Listopad miesiąc skorpiona, pracy nad cieniem, trudnej roboty dla ego, które chce tylko lśnić jak anioł…

Listopad, miesiąc skorpiona, praca z cieniem, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Przyszedł listopad, być może najbardziej nielubiany miesiąc, zimny, deszczowy, ciemny. Kolorowe liście już opadły i robi się szaro (na półkuli północnej). Chce się spędzać czas w ciepłych skarpetach i kocu, z książką i herbatą w ręku. Ewentualnie wychodzić na zewnątrz w śpiworze. 

Ale ta ciemność może być najlepszym sprzymierzeńcem, który zaprowadzi do najodleglejszych zakątków i poziomów niedostępnych nigdy wcześniej…

W astrologii to miesiąc skorpiona, sezon intensywnej głębi, emocji, prawdy, pasji, śmierci (często w znaczeniu metaforycznym). 

Korzystny do pracy z cieniem, czyli tym, czego nie uznajemy i nie widzimy w sobie (dobrym i złym), tłumionymi emocjami i uczuciami, a także tym, co nam się NIE podoba i nie uznajemy tego w sobie.

To trudna i brudna robota!

Najpierw trzeba poznać odpowiednią wiedzę z szeroko rozumianego ‘rozwoju osobistego’ (to tylko nazwa ułatwiająca zrozumienie), aby zorientować się, co jest nie tak, dotrzeć do korzeni problemu, dowiedzieć się co z tym zrobić oraz jakie są możliwości. Jeśli nie wiemy, co jest nie tak, to zwyczajnie nie możemy tego naprawić.

Tylko, że ego tego NIE ZNOSI. Chce być tak anielskie i tak oślepiająco błyszczące, żeby nie było widać żadnych wad 😉 Straszna hipokryzja. 

Dlatego potrzebna nam energia skorpiona, która dostarcza suchą i logiczną prawdę w sposób jak użądlenie skorpiona. Gdyby było miło, to byśmy nie zwracali na to uwagi, a tak nie ma wyboru 😉

Carl Jung poświęcił ogrom pracy nad “cieniem”, ukrytą częścią ludzkiej psychiki.

Ja zaczęłam swoją pracę od przyznania się przed sobą, że jednym z moich ulubionych słów, to angielskie cenzurowane słowo na f., uwielbiam czarny humor, czarną kawę i patrzeć, gdy karma do kogoś wraca. Wcale nie zamierzam tego zmieniać, tylko zintegrować 😉

To dopiero początek…


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s