Jednym z poważnych i najczęstszych problemów w rozwoju osobistym to WSTYD. Może być najgorszym sabotażystą lub świetnym i pomocnym nauczycielem…

Jednym z poważnych i najczęstszych problemów, który przysparza wiele kolejnych problemów to WSTYd. ale ma też dobre strony, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jednym z poważnych i najczęstszych problemów, który przysparza wiele KOLEJNYCH problemów to WSTYD (w znaczeniu poczucia upokorzenia). Poczucie wstydu to masowy problem, źródło wielu toksycznych zachowań wobec samego siebie i innych. 

Wstyd 

Pozbyć się toksycznego wstydu i nauczyć się z nim radzić, gdy się pojawia, to krok milowy życia! Różnica jak niebo a piekło.

Poczucie wstydu aktywuje się w różnych sytuacjach i podświadomie robimy wiele, by go uniknąć. Czujemy wstyd, gdy się “ośmieszymy”, popełnimy błąd, ktoś na nas nakrzyczy lub dokuczy, czujemy go, gdy myślimy, że “NIE JESTEŚMY DOŚĆ DOBRE”. 

Możemy go poczuć PRZEZ KOGOŚ, gdy nas np. publicznie ośmieszy lub PRZEZ SIEBIE, np. krytykując siebie w myślach i wmawiając sobie rzeczy, które być może nie są prawdą, np. “przejęzyczyłam się, więc wszyscy myślą, że jestem głupia” podczas, gdy nikt nie zwrócił na to uwagi. 

Poczucie wstydu samo w sobie NIE JEST ZŁE! 

Może być najlepszym naturalnym nauczycielem, dzięki któremu wiemy jak zachować się w różnych sytuacjach, np. towarzyskich, jak być dobrym człowiekiem (nie szkodzić innym) i nie powtarzać tych samych błędów. Poczucie wstydu / zażenowania / upokorzenia jest tak okropne, że nie chcemy go powtarzać, więc szybko się uczymy 🙂

To toksyczny wstyd, który został narzucony przez innych oraz własne ego – jest niepotrzebny i stanowi blokadę na drodze rozwoju. 

Gdy wstyd jest UREGULOWANY, można być świadomą i wolną od ciężaru osobą. 

📖 „Przygoda jaką jest życie”książka / ebook – link niżej


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s