Planety i ciała niebieskie, symbolika, znaczenie i energia / Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton / astrologia

astrologia, planety, znaczenie, symbol, energia, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Niedawno byłam na Białej Pustyni w Egipcie, gdzie niebo nocą dosłownie zatkało mnie. Byłam na wielu pustkowiach, różnych pustyniach, ale ten widok mnie zszokował pięknem i niezwykłością. Gwiazdy i planety wydawały się blisko jak na wyciągnięcie ręki. To była noc spadających komet, nawet jedną udało mi się uchwycić na zdjęciu. Spałam pod gołym niebem, setki kilometrów od dużych miast, lis pustynny kręcił się wokół materaca, dookoła wystawały białe formacje wapienne – pozostałości sprzed milionów lat, gdy było tu morze, a w pobliżu góra kryształowa. 

Po powrocie, wzięłam do ręki stare, zakurzone notatki z astrologii, tej tajemniczej wiedzy, która towarzyszy ludzkości od pierwszej cywilizacji. Dodatkowo, natchnięta architekturą starożytnego Egiptu, która jest zintegrowana z mapą kosmosu oraz wiedzą, nauką i mitologią tak związaną z galaktyką, poczułam, że to dobry moment, by napisać o planetach i ciałach niebieskich, co znaczą i jaka jest ich energia. 

Taką wiedzę można wykorzystać na różne sposoby, np. wprowadzić więcej jakiejś energii w swoje życie, by było pełniejsze, pewnych unikać, interpretować energię dnia/ miesiąca / roku, a także horoskop natalny, czyli urodzeniowy. Jest fascynujący! Taki horoskop to (w naszej kulturze) koło podzielone na domy i w nich planety. Pokazuje jak człowiek jest złożony i kompleksowy, przedstawia naturalne łatwości i trudności, talenty i wady, potencjał i znaki ostrzegawcze, itd. Dosłownie widzisz, że JESTEŚ jest kompleksową KONSTELACJĄ GWIAZD. Ale o tym kiedy indziej.

Na samym dole jest spis wszystkich ciał niebieskich i ich podstawowe hasła, aby ułatwić zapamiętanie 🙂

Symbolika, energia i znaczenie planet oraz innych ciał niebieskich:

słońce, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

SŁOŃCE

Słońce reprezentuje Jaźń, sposób bycia w świecie. Może ją reprezentować na różnych poziomach zarówno ego, jak i wyższą Jaźń lub cel duszy. Słońce jest najważniejszą „planetą” na wykresie i symbolizuje wolę i poczucie witalności. To świadome działania i ambicje, świadoma osobowość, cele życiowe. Przedstawia silne cechy charakteru. Tak samo jak w układzie słonecznym jest w centrum, tak samo w człowieku jest centrum świadomości. 

Słońce jest niezbędne do życia na Ziemi, ociepla nas, dodaje optymizmu, wiary, z nadzieja patrzeć na przyszłość. Jednak, gdy jest go za wiele – spala i niszczy życie. Jak wszystko w naturze, musi być granica i wyśrodkowanie. Żadne ekstremum nie jest korzystne. 

Słońce to męska energia, akcji, wyjścia na zewnątrz, realizacji planów, pewności siebie, przewodzenia, bycia liderem. Gdy energia ta jest niezrównoważoną, idzie w stronę przesady, przeceniania możliwości, patriarchatu, egoizmu, oślepienia, indywidualizmu bez połączenia z innymi ludźmi i naturą, co powoduje szkody. 

Wnosi życie i energię we wszystko, czego dotknie, żywo jak promień słońca. Bardzo silne źródło. To cele życiowe. 

Misja: dać życie.

Rządzi Lwem.

księżyc, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

KSIĘŻYC

Reprezentuje podświadomość, emocje i uczucia, wrażliwość, to energia żeńska. To nieświadoma osobowość i reakcje. Księżyc mówi o tym, jak osoba radzi sobie z emocjami, a także pokazuje w swoim blasku strach, niepokój, brak poczucia bezpieczeństwa, nieufność, depresje. To również natura “matki”, która potrafi się troszczyć o swoje dziecko i tzw. wewnętrzne dziecko. Związany z cyklem kobiecym, płodnością, porodem. To potrzeba komfortu. Zbyt wiele energii księżycowej to pasywność, niezdecydowanie, paraliżujący strach, zagubienie. 

Generalnie, księżyc jest związany z najgłębszą częścią nas samych, której nie da się łatwo opisać słowami. Reprezentuje naszą duchową naturę i podświadomy umysł — niewidzialne rzeczy wewnątrz, które dyktują nasze działania. Rządzi emocjami i nastrojami rządzącymi umysłem.

Daje sens życiu poprzez umiejętność refleksji nad sobą.

Misja: eksplorować świat wewnętrzny.

Rządzi Rakiem.

merry, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

MERKURY

Komunikacja, porozumiewanie się i poznawanie świata, myślenie, umysł, wzory myślowe, racjonalność i rozumowanie, zdolności adaptacyjne i zmienność.

W mitologii Greckiej Merkury to posłaniec bogów, a w astrologii to posłaniec między tym co świadome (słońce) i nieświadome (księżyc), między różnymi częściami części człowieka, między ciałem a duszą. Łączy ludzi poprzez rozmowę werbalną i niewerbalną. Logika i umiejętność szybkiego, wyciągania wniosków. W nadmiarze ta energia wyraża się powierzchownością, chwiejnością, wyrachowaniem, manipulacją, oszustwem, kłamstwem, bajerowaniem. To bardzo ważny aspekt w życiu człowieka, ponieważ umysł pracuje cały czas. 

Merkury przewodzi ekspresją siebie i wyrażaniem myśli. 

Misja: Komunikować się i wyrażać.

Rządzi Bliźniętami i Panną.

wenus, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

WENUS

To miłość, relacje, piękno, harmonia, dobry gust. Umiejętność dawania i brania, potrzeba związków i relacji z ludźmi, przyjemności i zmysły, rozkosz, atrakcyjność. W negatywnym aspekcie wyraża się nieumiejętnością rozwijania i utrzymywania relacji, pobłażaniem, nadmiarem rozrywki i dogadzania sobie. 

Planeta miłości, romansu, pieniędzy, piękna i sztuki, twoja urodzeniowa Wenus przemawia do sposobu, w jaki wyrażasz swoje pragnienia, pasje, co cenisz, jak odnosisz się i doświadczasz przyjemności. Wpływa również na to, jak nawiązujesz kontakty towarzyskie, odnosisz się do innych i przyciągasz innych.

Wenus wprowadza piękno w życie, dzięki czemu nabiera blasku i sprawia, że chce się żyć, doceniać każdy oddech. Zmienia nudę i pospolitość w sztukę i kunszt.

Jest jak świeże kwiaty w domu, niekoniecznie potrzebne, ale piękne. Jak sztuka, która również nie praktyczna, ale dodaje chęci do życia. Bez niej życie byłoby nudne, puste i być może wcale nie chciałoby się żyć.

Misja: kreacja miłości.

Rządzi Bykiem i Wagą.

mars, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

MARS

Siła życiowa, walka, stanowczość, wytrwałość, agresja, wola. To wewnętrzny wojownik, przebojowy i silny. Bardzo męska energia. Bez niej, nie ma siły do życia i walki, obrony granic, co jest niezbędna na naszej planecie. Zbyt dużo tej energii to nadpobudliwość, wypadki, niecierpliwość, destrukcja, brutalność, walka i oczywiście wojna. 

Planeta energii, działania i pragnień. Jest to instynkt przetrwania i może być uważany za prymitywną naturę człowieka. Mars rządzi naszymi zwierzęcymi instynktami w zakresie agresji, gniewu i przetrwania. Nasze pragnienia seksualne znajdują się pod panowaniem Marsa.

Taką energię najlepiej wykorzystać świadomie na swoje cele, dodaje siły w najtrudniejszych momentach, kiedy jest się zmęczonym, a trzeba iść do przodu. Dodaje również siły, gdy trzeba stanąć do walki w obronie siebie i innych. 

Dodaje śmiałości, odwagi, wyraża silne przewodnictwo.

Misja: podjąć działanie.

Rządzi Baranem.

jupiter Jowisz, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

JOWISZ / JUPITER

Planeta szczęścia, fortuny, sukcesu i hojności. Życzliwa i obfita siła dobra we wszechświecie.

Poszerzanie horyzontów, radość, EKSPANSJA, rozwój. To może być ekspansja umysłu lub w znaczeniu podróży, wyższej edukacji, “filozofii”. Optymizm, wiara w siebie i wszechświat, sukces, bogactwo. Nadmiar tej energii to próżność, zarozumiałość, przesada, fanatyzm religijny, nietolerancja. Często określa się ją jako “boską planetę” i przeciwieństwo Saturna. Tworzy sukces poprzez odpowiedzialność. 

Misja: odkrywać, uczyć się i dawać.

Rządzi Strzelcem.

saturn, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

SATURN

Saturn odzwierciedla mądrość, dyscyplinę i karmę. Dzięki osobistym doświadczeniom ten znak rzuca światło na obszary w życiu, które mogą wymagać długiego dorastania. To ciężką praca, by znaleźć, zbudować i utrzymać. Także ograniczenia, powaga, ciężkość, pesymizm, trudne nauczki życiowe. Saturn to srogi nauczyciel. Pokazuje przeszkody, jakie trzeba pokonać i żmudną pracę, jaką trzeba wykonać. Za to uczy mistrzostwa. W negatywnym aspekcie wyraża strach, zahamowanie, destrukcję, kompleksy, poczucie niższości, zimno, chłód emocjonalny. 

Chyba najbardziej nielubiana planeta, określana czasem jako “diabelska”, przeciwieństwo Jowisza. W końcu, kto lubi ciężką, metodyczną pracę 😉 Łatwiej zrzucić winę na diabła, zamiast dokonać refleksji i zabrać się za ciężką pracę, zwłaszcza na pracę z cieniem…

Misja: zdobyć mądrość i sukces.

Rządzi Koziorożcem. 

uran, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

URAN

Te dalsze planety jak właśnie Uran, Neptun, Pluton uważane są w astrologii za takie, które wstrząsają życiem, by dokonała się transformacja, energię wyższego Ja.

Uran to nagłe, gwałtowne, piorunujące zmiany, rewolucja, niezależność, olśnienie, nowość. Jego zmiany nie są spokojne i metodyczne, wręcz przeciwnie, są poza normami i tradycjami, przełamują wszystko co się zna do tej pory. 

Uran kojarzy się z ekstremami, przełomami i załamaniami, bezgranicznością i byciem “outsiderem”, wyrzutkiem. Podczas gdy Saturn jest planetą ograniczeń, Uran jest planetą, która stara się je przepchnąć — jest wynalazcą lub „szalonym naukowcem” Układu Słonecznego.

Wnosi w życie niespodziewane zmiany, elektryzuje, wywraca do góry nogami. Jest nieprzewidywalny, oryginalny, niezależny. Wymaga wypracowania sobie własnych wartości, nowych pomysłów i idei. To świetna intuicja i olśnienia, ale w nadmiarze to ciągły niepokój, ciągłe poszukiwanie nowości. 

Misja: odkryj unikatowość.

Rządzi Wodnikiem.

neptun, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

NEPTUN

Marzenia, sny, duchowość, przeczuwanie, idealizm, mistyka, rozpuszcza i rozprasza wszystko, co dotknie. Pokazuje, że świat nie tylko jest materialny, ale przede wszystkim niematerialny, trudny do opisania, bezgraniczny. W negatywnym aspekcie ta energia wprowadza iluzję, odchłań marzeń, jest jak mgła, w której nic nie widać, łatwo się zgubić, odpłynąć w używki, łudzić się, poświęcać się,  być nieodpowiedzialnym. 

Boska bezwarunkowa miłość, praca na rzecz innych, współczucie. Neptun to planeta ideałów, intuicji, duchowości i miłosierdzia, domena marzeń i złudzeń. Można wykorzystać taką energię na użycie kreatywności i intuicji do tworzenia lepszego świata. 

Misja: znaleźć wolność.

Rządzi Rybami.

pluton, jupiter planeta, znaczenia, symbolika, astrologia, energia, malvina dunder

PLUTON

Intensywność, transformacja, moc. Może kojarzyć się z fioletowym płomieniem, który sięga głęboko do korzeni sprawy, niszczy negatywne i przemienia w pozytywne lub odwrotnie, jeśli jest użyty w złym celu. Związany z psychologią i seksualnością, ogromna moc energii i umysłu, uzdrowienie. W negatywnym aspekcie, to despotyzm, brak zahamowań, obsesje, zniszczenie. To także wyższa forma komunikacji, włada śmiercią i nowym życiem. Jego wpływ na życie może być trudny, jeśli się go nie rozumie, ponieważ dotyka w bolesne rany, uderza w ego, wymaga pracy z cieniem. Ale dzięki niemu, można dokonać przeobrażenia, metamorfozy w “lepszą wersję siebie”. 

Dodaje paliwa do procesu transformacji, poprzez kierowanie prosto na spotkanie ze strachem.

Pluton symbolizuje regenerację, odrodzenie transformacji. Nawet jeśli na to nie wygląda, sprawy są załatwiane szybko z energią tej planety. Nowe podejście i nowa perspektywa są tutaj esencją. Pomaga spojrzeć na rzeczy inaczej, przekształcić lub ewoluować swoje poglądy i wyłonić się z nowym spojrzeniem na życie.

Misja: Inspiracja rozwoju.

Rządzi Skorpionem.

Czy jakaś planeta szczególnie zapadła Ci w pamięć lub poruszyła?

planety i ciała niebieskie, astrologia, zacznie, spis, grafika, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s