Spiritual bypassing “duchowe omijanie” i praca ze wściekłością / rozwój osobisty i duchowy

Omijanie duchowe, religia, złość, hipokryzja. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Spiritual bypassing i praca ze wściekłością 

Jest takie ciekawe pojęcie “spiritual bypassing”, które dosłownie oznacza “duchowe omijanie”, a chodzi o używanie duchowości (nieważne jak ją rozumiesz i co to dla ciebie jest) jako środek do ucieczki od siebie, swoich myśli, uczuć, problemów, obowiązków, itd.

Tak dzieje się, kiedy modlitwa, rytuały, ceremonie, medytacje i inne praktyki duchowe stają się mechanizmem ochronnym przed bólem.

W naszym świecie, gdzie chyba każdy ma tonę zduszonych w sobie, tłumionych, zablokowanych emocji, to bardzo częsta praktyka. Robimy to codziennie na różne sposób, choć najczęściej nieświadomie. A to “omijanie” jest po prostu określeniem nazywającym ten spory problem. 

Wtedy nas ciągnie do wszystkiego co “niebiańskie”, “astralne”, dalekie od ziemi, ideologi, by nie być obecnym w sobie. 

Jako osoba, która chyba większość życia spędziła w swoim umyśle z milionem przeróżnych myśli na sekundę, w “niebieskich migdałach” i przestworzach, wszędzie, tylko nie tu i teraz we własnym ciele, przyziemnej sytuacji – wiem, że to duży problem. 

Czasem problem ten wiążę się również z nieumiejętnością stawiania granic, mówieniem “nie”, unikaniem problemów / kłótni za wszelką cenę, itp. Ale objawia się tez na różne inne sposoby.

Generalnie, te wszystkie praktyki duchowe, czyli dla kogoś chodzenie do kościoła, modlitwa, dla innego medytacja, a jeszcze innego mantry lub nauka – są dobre, ALE możemy się do nich zwracać, by zagłuszyć niewygodne emocje, a one nie znikną, tylko kumulują się, aż po czasie uderzą ze zdwojoną siłą. Nic w naturze nie ginie… W takich przypadkach, to jest bardziej jak UZALEŻNIENIE.

Czasem lepiej iść w samotne miejsce wykrzyczeć się, niż medytować, lub na sesję boksu. Co kto woli.

Zwłaszcza, gdy ktoś już jest tak święty i duchowy, związał mocno swój wizerunek z idealnym perfekcjonizmem, a złość, żal, wstyd gotują się tuż pod powierzchnią spokojnej fasady. 

Praca z emocją wściekłości – może ją uzdrowić. 

Powszechnie rozumiana “duchowość” może być mechanizmem radzenia sobie, który wygląda pięknie, ale nie odnosi się do sedna problemu i nie rozwiązuje go.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s