to jesteś ZA młoda, gdy jesteś starsza to jest ZA stara 😉

Mamy obsesję przeciwzmarszczkową, anty oksydacyjną, itd.

Od dziecka masz się bać upływu lat. To oczywiście jest bardzo na rękę potężnym firmom kosmetycznym i wielu wielu innym. Jak czujesz się źle, to masz wydać pieniądze, by poczuć się lepiej i “zatrzymać” wiek lub nawet cofnąć się w czasie na twarzy. Świetna strategia marketingowa.

Ja osobiście nie chciałabym wrócić do moich 20-stych lat, ponieważ nie czułam się dobrze, nie wiedziałam co z tym zrobić, szukałam i szukałam, nie miałam odpowiedniej wiedzy. I słyszałam, że wiele osób czuje podobnie, gdy się na tym zastanowi. 

Każdy dzień nauki był cenny i zaprocentował.

Gdy się ROZWIJASZ to się nie starzejesz 😉 Gdy się NIE rozwijasz, to się starzejesz.

Nad wieloma rzeczami nie mamy pełnej kontroli, ale nad tym co jemy (soczyste warzywa i owoce), co robimy, czy jesteśmy aktywne, czy się rozwijamy, jak się ubieramy i dbamy o siebie – TAK. Procesu starzenia nie da się zatrzymać, ale można mieć całkiem spory wpływ.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s