Co wyzwala w Tobie szczególnie silne reakcje emocjonalne i eskaluje konflikt? Lista słabych punktów / rozwój osobisty i relacje

LISTA SŁABYCH PUNKTÓW EMOCJONALNYCH, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Próbowałaś kiedyś rady, by nie reagować w negatywnych sytuacjach lub wobec negatywnych osób? Być nieporuszoną silną skałą? Łatwo się mówi, prawda? 🙂 

Szkoda, że nikt nie dodaje, że to naturalna ludzka reakcja – zareagować emocjonalnie. 

To instynkt i choć można nad tym pracować, to są marki (firmy) i ludzie, którzy dokładnie widzą jak prowokować i naciskają “guzik emocji” bez końca.

Dodałabym do tej rady, że to NIE jest realne NIE REAGOWAĆ w rozumieniu NIE POCZUĆ NIC. Jak długo żyjemy, tak długo będą nas wkurzać pewne zachowania i sytuacje. 

Ważne, by NIE DZIAŁAĆ na ich podstawie, bo emocje prędzej czy później miną, jak przypływ i odpływ.

Intytut Gottmana przygotował bardzo pomocną listę rzeczy, które wyzwalają silne reakcje. Możesz przeczytać i zidentyfikować, które uczucie Ciebie szczególnie dotyczą w różnych sytuacjach – co Ciebie najbardziej porusza. Mając ich świadomość, wiesz, gdzie są Twoje punkty i możesz uniknąć wielu ESKALACJI problemów.

 1. Czułem/am się wykluczona.
 2. Czułam się bezsilna.
 3. Czułam się nieusłyszana.
 4. Czułam się pouczana.
 5. Czułam się oceniana.
 6. Czułam się obwiniana.
 7. Czułam się nieuszanowana.
 8. Czułam brak uczuć / czułości.
 9. Czułam się nieważna.
 10. Czułam się samotna.
 11. Czułam się ignorowana.
 12. Czułam, że nie mogę być szczera.
 13. Czułam się jak “zła osoba”.
 14. Czułam się zapomniana.
 15. Nie czułam się bezpiecznie.
 16. Czułam się niekochana.
 17. Czułam niesprawiedliwość.
 18. Czułam frustrację.
 19. Czułam brak połączenia.
 20. Czułam brak pasji.
 21. Czułam, że nie mogę nic powiedzieć.
 22. Czułam się manipulowana.
 23. Czułam się uwięziona.
 24. Czułam się kontrolowana.

Jak sobie radzić w oceanie emocji, znajdziesz w “Przygoda jaką jest życie” link niżej

KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s