Sałatka słowna narcyza, czyli paplanina, chaos i odwracanie kota ogonem / narcyzm

sałatka słowna, paplanina, dyskusja, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź od razu do artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

SAŁATKA SŁOWNA

trik manipulantów, narcyzów, osób toksycznych

Co to jest? Może już to znasz z doświadczenia?

Myślę, że można to nazwać po polsku “odkręcanie kota ogonem”.

Gdy pojawia się problem, chcesz go wyjaśnić i znaleźć rozwiązanie dobre dla Ciebie i drugiej osoby. Spodziewasz się ciągu przyczynowo-skutkowego, logiki, faktów, postawienia sprawy jasno…

Ale za to słyszysz / czytasz wielki chaos słów, który jest jak sałatka – dużo w niej różnych rzeczy, bardzo pomieszanych.

Poruszasz fakt A – słyszysz coś od rzeczy. Przechodzisz do punktu B – słyszysz, że ktoś jest czemuś winny. Mówisz o C – słyszysz, że wszystko robisz źle. Następuje nagła zmiana tematu (albo liczne zmiany). Możesz nagle również usłyszeć płacz i histerię lub agresję słowną. Zastanawiasz się, jak masz poruszyć fakt, by nie był zaprzeczony lub, by ta osoba się do niego ODNIOSŁA. Słyszysz mnóstwo rzeczy powiedziane na około, nic ze sobą nie jest powiązane.

Wielka “paplaniana”.

Brzmi co najmniej dziwnie. To zna tylko osoba, która tego doświadczyła 🙂 

Głupiejesz, bo masz zgłupieć. Masz stracić wątek i wiarę w to, co mówisz, myślisz, czujesz, widzisz, wiesz.

Celem osób toksycznych NIE jest rozwiązanie problemu, ani Twoje dobro, ani udzielenie odpowiedzi. Ich celem jest: ich racja, twoja wina, zwalenie winy na kogoś, zrobienie z siebie ofiary i bohatera w jednym oraz jego/ jej wygrana i twoja przegrana, a także poczucie zamieszania się w tym wszystkim.

To może być frustrujące dla logicznego umysłu i otwartego serca!

Jednak prawda jest taka, że nie można z tym nic zrobić. Jeśli ktoś jest zamknięty, to nie pozostaje nic innego, niż uszanować jego / jej wolę i iść w inną stronę. 

Być może wg. takiej osoby, rzeczywiście jesteś “przegrana”, ale kogo to obchodzi. 

Życie toczy się dalej, jest wiele zachodów słońca do obejrzenia, wiele rzeczy do nauczenia, wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia 🙂


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s