Zwierzę Mocy Skarabeusz – magiczny chrząszcz Egiptu, znaczenie i symbol odrodzenia, cykliczności i płodności

skarabeusz Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Już kiedyś pisałam długi artykuł o skarabeuszu, ale jest to tak ciekawy totem, że muszę jeszcze raz się nim podzielić, po osobistym spotkaniu z tym magicznym chrząszczem w Egipcie…

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Gdy przyleciałam do Egiptu zacząć swoją przygodę, miałam na sobie naszyjnik ze skarabeuszem, który również wiele lat czekał na ten moment 🙂 Kupiłam go dawno temu, próbowałam kilka razy polecieć do Egiptu, dwa razy nawet straciłam bilety, ale w końcu się udało. 

Gdy moja przewodniczka spojrzała na naszyjnik (egiptolog z 20-sto letnim doświadczeniem), powiedziała “magia!”.

Skarabeusz to symbol odrodzenia, szczęścia, płodności oraz cykliczności.

łac. scarabaeus, w starożytnym Egipcie bardzo ważny symbol w postaci żuka gnojowego (Scarabaeus sacer), który składa jaja w kulkach gnojowych uformowanych przez walcowanie. Chrząszcz ten był związany z boską manifestacją wczesnego porannego słońca, Khepri, którego imię zapisano hieroglifem skarabeusza i który, jak wierzono, toczył tarczę porannego słońca nad wschodnim horyzontem o świcie. Ponieważ hieroglif skarabeusza, Kheper, w różny sposób odnosi się do idei istnienia, manifestacji, rozwoju, wzrostu i skuteczności, sam chrząszcz był ulubioną formą amuletów we wszystkich okresach historii Egiptu.

W niektórych tekstach o skarabeuszu, można przeczytać, że jest on symbolem płodności, dlatego że kiedyś Egipcjanie nie wiedzieli, że składa jajka samemu (jest obupłciowy – hermafrodyta) i wtedy nagle wychodzą z kulki gnoju małe żuki – CHCIAŁABYM TO OBALIĆ. Może niektórzy ludzie rzeczywiście nie wiedzieli o tym, ale byli również tacy, którzy zbudowali piramidy, miliono-tonowe obeliski, znali doskonale mapę kosmosu, itd. Nie możemy na nich patrzeć w ten sposób, czyli wrzucić do jednego worka wszystkich tych ludzi i nadać łatkę “prymitywy”. 

Skarabeusz Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Skarabeusz nosi w sobie głęboką symbolikę wewnętrznej mocy i hartu ducha.

Dlatego za każdym razem, gdy znajdziesz go w czasie straty i desperacji, jest to wskazówka, że powinieneś wstać z wewnętrzną siłą i hartem ducha, aby przeforsować stratę.

Niesie boską moc, aby cię przemienić i wzmocnić duchowe zmysły.

Oprócz tego chrząszcz skarabeusz jest duchowym symbolem nowego początku. Piękne kolory chrząszcza skarabeusza zwracają naszą uwagę na rzeczywistość rozpoczynania życia od nowa.

W starożytnym egipskim folklorze uważa się, że kiedy jesteś leniwy, chrząszcz skarabeusz wkrada się do twojego życia, aby pokazać ci siłę pracowitości.

Dzięki staranności będziesz w stanie spełnić wszystkie swoje marzenia i spełnić swoje pragnienia.

Dlatego zawsze, gdy trudno jest ci ciężko pracować, wezwij moc skarabeusza, a twoje postanowienie będzie silne, aby pracować z całą swoją energią, aby odnieść sukces w życiu.

Jest symbolem wewnętrznej siły:

Skarabeusz wierzy w swoją moc bardziej niż zewnętrzne aprobaty. Wierzy w swoją zdolność do przebijania się przez sytuacje i przetrwania trudnych czasów. Dlatego jest najlepszym duchowym zwierzęciem, które służy jako symbol wewnętrznej siły.

Słowa kluczowe:

Płodność – Szczęcie – Ochrona – Dobrobyt – Odrodzenie – Cykliczność – Magia – Determinacja – Dobrobyt – Ochrona – Dokonywanie właściwych wyborów – Spotkanie właściwych ludzi – Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń – Wrażliwość duchowa – Stabilność emocjonalna.

Cykliczność, słońce wschodzi, toczy się po niebie i zachodzi, wszystko przemija (dobre i złe, nie trzymaj się kurczowo dobrego i szczęścia, a jak masz złą passę to wiedz, że ona również minie).

Pocieszające jest również to, że skarabeusz powstaje z gnoju i wnosi się wysoko 🙂 Niezła symbolika, prawda? 

Skarabeusz ma również świetną umiejętność nawigacji po pustynii. Jak naukowcy dopiero odkrywają, skanuje mapę nieba, gwiazd i innych ciał niebieskich i dlatego się nie gubi.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s