Oczekiwanie “braku reakcji” w rozwoju osobistym i duchowym. Czy to jest zdrowe?! Czy jest to niezrozumiane?

OCZEKIWANIE BRAKU REAKCJI W ROZWOJU OSOBISTYM I DUCHOWYM... CZY TO JEST ZDROWE_! CZY NIEZROZUMIANE_, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Świadomość emocjonalna to ogromnie ważny temat i bardzo mi zależy, aby szerzej znany. 

Emocje i uczucia to nieodłączna część zdrowego człowieka, ale stanowią duży problem… Nie mamy ani przykładów jak nimi dobrze zarządzać, a wiedza też jest mała. Za to mamy mnóstwo niekorzystnych nawyków, jak poddawanie się emocjom, “tonięcie” w nich, wyrzucenie ich w kogoś lub coś przeciwnego – ignorowanie, tłumienie. Jest też skuteczniejsza opcja – poczuć je 🙂 Ale więcej o tym kiedy indziej.

Jeśli lubisz ‘rozwój osobisty’ lub coś w tym rodzaju i obserwujesz świat, to pewnie widzisz często taką dziwną rzecz, że OCZEKUJE SIĘ BRAKU REAKCJI EMOCJONALNEJ od osoby, która została np. sprowokowana, zaatakowana słownie, skrzywdzona, ponieważ “powinniśmy być zawsze opanowani, tolerancyjni, spokojni, nieporuszeni i NIE reagować, być zawsze w stanie miłości, wyrozumiałości i wybaczenia, wysoko rozwinięci duchowo” bla bla bla. 

Tak byłoby doskonale, gdybyśmy byli robotami. Ale w tym wypadku, jest to zrzucanie winy na taką osobę, zamiast odnieść się do zachowania, które do tego doprowadziło. 

Nie można chodzić po świecie wkurzając ludzi, poniżać, atakować i zrzucać na nich winę, gdy zareagują. 

I odwrotnie, nie można w sytuacji, gdy się jest atakowaną i źle traktowaną, oczekiwać od siebie lub oceniać się za to, że zareagowało się emocjonalnie. 

Najbardziej nielubiana i osądzana jest reakcja złości. Ale ona jest nam potrzebna. Mamy się zezłościć – gdy ktoś przekracza nasze granice. To zdrowa reakcja. Nie mamy krzywdzić innych, proste.

Człowiek jest tak stworzony, by reagować – co można zrobić lepiej lub gorzej. Można nauczyć się być mniej reaktywnym na mało ważne rzeczy i osoby. Można nauczyć się lepiej sobie radzić z emocjami i nie zrzucać odpowiedzialności na innych, a także dać sobie odetchnąć i ODPOWIEDZIEĆ z mądrością i stanąć w swojej obronie.

Więcej na temat tego, za co jesteśmy odpowiedzialne, a za co NIE jesteśmy – w “Przygoda jaką jest życie” link niżej.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s