Zwierzę Mocy Lwica – królowa, siła kobiecości, obrona (ciebie, innych, twojego “dziecka wewnętrznego”) – znaczenie i symbolika

Zwierzę Mocy Lwica, znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź niżej do czytania o lwicy

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…
Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zwierzę Mocy Lwica

Poznaj sekrety miłości, matki (nawet jeśli nie jesteś matką) i siły kobiecości…

Lwica Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Gdy lwica przechodzi obok, wywołuje ogromne wrażenie. Mimo, że jesteś w bezpiecznej sytuacji, np. w samochodzie na safari, to może przejść Cię dreszcz! Jej energia jest nieprawdopodobnie silna, idzie spokojnie, może nawet na Ciebie nie spojrzeć lub tylko tylko na sekundę, porusza się w swoim tempie, spojrzenie ma również spokojne lecz władcze, widać jej mięśnie. Jej ciało jest masą wielkich, wyrzeźbionych mięśni. Może położyć się obok samochodu, gdy ma ochotę i nic sobie nie robi z osób robiących jej zdjęcia. Ale, gdy ktoś przekroczy jej granicę, w sekundę skoczy mu do gardła. 

To energia królowej i wojowniczki.

Spokojnej, władczej, pewnej siebie, cichej, mądrej, świadomej.

Potrafi również ryknąć, uderzyć pięścią w stół (jak to się mówi w bardziej ludzkim języku) i bez mrugnięcia okiem zawalczyć na śmierć i życie.

Dla swoich bliskich i rodziny jest ciepła, wspaniała, cierpliwa, opiekuńcza.

Dla obcych, zimna, agresywna, zaciekła, wyrachowana, ale oczywiście w zwierzęcym świecie opartym na przetrwaniu – to normalne. W ludzkim świecie, to NIE jest normalne.

Lwica to symbol kobiecej siły, która może być zmienna: spokojna, a sekundę później jak dynamit. 

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari Serengeti lwice
Lwice w Serengeti, Tanzania

To również symbol zjednoczenia kobiet, użycia ich naturalnej zdolności tworzenia więzi, pracy zespołowej, wsparcia fizycznej i emocjonalnego. Lwice polują razem i są świetnie zintegrowane, rozumieją się bez słów, działają dla wspólnego dobra. Świat byłby dużo lepszym miejscem, gdybyśmy my kobiety działały wspólnie, przy wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Ale by to robić, trzeba uleczyć traumy i doświadczenia z przeszłości oraz fałszywe przekona – wtedy nie przenosi się ich na innych, nie podejrzewa o złe, nie widzi się w innych tego, czego w nich nie ma, a obraz staje się czysty.

Lwica to od dawnych czasów energia bogini, wcielenie kreatywności, wyobraźni, wizji, inspiracji, oryginalności, matki, zaradności i pomysłowości, szerokich zdolności, wielu talentów, wszechstronności.

W starożytnym Egipcie boginią przedstawianą z głową kota była Bastet, a lwa Sekhmet. Niektóre źródła mówią, że to dwa oblicza tej samej bogini. Bastet jest potężną siłą kobiecości, miłości, ochrony, uzdrowienia, płodności, domowego ogniska, ale gdy ktoś z nią zadrze, to będzie miał do czynienia z Sekhmet, boginią wojny, bezlitosną, destrukcyjną.

Przesłanie, jakie czuję za najważniejsze i jakie najbardziej kojarzy mi się z lwicą to:

Bądź matką lwicą dla swojego wewnętrznego dziecka!

Jeśli jesteś mężczyznom z przeważającą energią męską, to postaraj się zaakceptować w sobie swoją żeńską część, która jest Ci bardzo potrzeba. 

Dzięki niej masz wyższą inteligencję emocjonalną, jesteś elastyczniejszy pozostając silnym, potrafisz dogadać się z innymi i znaleźć rozwiązania problemów w sposób niestandardowy. Zaakceptuj również, że masz w sobie część, która odpowiada za uczucia i emocje, które mogą być Twoim sprzymierzeńcem. Ta wrażliwsza część Ciebie wymaga opieki, stanięcia w swojej obronie jak lwica. Nie atakuj jej, nie ignoruj i nie odrzucaj, wręcz przeciwnie, zaakceptuj jak matka lwica ze zrozumieniem i bezwarunkową miłością.

To samo tyczy się Ciebie jeśli jesteś kobietą, ale w większości funkcjonujesz i używasz swoich męskich cech. Nie odrzucaj swojej kobiecości, to Twoja siła!

Jeśli ciekawi Cię więcej na ten temat, zajrzyj do ebooki / książki “Przygoda jaką jest życie”.

Często słyszysz, że masz kochać innych i zastanawiasz się, ponieważ są często nie do zniesienia? Bliscy działają Ci na nerwy, koledzy z pracy zachowują się jak i*****, a co dopiero inni ludzie na poziomie niższym niż zwierzęta… Religie mówią, by jednak ich dalej kochać, inni, że nie wolno, trzeba się ochraniać na wymyślne sposoby – wielki chaos. Słyszysz, że masz otworzyć czakrę serca, ale też chronić? Kiedyś kochałaś / kochałeś i się sparzyłaś i czujesz, że już nikomu nie zaufasz? 

Kochaj siebie – swoje serce bezwarunkowo, ALE swojemu ego stawiaj granice… Kochaj innych – ich boską część bezwarunkowo, ALE ich ego stawiaj granice! W tym tkwi wielki sekret miłości…

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari Serengeti lwica poluje
To zdjęcie udało mi się zrobić, gdy lwice akurat szły na polowanie. Aż ciarki mnie przeszły! To jest tak silna energia w powietrzu, że aż nie sposób opisać słowami..

Stań w swojej obronie

Przed samą sobą i innymi! Gdy ktoś czepia się, komentuje, wydaje opinię na Twój temat, być może ma to więcej związku z tą osobą, niż Tobą. Jeśli ktoś chce dla Ciebie dobrze, to rzeczywiście czujesz to. Często też sami dręczymy siebie w myślach, obwiniamy, oceniamy, czujemy gorsi… Wtedy, stań jak matka lwica w swojej obronie. Powiedz, “NIE! Negatywne słowa nikomu jeszcze nie pomogły, są inne lepsze wyjścia”. 

Ochroń wrażliwą część siebie

Czy jesteś dla siebie opiekuńcza? Jesz, gdy zaczynasz być głodna? Odpoczywasz, gdy robisz się zmęczona? Wstajesz wcześnie rano, gdy chcesz coś zrobić? Wyobraź sobie, że Twoje wewnętrzne dziecko jest jak lwiątko 🙂 Czego mu potrzeba? Co dajesz swoim dzieciom?

Bądź matką lwicą w obronie swojego wewnętrznego dziecka.

Nie pozwalaj, by toksyczne osoby oceniały kim jesteś, Ty oceniaj kim jesteś.

Kiedyś opiekunowie / rodzice / starsi mówili Ci kim jesteś i kim oni są. Jesteśmy uwarunkowani, by wiedzieć to od innych. Ale to NIE jest prawdziwy obraz, tylko cudza opinia, która może być bardzo daleka od faktów i bazowanie na niej to nieprzewidywalna ruletka.

Zadbaj o siebie i bliskich oraz wasze więzi

Nie chodzi tutaj o nie-wiadomo-co, tylko o bycie OBECNĄ z innymi, którzy chcą z Tobą spędzić czas. Często jesteśmy z kimś, ale myślami gdzie indziej – tak się NIE tworzy więzi. Być może wystarczy, że WYSŁUCHASZ kogoś i to już będzie wsparciem. Może GRA wspólna z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi, wspólna KOLACJA, WYJŚCIE na spacer, popływanie w jeziorze… To może być również wyjście z koleżankami z pracy lub spotkanie na “video call”. Możliwości jest wiele, już pewnie wiesz o co chodzi 🙂

Zadaj sobie pytanie, czy ktoś z bliskich potrzebuje Twojej ochrony i pomocy, wstawiennictwa?

Hasła:

Siła kobiecości – matka dla swoich potrzeb i wewnętrznego dziecka – ochrona – współpraca z bliskimi – elastyczność – opiekuńczość – energia bogini – więzi z bliskimi – królowa i wojowniczka – siła fizyczna i psychiczna – wsparcie dla siebie i innych – ogień – pasja – dzikość – siła serca

Ostrzeżenie przed byciem zbyt intensywną i inwazyjną osobą! Pilnuj swoich granic i nie wchodź na cudze. 

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari Serengeti lwica

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s