Jak wygląda współpraca z narcyzem lub osobą o zachowaniach narcystycznych? Liczne przykłady

Jak wygląda współpraca z narcyzem? Przykłady zachowań w spektrum narcystycznym , manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź niżej do artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Jak wygląda współpraca z narcyzem lub osobą o zachowaniach narcystycznych? Przykłady z życia

Wydaje się, że narcyz jest tylko “zły” i robi wiele złego, ale to jest zgubne przekonanie,  które nie pozwala zobaczyć “czerwonych flag” (ostrzeżeń) jakie się pojawiają i zmierzyć się z prawdą. Narcyz czy też osoba na spektrum zachowań narcystycznych, może robić wiele dobrego, może np. stworzyć urządzenie, na jakim czytasz ten artykuł i wiele innych. Może być dobra dla rzeszy ludzi, ale problem polega na tym z narcyzami, że bliższy kontakt jest skazany na porażkę, ponieważ druga osoba zawsze będzie tylko środkiem do celu, poddawana licznym manipulacjom i humorom, przez co nie sposób zbudować szczerej i bezpiecznej bliskości. Nie sposób zachować godność osobistą i kontynuować relację z narcyzem.

Czy narcyz jest nim / nią w 100% (zdiagnozowane NPD – narcystyczne zaburzenie osobowości), czy też zachowuje się w spektrum narcystycznym – nie ma takiego znaczenia i nie ma co sobie tym zaprzątać głowy. Nie powinno się informować narcyza o tym, że podejrzewa się go o narcyzm – to strzelenie sobie w stopę. Są lepsze rozwiązania, ale to inny temat. Najważniejsze jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bezpiecznie czuję się w tej relacji (biznesowej, partnerskiej, przyjacielskiej, romantycznej, rodzinnej)? Jeśli nie to, podjąć odpowiednie środki, np. zabezpieczyć się i wycofać (emocjonalnie i fizycznie).

Oczywiście NIE jest to dobre rozwiązanie zbudować sobie mur i wszystkich podejrzewać o narcyzm – wtedy się mniej widzi, słyszy, czuje, wnioskuje. Korzystniej jest pracować nad sobą, mieć otwartą intencję na naukę i zwyczajnie obserwować, gdy jest okazja. Każdy jest człowiekiem i robi głupoty. Każdy. Każdy ma egoistyczne zachowania. Problem jest, gdy widać wzór, pewien stale powtarzający się schemat zachowań. Nie chodzi o pojedyncze głupoty, błędy, potknięcia, tylko o osobowość, która przejawia się tymi sami zachowaniami, sytuacjami, cyklami (coś się stale powtarza, np. najpierw wg narcyza jesteś wspaniała, następnie twoja wartość jest obniżana, zaczynasz oddalać się lub jesteś odrzucona, potem faza wraca do punktu jeden, itd. – więcej o tym w innych artykułach). 

Zachowania osoby nie-narcystycznej i narcystycznej mogą wyglądać podobnie z boku, ale to, co nimi kieruje jest inne. Narcyzi są świetnymi manipulantami i mają często dobrze wypracowane wizerunki, dlatego trzeba nauczyć się: ich perspektywy, znaki ostrzegawcze, rozróżniać intencje, a także pamiętać o tym, że jest coraz więcej wiedzy o narcyzmie i toksycznych zachowaniach dostępnej dla wszystkich. To znaczy, że potrafimy je lepiej rozpoznawać, ale też manipulanci uczą się jak lepiej manipulować

Narcyzm objawia się na przeróżne sposoby, np. wielkościowy, który łatwo zauważyć, ponieważ ktoś jest, aż tak arogancki, roszczeniowy i gwiazdorski, że nie pozostawia wątpliwości, ale jest też narcyzm ukryty, trudniejszy do rozpoznania. Dlatego tutaj możesz zobaczyć przykłady zachowań, które się powtarzają i odnieść je do swojej sytuacji. Niech służą jako wskazówka, a nie wyrocznia. Nie wystawiamy nikomu diagnozy, jedynie korzystamy z czystej logiki, rozsądku i intuicji. 

Przykłady zachowań w spektrum narcystycznym:

Narcyz jest przekonany, że jest kimś wspaniałym, wyjątkowym, powołanym do wyższych celów. Jego / jej wielkość jest często bardzo przekonująca i wiele osób im wierzy, są ekspertami lub tak się przedstawiają. Narcyz może sprawiać, że w początkowej fazie poznania, że inni czują się wyjątkowo. Niby nic nie ma w tym złego, ale jak się później okazuje, to szybko się kończy i odwraca o 180 stopni. Narcyz idealizuje osoby, nie widzi w nich prawdy, a potem projektuje wszystkie swoje nieuznane wady i negatywne zachowania na innych.

Narcyz przedstawia się często jak ofiarę (nawet głęboko w to wierzy) i to, że inni go zdradzają lub odrzucają. Nie bierze pod uwagę, że odpycha swoim zachowaniem oraz tego, że ludzie wcale go / jej nie zdradzają, a zwyczajnie zachowują swoją suwerenność i godność, np. mają inne zdanie.

Podejrzliwość, zapobiegawcze mechanizmy ochronne, super zabezpieczanie się – to częste zachowania narcyza, ale na to trzeba uważać, ponieważ wiele rzeczywiście skrzywdzonych osób po przejściach, również buduje wysoki mur obronny wokół siebie.

Narcyz może myśleć, że jest bardzo empatyczny i potrafi dobrze czytać ludzi. Ale to związane jest z podejrzliwością, a nie empatią. Narcyzi są wyczuleni na zachowania ludzkie, które wymykają się im spod kontroli. Chcą od wszystkich “paliwa”, czyli reakcji emocjonalnych (dobrych i złych), zainteresowania, itd. Potrafią doskonale rozróżnić ton głosu, jakim się do nich mówi i zaobserwować zachowania wskazujące na “coś podejrzanego”. Empatia to zupełnie coś innego, a narcyzi jej nie mają lub bardzo mało. Mogą przedstawiać się jako osoby ratujące środowisko i zwierzęta, by czerpać poklask i inne profity (np. wsparcie, pieniądze) i budować swój pozytywny wizerunek. Łatwo jest kochać środowisko, drzewa, zwierzęta, a dużo trudniej jest kochać i szanować ludzi bliskich, czy to w domu, czy w pracy, tych, z którymi spędza się więcej czasu. 

Narcyz lubi wiedzieć co o nim myślą inni, lubi znać opinie, ale nie dlatego, że chce być lepszą osobą, ale by wiedzieć, jak lepiej kierować swoim wizerunkiem.

Narcyz ma masę wymagań PO wykonaniu projektu / zadania, nie PRZED. Nie przejmuje się tym, że marnuje cudzy czas i energię.

To, co mówi narcyz może być piękne. Piękne słowa, piękne opowieści. Ale w życiu codziennym, mało z tego (lub nic) jest wdrażane. Słowa są łatwym narzędziem dla narcyza, nie wymagają za wiele wysiłku, dlatego lubi z nich korzystać – mała inwestycja i duże korzyści. Czyny, konsekwencja, spójność – to już ciężka praca, nie opłaca się narcyzowi. Np. mówi, że jest nienachalny, a wysyła 40 maili pod rząd z mało ważną rzeczą. Radzi innym, by mniej korzystali z telefonu i internetu po pracy, a sam siedzi na telefonie jak na szpilkach i sprawdza każdą wiadomość – lub na odwrót. Podsumowując, jedno mówi, drugie robi.

Czuje się dobrze tylko w roli wyżej nad innymi, nauczyciela w każdej kwestii. Może wysłuchać innych, przedstawiać się jako „otwarty”, ale tylko po to, by uzyskać jakąś korzyść dla siebie. Nie ma rozwoju w takim układzie, zawsze pozostaje się tylko umniejszonym, z taką samą etykietką.

Jako, że narcyz uważa, że ma wyższe cele niż inni, to wszystko co robi i nie robi jest usprawiedliwione, jest środkiem do ważnego celu, może więc źle traktować innych. 

Narcyz może mówić “jestem świętym gralem i jestem skromna” lub coś w tym rodzaju. To akurat jest wyjątkowo dobitne i niepozostawiające wątpliwości, ale można usłyszeć tego różne wariacje, np. “jestem tylko człowiekiem i mam wady, moją wadą jest perfekcjonizm”. Narcyz jest ekspertem w wielu dziedzinach i człowiekiem nieskalanym 😉

Dla narcyza jest ważne, by przedstawiać się jako osoba majętna i hojna, ale jest bardzo skąpy, np. mówi z nutą pogardy, że inni płacą grosze, choć sam płaci grosze. Jest skąpy pod każdym względem, nie tylko pieniędzy, ale również czasu, uwagi dla innych, wsparcia, dobrego humoru, zrozumienia. Chyba, że coś chce, to wtedy je daje, ale po czasie można zauważyć, że to jest puste.

Narcyz lubi z siebie robić ofiarę i opowiadać przed większą publiką jak zawsze jest krzywdzony, jak inni zdradzają, jak źle się zachowują, by zebrać współczucie od innych, wsparcie oraz inne reakcje.

Generalnie jest uzależniony od ludzi, którzy dostarczają mu “paliwa”, czyli właśnie reakcji emocjonalnych, a także inne profity oraz cechy innych osób, które są atrakcyjne w pewnie sposób i narcyz je kopiuje. W tym celu musi kontrolować innych i sytuacje – to jest nieodłączne.

Narcyz ma wielkie wymagania (oczywiście wobec innych, jego / jej dotyczą inne zasady), zawsze mu / jej mało i chce więcej, pędzi do nowych celów. Dzięki temu można wiele osiągnąć, ale tu akurat wiąże się to z wiecznym niezadowoleniem, studnią bez dna.

Narcyz kopiuje, pochłania cechy innych, które w są atrakcyjne i wypiera się tego choćby nie wiem co, za wszelką cenę. Stale skanuje otoczenie i internet w poszukiwaniu tego, co mu się podoba, też chce to mieć. Np. podoba mu się jakaś strona internetowa, już chce ją mieć – taką samą, ale lepszą. 

Przeszukuje konkurencję, by sprawdzić co od nich zgapić. Ale powie na głos, że to konkurencja zgapia.

Może nawet zacząć śledzić wszystkie konta jakie ty śledzisz na mediach społecznościowych – nie ma granic, ani dobrego smaku.

Możesz usłyszeć swoje własne słowa w ustach narcyza, zobaczyć swój własny styl – nagle będący stylem narcyza oraz swoją własną pracę – jako pracę narcyza. To jest bardzo frustrujące w pracy. Często narcyz krytykuje twoją pracę, a następnie dyskredytuje i podpisuje się swoim imieniem. Może dokonać bardzo małej, nieważnej zmiany i powiedzieć, że wprowadził poprawki, narobił się wiele, miał problemy przez ciebie, ponieważ tyle trzeba było naprawiać i teraz – to jest jego / jej praca. Takie manipulacje i histerie to częsty problem dla osób, które ciężko pracują i wyróżniają się w pracy. 

Narcyz wiele opowiada o swojej nieskazitelnej etyce w pracy, ale w tym samym momencie, może kogoś w zespole potraktować jak wyżej i powiedzieć publicznie, że pierwszy projekt był beznadziejny i musiał się bardzo napracować, aby naprawić go i teraz jest już wszystko super. Osoba stojąca z boku, widząca jak wygląda sytuacja od początku, może być w wielkim szoku i czuć się wyjątkowo niesprawiedliwe protraktowana. Wielkie słowa, zero klasy.

Co więcej w tej kwestii, narcyz po skopiowaniu cudzej pracy podpisuje się swoim nazwiskiem – najlepiej kilka razy, wszędzie gdzie się da. Kilka podpisów na każdym małym skrawku tektury i najlepiej zdjęcie. To akurat jest w miarę oczywisty przykład i typowy, każdy kojarzy z tym narcyza “ja, ja, ja i ja” 🙂

Narcyz w pracy uważa, że jego zespół to jego zasługi. Wszystko co zrobi osoba w zespole – jest dzięki narcyzowi i tylko narcyzowi należy się zbieranie benefitów. Dodatkowo, taka osoba powinna być bardzo wdzięczna narcyzowi. Oczywiście, jak to z manipulantem bywa, sypnie ochłap, że dziękuje zespołowi, ale to jest puste, bez pokrycia.

Narcyz proponuje niekorzystne zadanie i by je pięknie przedstawić dodaje np. “mój kolega jak to robił, to szybko dorobił się ferrari, co chwilę zmieniał samochody”. Oczywiście, że zdarzają się wyjątki, że ktoś pucował buty i stał się milionerem, zdarza się wiele osób wykorzystujących dobre okazje, ale to, co mówi narcyz jest oderwane od rzeczywistości i służy tylko manipulacji. 

Gdy narcyz jest liderem / managerem, czuje się świetnie, może spełniać się, zarządzać innymi, wytyczać im zadania, egzekwować, kontrolować. Manipuluje innymi na sposoby miłe i agresywne, by robiły co chce. Każdy człowiek w pewien sposób manipuluje i ma odpowiedzialność w życiu i pracy, więc musi nimi kierować, ale narcyz i kontrola są nieodłączne, to inny poziom. Jeśli zbiera benefity od innych, podpisuje się własnym nazwiskiem pod ich dobrą pracą – czuje władzę i spełnienie (nie szczęście, ale coś w tym rodzaju). Jednak jest też pewien konflikt z tym związany, gdy ktoś w zespole jest dobry, to czuje zagrożenie, strach i kompleksy – musi zrobić coś, by ta osoba siedziała na “swoim” miejscu, np. krytykuje, rzuca zatrute słowa tu i tam. Tak więc, gdy ktoś z zespołu wykona dobry projekt, czuje to jako potencjalny profit, który trzeba zabrać tylko dla siebie i usadzić wykonawcę. Jego / jej krytyka jest zawsze “konstruktywna” – kolejna manipulacja.

Gdy wycofasz się, zdarza się zwłaszcza w pracy, że narcyz chce rozmawiać, wyjaśnić to sobie i dogadać się. To ważne dla narcyza, ponieważ tylko dzięki temu, może zastosować swoje manipulacje, powiedzieć ci, że się mylisz, że to nie jest tak, że to wina kogoś innego, itd. Jeśli się wycofasz i nie chcesz rozmawiać – to jesteś poza zasięgiem manipulacji. Narcyz kocha uwagę i reakcje emocjonalne, te dobre, ale też te złe, które dają mu napęd do działania. Nie znosi, gdy ktoś się wycofa. Niedostępna osoba może wytrącić z równowagi “normalną”, ale dla narcyza to koszmar. Dlatego może mówić, że jest otwarty na rozmowę, dogadanie się i inne piękne rzeczy, ale tak naprawdę chce, aby druga osoba pokazała mu asy w rękawie, które chce wykorzystać przeciwko niej / niemu i zmanipulować, by było tak, jak chce narcyz.

Narcyz lubi komunikować się “jednostronnie”, prowadzić długie monologi, np. nagrywać się i wysyłać wiadomość do odsłuchania. Druga strona niespecjalnie go / ją interesuje, chyba, że chce czegoś, np. dowiedzieć się, pozbierać informacje. Dopiero, gdy jest coś nie tak, obchodzi go wymiana zdań.

Gdy jest “zbyt” spokojnie w pracy, narcyz musi spowodować jakieś zamieszanie, może np. wysłać ci 20 wiadomości na minutę, w sprawie, która w ogóle Cię nie dotyczy. Chce uwagi

Jako, że ogólnie osoby narcystyczne nie rozpoznają cudzych granic i przekraczają je często bezwiednie, to również w pracy zasypują innych zaskakującymi obowiązkami, stale też coś dodatkowego wymyślą i dopiero po czasie widzisz, że poświęcasz wiele godzin na coś, za co nie dostajesz żadnego wynagrodzenia. Można się spodziewać jedynie ponaglenia i niezadowolenia. 

W wielu sytuacjach, gdy patrzysz z boku na narcyza, możesz czuć wstyd. Wstyd za jego / jej zachowanie. Pomyśleć, że gdybyś się tak zachowała lub powiedziała – paliłabyś się ze wstydu. Tobie jest często głupio, za to, co robi i mówi narcyz.

Zdarza się, że mówi czyjeś słowa (cytaty) – jako swoje. To mogą być słowa Oscara Wild’a i Jezusa.

Narcyz w pracy i życiu, uważa, że jest ciągle, bezustannie atakowany, ponieważ jest tak potężny i wspaniały, że świat kręci się wokół niego / niej i wszyscy chcą go zniszczyć z zazdrości – to jest projekcja własnego nieuznanego zachowania. Wiadomo, że żyjemy na świecie, gdzie mnóstwo osób jest szkodliwych i rzeczywiście to się stale zdarza, ale narcyz uważa, że tylko on / ona jest cierpiętnikiem i jest jak Jezus

Narcyz ma raczej krótką pamięć, fragmentarną. Oczywiście wiele osób może nie pamiętać wszystkiego lub coś pomieszać, to zwykła ludzka rzecz, ale chodzi w tym przypadku o pewną specyfikę trudną do sprecyzowania. Dla narcyza może nie mieć znaczenia co ktoś powiedział, bo wszyscy są tacy sami dla niego / niej, zapamiętuje tylko to, co dobre na jego / jej temat, a osoba nie ma znaczenia. Może więc się zdarzyć, że powiedziałaś raz, że lubisz jak narcyz zrobił dany projekt, a potem usłyszysz od niego / niej, że ktoś inny to powiedział, że wszyscy to uwielbiają, to jest najlepsze. Trudno to zaobserwować i załapać o co chodzi, ale jeśli coś ci w tym nie gra i nie potrafisz ubrać w słowa, być może jest to z tym związane. Potrafi wymazywać pewne wydarzenia, nie przykłada wagi do innych, co sprawia problemy w relacjach – to oczywiście odbywa się instynktownie, nieświadomie. Także często we współpracy – twoje “zasługi” są często wymazane, nieważne. Nawet jeśli jesteś osobą, która nie potrzebuje pochwał, uznania, to i tak długo nie da się w ten sposób pracować, ponieważ każdy potrzebuje być zauważony i szanowany za solidnie wykonaną pracę, choćby w minimalnym stopniu. 

Być może jesteś osobą, która rozmawia z innymi, ceni sobie dobre i głębokie relacje (ponad zwykłe biznesowe) i dzieli się przeżyciami, możesz spontanicznie powiedzieć, że wydarzyło ci się coś dobrego, opowiedzieć jakąś historię, a tu nagle słyszysz od narcyza “widzisz, to ci się tak dobrze udało tylko dzięki mnie. To przez to, że ja o tym myślałam i wysłałam dobre energie, to poprzez nasze połączenie”.

Na współpracy i znajomości z narcyzem nigdy się nie zyskuje, jedynie traci – duże pieniądze, czas, zdrowie psychiczne, a niektórzy nawet fizyczne, wiarę w dobro, zaufanie do siebie i innych oraz wiele innych. 

To jest bardzo przykre, a nawet bolesne, jeśli darzyło się szacunkiem i sympatią osobę, która okazała się przy bliższej współpracy zupełnie inna, niż wizerunek publiczny, oficjalny. Nawet długo ciężko uwierzyć w to, co się widzi, można tłumaczyć to na wiele sposobów, ale prawda aż kłuje w oczy i nie sposób ją dłużej omijać. Także jeśli rzeczywiście liczyło się na poszerzenie wiedzy dzięki takiej osobie i na konkretne, rzeczowe uwagi, a słyszy się obwinianie, dramaty i krytykę płynącą z poczucia zagrożenia. Może to być frustrujące próbować, by relacja działała. 

Aby lepiej zrozumieć narcyzm i spektrum narcystycznych zachowań – przejdź do innych artykułów, aby zrozumieć temat i trzymać narcyzów z daleka. Mimo, że mogą być świetni w pracy, robić wiele dobrego, to w relacjach bliskich traktują bardzo źle drugiego człowieka. Jeśli nauczysz się pewnie rozróżniać zachowania, które nie są w porządku wobec ciebie i innych, możesz też je od razu adresować, wyznaczać granicę i tym samym, przestać umożliwiać im takie zachowania. Narcyz potrzebuje ludzi, jeśli nie będzie ich miał wokół, to może narcyzm zacznie ewoluować i kiedyś to zaburzenie będzie ograniczone na Ziemi.

Najgorzej, gdy narcyz ma poufne, prywatne informacje na temat osób, ponieważ wykorzystuje je przeciwko nim, ŁAMIE ETYKĘ PRACY, ujawnia, plotkuje. W chwili złości, która nieuchronnie nastanie, zachowa się jak dziecko w histerii, nie jest w stanie zauważyć konsekwencji swojego zachowania, odczuć uczuć drugiej osoby.

Nie jest w stanie brać odpowiedzialności za siebie i swoje zachowanie generalnie, zawsze szuka potwierdzenia u innych, aprobaty i innych reakcji emocjonalnych – dla nich żyje. Z tych powodów obwinia innych, kłamie i zrobi wszystko dla utrzymania WIZERUNKU, idzie po trupach do celu, wznieca chaos i dramat, ponieważ wszystko jest lepsze dla narcyza, niż cisza. Stale manipuluje, każde słowo ma na celu wywołanie czegoś, musi kontrolować innych i dominować. Ma być tak jak chce narcyz i jeśli ktoś ma swoją opinię, to staje się podejrzany lub od razu zostaje wrogiem numer jeden. Ludzie są często zdziwieni, jak to się nagle stało, że cała ich dobra praca, wszystkie starania, włożony czas i pieniądze, zasługi są zapomniane i są wplątani w bardzo dziwną, nielogiczną narrację. Dlatego lepiej sobie oszczędzić strat, nerwów, plotek, nieprzyjemności…

Tego Ci życzę, abyś szybko nauczyła się ROZRÓŻNIAĆ zachowania narcystyczne, omijała je szerokim łukiem, zachowała swój spokój i dobre imię 🙂


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s