“Strona cienia” – tu ego nie chce zajrzeć. Rozwój osobisty

Strona cienia, ego. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jest taki termin “strona cienia”, czyli wady, słabości, traumy, lęki, z którymi warto się zmierzyć, aby się od nich uwolnić.

ALE to nie jest łatwe dla EGO. W teorii wszystko brzmi łatwo, ale w praktyce, mamy tak skonstruowany umysł, aby NIE widzieć w sobie takiego “śmietnika”. 

Np. Ego myśli, że skoro było oceniane przez innych i czuło się źle, gorzej od innych, to teraz wejdzie wyżej, nad innych i zacznie ich OCENIAĆ otwarcie lub SKRYCIE. Uważa, że ma do tego prawo lub to “racjonalne w takiej sytuacji, bo rzeczywiście ktoś się tak zachował, że na to zasługuje”. Zawsze się znajdzie jakieś dobre wytłumaczenie…

Ego zrobi WSZYSTKO, aby nie widzieć siebie w złym świetle i aby inni nie widzieli – publiczny wizerunek to dla ego priorytet.

Czasem jest tak sprytne, że dla ZMYŁKI mówi, że pracuje nad swoimi słabościami, że jest otwarte, choć jest zamknięte, itd.

Wbrew pozorom, nie koncentruje się na sobie, lecz skupia się na innych jak WIĄZKA LASERA, pod lupą bada co robią, czego nie robią, a jak powinni, co można od nich wziąć. Wszędzie widzi niedociągnięcia, bo ma je w sobie, ale woli się rozliczyć z innymi, niż sobą. To w końcu o wiele łatwiejsze. 

Poznaj pułapki ego w ebook / książka “Przygoda jaką jest życie”, aby sama nie wpaść – we własne lub cudze.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s