Uzależnienia i rozpraszacze NIE są “złe”. Mają WAŻNĄ przyczynę i niosą ważną informację / rozwój osobisty

Uzależnienia, rozpraszacze. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Uzależnienia i rozpraszacze NIE są “złe”. Mają WAŻNĄ przyczynę i niosą ważną informację.

Ludzie mają uzależnienia i rozpraszają się np. Mediami Społecznościowymi – NIE dlatego, że są głupi, słabi, puści i coś jest z nimi “nie tak”. ALE dlatego, żeby przetrwać dzień i dać sobie odrobinę wytchnienia (swojej obolałej psychice). Nie znają lepszego sposobu. Nie wiedzą. Nie mają siły i nadziei. 

Uzależnienia i rozpraszacze mają na celu odwrócenie uwagi od bólu, pustki, dyskomfortu, problemów. Zminimalizowanie ich. Odwrócenie od nich uwagi. Unikanie ich. Oddzielenie się od nich.

Słyszałaś kiedyś od rodziców lub nauczycieli “nie, bo nie, bo ja tak mówię”, ale nie miało to dla Ciebie żadnego sensu i znaczenia, wywoływało zamieszanie i opór? Podobnie jest teraz, gdy większość używa nałogowo mediów społecznościowych i mówi, że to złe i nie wolno tego robić. Ale dlaczego? Przecież takie czy inne rozpraszacze wydają się w porządku, gdy je robimy. 

*Jest również wiele osób, które mają własną markę, swoją firmę tylko w internecie, na tym się opierają i z tego żyją, a głoszą, że siedzenie w internecie jest “negatywne”, itd. Oni mogą, ty nie…  Straszna hipokryzja. Dla jasności, internet i media są wykorzystywane najczęściej w negatywnym celu – do manipulacji, mają wiele pułapek. W książce / ebook “Przygoda jaką jest życie” jest zawarte narzędzie Detektor Bzdur, który pomaga namierzać takie dziwne rzeczy i zachować swoje własne zdanie oraz rozsądek.

Media to tylko jeden z najpopularniejszych przykładów, ale rozpraszamy się na przeróżne sposoby. Unikamy własnych myśli, emocji, ciała. Jak jedziemy gdzieś, to słuchamy podcastu. Czekamy w restauracji na jedzenie zaglądając w telefon. Zagłuszamy smutek medytacją lub jakimś sportem lub czekoladą. Itp. To samo w sobie NIE jest złe, ale jeśli ma na celu oderwanie się od własnych myśli, emocji i potrzeb ciała – to jest formą ucieczki od problemów, od poczucia dyskomfortu i bólu. 

Problem z tym polega na tym, że jedyna droga wyjścia z bólu / dyskomfortu / problemów jest PRZEZ nie. Niestety, uciekanie od nich, nie rozwiązuje ich.

Gdy uciekamy przez emocjami, uczuciami – to tracimy ważną, super cenną informację.

Pytanie brzmi, czego unikam i czego szukam poprzez swoje uzależnienie / rozpraszanie ? 

Bez odpowiedzi na to pytanie i zrozumienia, nie można sobie lub komuś powiedzieć “nie” i spodziewać się rozwiązania problemu. To tak NIGDY nie działa. Bez zrozumienia, emocje nie znikają, a myśli nie przestają być natarczywe.

Osoba, która jest uzależniona NIE chce patologii! Chce ulgi. 

Jednak ta ulga jest bardzo krótka i przynosi ze sobą jeszcze więcej problemów…

Podczas, gdy można odnieść się od razu do problemu. Zapytać wlanych emocji o co chodzi, zapytać siebie czego nie chcesz, a co chcesz. Poprowadzić ze sobą dialog. 

W konsekwencji, dowiedzieć się czegoś o sobie i świecie. Rozwijać się…

Czasem trudno jest zrobić to samemu lub bez odpowiedniej wiedzy i inspiracji… Kolorowy bogaty soczysty rozwój osobisty w książce / ebook “Przygoda jaką jest życie”.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s