Zwierzę Mocy Jaskółka, symbol wiosny, komunikacji, podróży / totem, znaczenie i przesłanie

Zwierzę Mocy Jaskółka , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Niedawno widziałam piękny taniec jaskółki w świątyni egipskiej w Abu Simbel, zbudowanej dla królowej Nefertiti i poświęconej bogini Hathor. Nawet udało mi się to nagrać! Gdy wróciłam po podróży poszłam na spacer i zobaczyłam wielki wir jaskółek, w pewnym momencie minęły mnie nad głową! Nie można mieć już większego znaku 😉

Czy też niedawno je widujesz i przyciągnęły Twoją uwagę?

Tutaj możesz zobaczyć taniec jaskółki w świątyni egipskiej w Abu Simbel:

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zwierzę Mocy Jaskółka

Hasła:

Wiosna – finezja – elastyczność – komunikacja – szczęście – dom – podróże – społeczność – odwaga – wysokie loty – lekkość – przygoda

Opis

Jaskółka (dymówka, oknówka) to mały ptak wędrowny, który lubi osiedlać się w pobliżu ludzi, dymówka nawet w środku budynków. Tworzy gniazda półkola na ścianach zlepione błotem. Większość dnia spędza wysoko w locie, często robiąc akrobacje w powietrzu, nie schodzi na ziemię, chyba, że buduje gniazdo i zbiera materiał. Wędruje w ciągu roku do cieplejszych krajów. Żywi się owadami, które łapie w locie. Gdy chce się napić wody, ląduje brzuszkiem na tafli na ułamek sekundy i wznosi się. Jest odważna, nie boi się większych drapieżników i staje do walki, nawet zdarza się, że przegania koty 🙂 

Widziałam je często w hotelach, gdzie lądowały na chwilkę w basenie, by złapać owada. Ogólnie są lubiane za to, że redukują komary tam, gdzie się osiedlają.

Jest to również bardzo popularny i lubiany obraz wykorzystany w grafice, ozdobach domowych i jako tatuaż.

Jaskółka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Symbolika

Jaskółki to wesołe ptaki, wolne duchy, które lubią szybować po niebie. Symbolizują spokój, pogodę ducha i podróżnika. Zręcznie latają, ich totem jest również symbolem finezji i wysokich lotów. Sny o nich mogą mieć różne interpretacje, ale najczęstsze to szczęście i nowe znajomości.

W Polsce jaskółki zwiastują wiosnę, ale jak mówi przysłowie “jedna jaskółka wiosny nie czyni”. 

Mimo, że jaskółka to nie siła jak orzeł, ani piękno jak łabędź, to jest bardzo znaczącym Zwierzęciem Mocy od tysięcy lat.

W mitologii greckiej to symbol miłości i piękna, Afrodyty, która zmieniała się w jaskółkę. W Chińskiej kulturze ptaki te są znane z tego, że reprezentują siłę, wdzięk i godność kobiecości. Także uważa się, że gdy jaskółka zbuduje gniazdo na posiadłości, to znak szczęścia i błogosławieństwa. Odwrotnie, niszczenie ich gniazda wiąże się z konsekwencjami jak nieszczęście. 

Można się spotkać z tym, że jaskółka symbolizuje wierność, choć moim zdaniem jej NIE symbolizuje. Jaskółki wchodzą w pary na całe życie i pomagają sobie, ale nie są sobie wierne w znaczeniu jak dla człowieka.

Przesłanie dla Ciebie, gdy jaskółka pojawia się na Twojej drodze…

Mierz wysoko! Podróżuj daleko, ciesz się każdym dniem, nawiązuj nowe znajomości. Komunikacja jest teraz bardzo ważna, być może teraz dzięki niej, jesteś w stanie wiele osiągnąć lub rozwiązać. Nie daj się ściągnąć na ziemię, chyba, że na moment. Postaraj się spojrzeć na każdy problem, który napotkasz, jako potencjał do nauki, a także postara się nie traktować wszystkiego zbyt poważnie. Lekkość ducha jest dla Ciebie możliwa. Wznieś się nad tym, co widać zmysłami, w stronę nieba, duchowości, energii. Możesz pokonać wielki dystans, zrobić wielki progres w swojej pracy.

Współpraca z totemem jaskółki jest wskazana szczególnie, gdy nic Cię nie cieszy, nie możesz z nikim nawiązać kontaktu, wszystko wydaje Ci się ciężkie, przytłaczające i poważne. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s